Podskakiwanie auta oraz bujanie

31 Sie 2019, 09:49

Witam auto to passat b3 , podczas jazdy słyszę popiskiwanie z prawego przedniego koła oraz szum łożyska, koło powoli ma już luz na nim, dodatkowo gdy złapię za przednia prawa sprężyne amortyzatory przy podniesionym aucie wyczuwam luz na boki, po naciśnięciu hamulca pisk znika ale do czasu puszczenia pedału hamulca, natomiast bujnie auta pozostaje, tak samo wyczuwam to bujnie gdy cofam autem na skreconych kołach, takie bujanie z jakby lekkim kładzenie się na bok. Czasami słyszę także jakby strzelanie sprężyny amora przy skręcaniu w lewą stronę. Nie mam pojęcia co to może być?
teedy1
Początkujący
 
Posty: 109

03 Wrz 2019, 11:56

Sprawdź łożysko MacPhersona może rozsypało się i przez to powstały luzy strzelanie sprężyny przy skręcaniu wskazuje na to że ona się skręca zamiast pracować na łożysku. Jeżeli tam jest luz to i samochód może pływać po drodze.

Samo bujanie to może być wina amora który już słaby jest.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

03 Wrz 2019, 18:48

Czyli sugerujesz wymianę poduszki oraz łożyska kolumny mc persona? Tam poduszka jest osobno a łożysko osobno, czy wystarczy tylko wymiana samego łożyska?
teedy1
Początkujący
 
Posty: 109

17 Wrz 2019, 15:06

Zmieniłem poduszkę mcpersona wraz z łożyskiem i nic się nie poprawiło , dalej jak strzelało tak strzela przy skręcaniu a także zauwazyłem jakby górna poduszka mc persona troszke krzywo się układała w kielichu , i jak bujało autem tak dalej buja na boki ,już nie mam pojęcia co to może być , macie Panowie jeszcze jakieś pomysły ?
teedy1
Początkujący
 
Posty: 109

17 Wrz 2019, 20:33

Przyjrzyj się drążkowi stabilizatora i jego elementom.
fiatcoupepolska. pl
fiatcoupe
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 188
Miejscowość: Brydzia
Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
Silnik: 2.0.20VT-220 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 1997

17 Wrz 2019, 22:25

a sprawdziłeś w ogóle amorki i sprężyny?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Wrz 2019, 20:22

Sprężyna cała, a amortyzator nie jest pierwszej młodości, ale nie jest wylany .
teedy1
Początkujący
 
Posty: 109

18 Wrz 2019, 20:23

No jak tak będziesz weryfikował to nigdy problemu nie znajdziesz.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Wrz 2019, 08:47

Hmm Kao, czyli wymienić amortyzatory? Na pierwszy rzut oka są ok, do tego huczy też prawe przednie łożysko, może ono jest winne?
teedy1
Początkujący
 
Posty: 109

19 Wrz 2019, 09:09

teedy1 napisał(a):czyli wymienić amortyzatory?
Podjedź na stacię diagnostyczną i zobacz ile mają % nie jest to miarodajne badanie ale jak będą słabe to na pewno będzie to widać.
teedy1 napisał(a):huczy też prawe przednie łożysko, może ono jest winne?
Łożysko w kole raczej nie ma związku z bujaniem auta, sprawdź jak podniesiesz koło do góry czy wyczuwalny jest na nim spory luz.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

15 Paź 2019, 13:25

Panowie, poduszki amortyzatorow, końcówki drażkow, sworznie, tulejki wahaczy ,łożysko koła, opony z felgami także wymienione, zbieżność ustawiona, autem po zbieżności Oraz puszczeniu kierownicy podczas jazdy ciągnie w prawo i do tego dalej jak autem bujalo i podskakiwalo to nic po tych wymianach się nie zmieniło, co jest, w czym dalej szukać problemu?
teedy1
Początkujący
 
Posty: 109