Pierwszy wybór samochodu, który wybór najlepszy?

19 Kwi 2010, 13:26

Witam wszystkich. Jestem nowym uzytkownikiem.

Pytanie jak w temacie. Wraz z tatą bedziemy w niedalekiej przyszłosci +/- 5 miesięcy kupowali samochód być może sprowadzany z poza granic naszego kraju.
Na wydanie będzie ok 20.000 tys. zł. i raczej nie więcej. Szczegolnie chodzi co do samochodu, eksploatacja na wyważonym poziomie, sedan bądź kombi , silnik max 2.0 Diesel bądź benzyna (być może załozymy gaz jak będzie benzyna, raczej sekwencję jedną z lepszych). Wiadomo spalanie by nie było za wysokie. Co do samochodów jakie mniej więcej się spodobały BMW e46 w kombi rocznik myslę, że do 1999r za 20tys mozna coś znaleźć, Ford Mondeo 2003r. +/-, może jakaś Skoda? Audi raczej odpadają. Co do Mazdy, był pomysł na Premacy lub Mazdę 6 choć ten 2 nie wiem czy by się zmieścił w cenie :).
Peugeot 407 oraz 607.
Prośba taka jeśli ktoś by odrzucał jakiś samochód prosiłbym o krótkie objaśnienie dlaczego nie opłaca się nam. Prosze również o opinię dot. naszych wyborów.

Dziekuję i Pozdrawiam, życzę miłego dnia :) !
eliah
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: Niemodlin

19 Kwi 2010, 19:01

Sam mam Mazdę, więc nie jestem obiektywny ;) W cenie do 20000zł mogę polecić Mazdę Millenię/Xedos 9. Np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Niezwykle komfortowe, niezawodne, luksusowe auto - najlepsza limuzyna w latach swojej produkcji, w tej cenie i klasie. Drugi typ, Mazda 6. Myślę, że uda się zmieścić w podanej kwocie, jeśli auto zostanie sprowadzone. Np. [link do oferty na Allegro wygasł]
pawelMX6
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 375
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gdynia
Auto: Nie mam

19 Kwi 2010, 22:07

Być może, za 5miesięcy będzie nieco więcej kasy do wykorzystania, pozyjemy zobaczymy, Mazda 6 jest piękna :) co do tej 2 trzeba sie zastanowić. Chciałbym usłyszec jeszcze opinie innych użytkowników co do mojego tematu :)

Dziekuje i Pozdrawiam
eliah
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: Niemodlin

20 Kwi 2010, 07:13

Masz dosyc wąskie spectrum poszukiwań i dobrze.
Niestety nie jestem fanem egzotycznych (droższych w wymianach części) aut za 20k...
Dla mnie lepszym wyborem jest Octavia,Mondeo czy Vectra.
Wszyscy jesteśmy hedonistami...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Kwi 2010, 14:38

Dziekuje za odpowiedz, prosiłbym o jeszcze troche wypowiedzi innych forumowiczów. Pozdrawiam Was !

[ Dodano: Wto Kwi 27, 2010 12:48 ]
UP :)
eliah
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: Niemodlin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Yellow Edition
    W połowie 2018 roku Lexus wprowadził do europejskiej oferty model LC w wersji Yellow Edition. Nadwozie samochodu pomalowano jaskrawym, żółtym lakierem Vibrant Flare Yellow. Ta sama kolorystyka zagościła również ...