Po wymianie rozrządu mam słabe ogrzewanie - Audi A3 8l 1.6SR AVU

11 Mar 2022, 07:08

Witam wszystkich po wymianie rozrządu odebrałem auto 3 dni jak pojeździłem nie chodzi grzanie to znaczy jak się jedzie jakieś ciepłe powietrze.poleci zatem ma postoju leci już zimne nwm co jest czy układ jeszcze zapowietrzony czy co pacjent to a3 8l 1.6sr avu
Krzysiek2323
Początkujący
 
Posty: 67

11 Mar 2022, 09:14

Z Twojego opisu wynika, że ewidentnie jest jakiś problem z układem chłodzenia i tu może być to (termostat, odpowietrzenie układu, pompa wody...).

W pierwszej kolejności sprawdź czy układ jest prawidłowo odpowietrzony jak już wspomniałeś. Spróbuj go jeszcze raz odpowietrzyć.

Zobacz jeszcze jedną rzecz czy podczas rozgrzewania silnika górny waż który idzie do chłodnicy robi się ciepły podczas nagrzewania silnika czy jest cały czas chłodny aż do osiągnięcia temperatury przez silnik powyżej 80 stopni? Po takim teście można będzie już coś więcej powiedzieć o termostacie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

12 Mar 2022, 02:00

Górny wąż robił się ciepły lecz dolny zimny
Krzysiek2323
Początkujący
 
Posty: 67

12 Mar 2022, 10:21

Powinien być praktycznie cały czas chłodny dopóki ne otworzy się termostat. Jeżeli termostat przepuszcza to waż nagrzewa się proporcjonalnie z silnikiem wtedy działa cały czas na dużym obiegu i silnik nie jest w stanie osiągnąć prawidłowej roboczej temperatury.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34