Płyn do mostów

31 Paź 2008, 15:02

Jaki olej wlać do mostów w Jeepie Grand Cherokee?
Ile płynu sie mieści w takim moście?
mdrako
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Śląsk

02 Lis 2008, 23:23

Jaki most?
Czy z LSD czy bez?
mariusz ZJ
Nowicjusz
 
Posty: 17

03 Lis 2008, 07:37

wpisz ile litrów do mostu z LSD i bez niego. przyda się dla potomności :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

04 Lis 2008, 15:45

A co to jest LSD ?
mdrako
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Śląsk

04 Lis 2008, 22:48

Do przedniego mostu np. Dana 30 wchodzi 1,5l do tylnego Dana 35 wchodzi 2,2l. Jeśli most ma LSD ilość jest raczej podobna, ale należy dolać specjalnego dodatku.
mariusz ZJ
Nowicjusz
 
Posty: 17

04 Lis 2008, 22:51

Jeszcze jedno LSD to taka blokada mostu, działa podobnie jak sprzęgło, to są tarczki w moście które przenoszą część momenty obrotowego na koło które ma przyczepność.
mariusz ZJ
Nowicjusz
 
Posty: 17

05 Lis 2008, 12:15

Musze przyznać ze troche zalatuje mi tu czarną magią :lol:
Jest to moja pierwsza przygoda z tego typu autem.
Jak każdy "nowy" musze zapłacić "frycowe" czyli w tym wypadku uczyć sie na własnych błędach i doświadczeniach ale pomoc nawet Virtualna to zawsze Jakaś Pomoc :P
Nie chce zanudzać pytaniami o te "Tarczki" itp ale może napiszecie do którego mostu "Co" wlać i jaki ma być ten dodatek? (firma,parametry)
Samochodem ciesze sie dopiero od 2 tyg. i do tej pory wymieniłem Filtry:automatu, oleju, paliwa i kabinowy, powietrza oraz Olej: silnik , automat(Jezuuu-13l do skrzyni!!!) i chłodzący. Teraz pora wymienic w mostach. Auto ma przejechane 108 tyś/km więc przypuszczam ze mosty nie były jeszcze ruszane. Co ile kilometrów zmieniac te rzeczy i może czy w rejonie Katowic jest ktoś, kto sprawnie sie tym zajmuje? oczywiście nie pytam o ASO :twisted:
mdrako
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Śląsk

05 Lis 2008, 12:46

poszło info na pw :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

06 Lis 2008, 12:05

Dzięki Karson :lol:
mdrako
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Śląsk

19 Lis 2008, 19:06

panowie a jak rozpoznać czy moje mosty są wyposażone w LSD czy nie?
Model auta to Grand Cherokee `03r 2,7 CRD...
mdrako
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Śląsk

19 Lis 2008, 21:03

Podnosisz jedno koło do góry skrzynia na N obracasz kołem. Jeśli obraca się bez większego oporu nie masz LSD, bądź już jest padnięte. Przy sprawnym LSD uniesione koło powinno się obracać ale, przy użyciu dużej siły.
mariusz ZJ
Nowicjusz
 
Posty: 17

19 Lis 2008, 21:19

powyższej metody nie znam. wśród offroadowców mówi się, że najlepiej jest podnieść auto by obydwa tylnie koła były w powietrzu, jak przy przekręceniu jednego z nich, drugie kręci się w tą samą stronę to masz LSD, jeśli kręci się w przeciwną, to nie masz :wink:
skrzynia ma być na luzie.

aha... LSD to kupa, jest takim półśrodkiem i chwytem marketingowym. w prawdziwym terenie nic nie pomaga :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

20 Lis 2008, 19:09

...już prawie kapuje :lol: ale jesli chodzi o położenie skrzyni biegów w pozycje N to macie na mysli N reduktora czy N automatu? a może obie dzwignie mają być w położeniu N ???
Na razie kupiłem olej do mostów Castrol SAF-X 70W-140 i jesli okaże sie mam te "pierońskie" LSD ( kojarzy mi sie z odlotem) to dokupie ten Modyfikator czy też dodatek... Pozostaje tylko kwestia samej wymiany. Czy mając kanał będę w stanie wymienić ten olej samemu? Jaka jest procedura wymiany tych ze plynów? Czy sa jakieś korki spustowe i wlewowe?
mdrako
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Śląsk

20 Lis 2008, 21:48

Dajesz na N bez znaczenia czy na reduktorze czy na skrzyni, może być skrzynia. Odkręcasz cały dekiel od mostu w JEEPie nie ma korka spustowego, uszczelniasz na nowo silikonem przykręcasz pokrywę i nalewasz olej do momentu przelania się przez korek wlewowy i po sprawie.
mariusz ZJ
Nowicjusz
 
Posty: 17

21 Lis 2008, 18:01

Czyli nie ma szansy skorzystać z jakiejś "wysysarki" do olejów?
mdrako
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Śląsk