Pilne! Sprzedaż auta i pytanie odnoście UBEZPIECZENIA.

19 Maj 2010, 21:08

Witam, jutro przyjeżdża do mnie facet, który kupuje ode mnie auto (jestem pierwszym właścicielem od nowości).

Mam już przygotowaną umowę kupna-sprzedaży, oraz kwit PCC-3, żeby kupujący nie musiał po niego latać do US i mógł go wypełnić na miejscu u mnie, a później tylko zanieść do US.

Auto jest ubezpieczone do 22.07.2010. Przeczytałem w necie i dowiedziałem się od szwagra, że mogę od razu przygotować pismo, które wypełni i pod którym podpisze się kupujący - pismo zrzeczenia się ubezpieczenia OC. Przeczytałem, że dzięki temu mogę odzyskać trochę kasy. Pierwsze 30 dni od daty podpisania tych papierów auto będzie ubezpieczone nadal, ale za następne dni do 22.07.2010 mogę domagać się od ubezpieczyciela zwrotu kasy.

Pytanie: z czym pojechać do ubezpieczyciela (i czy mogę to zrobić u znajomego brokera, u którego podpisywałem to OC, czy może muszę coś wysyłać do GENERALI pocztą czy jakimkolwiek innym środkiem przekazu)?
Naturalnie, że zrobię to pewnie jutro z kupującym (tak samo jak wizyta w WK, aby oświadczyć, że auto odsprzedałem). Czy naprawdę mogę się domagać tego zwrotu kasy i kiedy bym tą kasę odzyskał?

Czy jeśli w ciągu tych 30 dni kupujący się z kimś 'puknie', to czy ja będę miał czyste ręce? Czy nie stracę zniżek i żadne pisma do mnie nie powędrują?

Czy może o czymś zapomniałem/nie wiem, co trzeba zrobić przy sprzedaży auta?

Proszę o szybką odpowiedź :D.


PS: Najgorsze jest to, że kupujący mieszka 300km ode mnie i jutro jedzie pociągiem, aby ostatecznie kupić auto i chciałbym wszytko załatwić w jeden dzień.
Namek
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Białystok

19 Maj 2010, 21:17

Namek napisał(a): z czym pojechać do ubezpieczyciela

Z podpisana przez kupującego umową kupna-sprzedazy.
Wcześniej radze udac się do WK i niech Ci potwierdzą na kopii umowy ze auto zostało
sprzedane i wykreslone z ich ewidencji... :!:
Namek napisał(a):i czy mogę to zrobić u znajomego brokera, u którego podpisywałem to OC)?

Ja zawsze tak to robiłem.Zero problemu...
Namek napisał(a): Czy naprawdę mogę się domagać tego zwrotu kasy i kiedy bym tą kasę odzyskał

Nie wiem jak to teraz jest.Kiedyś tak wlasnie bylo.Potrącali sobie chyba 10% od sumy..
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

19 Maj 2010, 21:22

Dużo to by nie było, ale zawsze coś.

Dobrze wiedzieć, że najpierw do WK, a później do brokera.

Powiedz mi jeszcze o tym, czy kupujący będzie miał od daty zakupu w takim przypadku przez 30 dni ubezpieczone auto (chce nim wracać do domu) i od momentu sprzedaży i potwierdzenia tego w WK, JA, jako sprzedający nie ponoszę konsekwencji, z jakichkolwiek szkód wyrządzonych przez kupującego?
Namek
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Białystok

19 Maj 2010, 21:27

Namek napisał(a): czy kupujący będzie miał od daty zakupu w takim przypadku przez 30 dni ubezpieczone auto

Tak moze nim jechac bez problemu.
Na resztę pytań niestety Ci nie odpowiem bo sam nie wiem... :???:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

19 Maj 2010, 21:50

Migi60 napisał(a):
Namek napisał(a): czy kupujący będzie miał od daty zakupu w takim przypadku przez 30 dni ubezpieczone auto

Tak moze nim jechac bez problemu.
Na resztę pytań niestety Ci nie odpowiem bo sam nie wiem... :???:

No nic, dzięki i za te informacje :mrgreen: , bardzo mi pomogłeś.

Może ktoś inny będzie znał odpowiedź na postawione przeze mnie we wcześniejszym poście pytanie?
Namek
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Białystok

31 Maj 2010, 18:23

Moze i sie myle ale powinienes mu dac swoja polise OC i jesli on wypowie umowe wtedy mozesz miec zwrot.

Pewny zwrot masz z AC za kazdy dzien -25% kosztow manipulacyjnych.


Co od OC nie jestem pewny ale tego chyba nie odzyskasz
zadzior123
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Sosnowiec
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pasażerowie, nogi w dół!
    W Polsce ponad 90% kierowców i pasażerów zapina pasy(1). Mogą one jednak nie spełnić swojej funkcji, jeśli nie zapniemy ich prawidłowo i nie zajmiemy odpowiedniej pozycji. Kierowca powinien ustawić zagłówek, ...

31 Maj 2010, 19:04

zadzior123 napisał(a):Moze i sie myle ale powinienes mu dac swoja polise OC i jesli on wypowie umowe wtedy mozesz miec zwrot.

Zgadza się i tak jest.
Namek napisał(a):Powiedz mi jeszcze o tym, czy kupujący będzie miał od daty zakupu w takim przypadku przez 30 dni ubezpieczone auto (chce nim wracać do domu) i od momentu sprzedaży i potwierdzenia tego w WK, JA, jako sprzedający nie ponoszę konsekwencji, z jakichkolwiek szkód wyrządzonych przez kupującego?

Nie ponosisz z chwilą podpisania umowy.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

25 Sty 2011, 23:26

Najlepiej zadzwoń do ubezpieczalni i się zapytaj jaką mają procedurę itd, tu sobie możemy gdybać, btw gdzie masz ubezpieczone auto ?
griff
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 109
Miejscowość: Warszawa