Pilot do centralnego zamka nie działa - Yaris II

21 Mar 2023, 20:47

Witam,
Dzisiaj zakupiłam Yarisa II 1.33 wersja Luna.
U właściciela nie sprawdziłam pilota do centralnego zamka. Po przyjeździe do domu okazało się, że nie działa. Centralny łapie ręcznie z kluczyka. Dioda pilota mruga i nic. Kupiłam nowe baterie i po wymianie już nawet dioda nie mruga. Ktoś może cos doradzić? Były właściciel autka twierdzi, że to wina baterii i może trzeba pilot przeprogramować. Ma jutro jeszcze podpytać głównego użytkownika auta.
I drugie pytanie. Może głupie, ale jak sprawdzić czy alarm w samochodzie działa?
aguja20
Nowicjusz
 
Posty: 13

22 Mar 2023, 09:02

Jaki to jest pilot? Możesz wrzucić do załącznika jego zdjęcie? Być może jest on od dokładanego alarmu i tu masz dodatkowo sterowanie centralnym zamkiem.

Masz drugi kluczyk i pilot?

aguja20 napisał(a):Może głupie, ale jak sprawdzić czy alarm w samochodzie działa?
Jak masz czujki we wnętrzu to możesz zostawić otwartą szybę i zamknąć samochód, następnie włożyć rękę przez szybę i alarm powinien się aktywować. Druga opcja to np niedomknięcie maski z przodu przy zamkniętym samochodzie jak ją podniesiesz powinien się aktywować alarm. Idąc dalej, jak alarm jest dokładany to otworzenie samochodu z kluczyka przy włączonym alarmie powinno go aktywować. Tak to mniej więcej wygląda ale nie wiem jaki to alarm.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34