Płukanka Millers Oils Engine Flush

Płukanka Millers Oils Engine Flush

27 Mar 2012, 16:10

Witam;

Chce w swoim aucie zastosować płukankę taka jak w temacie. Całe opakowanie tj 250ml tego specyfiku wystarcza na co najmniej 5 litrów oleju, a jeżeli do mojego sinika wchodzi nieco ponad 3 litry oleju to ile powinienem wlać tej płukanki.? cała czy proporcjonalnie.?

Pozdrawiam
malyZE
Obserwowany

Prawo jazdy od: 24 11 1985

Re: Płukanka Millers Oils Engine Flush

28 Mar 2012, 09:19

Oczywiście,że to opakowanie jest przeznaczone na układ olejowy,który mieści 5 litrów oleju,możesz wlać całe jeśli chcesz,jeśli jednak wolisz oszczędzać,to wlej 150 ml(wychodzi 50 ml na litr oleju).
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

28 Mar 2012, 10:20

Najpierw ściągnij pokrywę zaworów i zobacz ile jest nagaru.
Jak jest dużo i na dodatek twardy to dodanie tego specyfiku może uszkodzić silnik.
Zależy jakie masz sitko na smoku od pompy olejowej, nagar zaklei tak że pompą nie będzie mogła ciągnąć oleju.
andrzej_124
Stały forumowicz

28 Mar 2012, 10:42

Ja myślę,że płukanka tej klasy jak Millers(to zacny producent) działa podobnie jak płukanka Liqui Moly,środek tylko rozmiękcza osad,który potem w miarę działanie świeżego oleju jest sukcesywnie wymywany.Widziałem test działania L M,ten środek można wlać do całkowicie zaszlamionego silnika,(silnik w środku był tak zalepiony, aż czarny,zdjęcia )producent obiecuje,że niczego nie przytka i tak było w istocie.Podobnie jest ze środkiem do przemywania BISHOPS ORIGINAL,producent informuje o tym,że zastosowanie preparatu nie spowoduje przytkania kanałów olejowych,nawet gdy jest mocno zabrudzony.Takie preparaty tak działają.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Prowadzenie samochodu na głodzie Prowadzenie samochodu na głodzie
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...
    Mitsubishi Pajero Dakar Mitsubishi Pajero Dakar
    Mitsubishi Pajero 2012 DAKAR otrzymał turbodoładowaną, 200-konną jednostkę napędową o pojemności 3,2 litra, spełniającą normy EURO5 z zamkniętym filtrem cząstek stałych DPF w standardzie. Dzięki zmodernizowanej jednostce ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005
      Subaru Impreza STI