Polerowanie lakieru

10 Wrz 2011, 11:13

Witam!! Jestem nowy. Pomalowalem rant drzwi i wyszedl mi mat. Czy zle mi dobrali kolor czy co. Da sie z tym fantem cos zrobic?
gizik184
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Seat Ibiza 1.9 TDI 2001

10 Wrz 2011, 12:52

A prysnąłeś bezbarwnym ??
Na forum lakiernik.pl poczytaj sobie o malowaniu aut - zobaczysz czy wszystko zrobiłeś dobrze ..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

27 Wrz 2011, 11:59

jeżeli chodzi o lakierowanie to lepiej samemu nie eksperymentować
januszfr
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Wrocław

30 Wrz 2011, 16:29

Będzie matowy bo to pewnie sam lakier bazowy. Do uzyskania takiego efektu jak reszta auta trzeba położyć t.j kolega wyżej napisał lakier bezbarwny
safari123
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: xjk

04 Lis 2011, 09:34

ja bym nie ryzykował samemu. daj lakiernikowi do zrobnbienia
4kola
Początkujący
 
Posty: 53
Auto: Fiat Grande Punto

14 Lis 2011, 14:26

Lepiej dać lakiernikowi, zobacz czym się to kończy jak robisz to sam:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Jak nie zajmuje się samochodami - instaluje kolektory słoneczne
Kochol
Obserwowany
 
Posty: 1
Miejscowość: Wawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Yaris GRMN - sportowy wydech
    Obecność miejskiego hatchbacka wśród supersamochodów nie jest przypadkowa. Toyota Yaris GRMN nie jest zwykłym autem do jazdy między pracą, centrum handlowym, a osiedlem. Chyba, że po drodze przejeżdżamy przez ...

25 Wrz 2014, 10:34

Pewnie że da się coś z tym zrobić :D nic się nie stało kolego przeczytaj sobie ten artykuł http://www.motospace.pl/porady/jak_wypolerowac_lakier_samochodowy/ i wszystko będziesz miał od razu wyjaśnione . Mam nadzieje że pomogłem 5ka !
boczek952
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 30 03 1928
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Audi A8

25 Wrz 2014, 11:07

Ja i tak bym nie ryzykował i oddał do lakiernika żeby nie było problemów
Barto88
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: nie mam

13 Cze 2015, 10:28

taaa a lakiernik skasuje zaraz ze 100 nawet i więcej a zwykły lakier kosztuje z paredziesiąt złotych pomalować i polerować wielka filozofia skoro sam malował
kamykulana22
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 20 01 1994
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Tigra
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

05 Sie 2015, 12:41

Witam, podepnę się do tematu :)
Niedawno kupiliśmy z dziewczyną samochód i na jego masce zauważalna jest taka jakby skórka pomarańczowa... Czy we własnym zakresie jestem w stanie to spolerować do gładkiego? Posiadam polerkę marki K2, chciałem kupić do niej gąbki tego typu: K2PRO Duraflex M14 Biała Lekkościerna Gąbka Polerska.
Czy wystarczy mi do tego celu taka gąbka lekkościerna + pasta?
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

25 Wrz 2015, 20:22

No tak, ale lepiej samemu nie zaczynać, jeżeli nigdy się tego nie robiło, ja raz tak właśnie zrobiłem i żałuję, na szczęście uratowała mnie firma [reklama] auto teraz wygląda wprost rewelacyjnie.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 29 Wrz 2015, 09:39, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
hans54
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 16 01 1986
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Audi A4
Paliwo: Benzyna + LPG

04 Lip 2017, 13:57

Ja renowacje lakieru przeprowadziłem według tego poradnika. Teraz autko ładnie się świeci i wygląda od razu na młodsze. Jedyne co potrzebujesz to czas.

"Rano wychodząc na parking pod domem zorientowałem się, że rdza na moim samochodzie jest coraz bardziej widoczna. Bardzo mnie to martwiło z tego powodu, że spodziewałem się bardzo dużych kosztów związanych z całkowitą renowacją, jednakże mimo wszystko zacząłem przyglądać się ofertom firm, które się w tej branży specjalizują. Renowacja lakieru przebiegła bardzo sprawnie, jednakże warto przytoczyć cały proces, który pozwolił na sprawne przeprowadzenie działań.

Od czego zacząć renowację lakieru
Renowacja lakieru to specjalność zarówno salonów i mechaników samochodowych, jak i nieco delikatniejszej branży, która skupia się bardziej na poprawie ogólnego wyglądu samochodu ze strony wizualnej. Zdecydowałem się na podjechanie do najbliższego salonu zajmującego się właśnie renowacją lakieru i car detailingiem. Dowiedziałem się także o możliwych naprawach, na które dodatkowo mogę się zdecydować, które mogą w znaczący sposób polepszyć ogólny wygląd samochodu. Renowacja lakieru szczecin jest wyceniane indywidualnie. Nie da się określić stałej kwoty z tego względu, że na każdym samochodzie problem z lakierem może wyglądać zupełnie inaczej. Rdza obecna na moim samochodzie była jednak na tyle poważna, że nie warto było dłużej czekać i od razu pracownik firmy przystąpił do działania. Renowacja lakieru szczecin kosztowało mnie trochę pieniędzy, jednakże dosłownie po tygodniu odebrałem samochód od specjalistów i nie mogłem uwierzyć, że można było aż tak zmienić jego wygląd.

Z tego względu usługę, jaką jest renowacja lakieru szczecin polecam dosłownie każdemu, kto posiada jakiekolwiek problemy ze swoim pojazdem, bądź po prostu chce w znaczący sposób poprawić jego wygląd. Renowacja lakieru szczecin nadaje się w przypadku każdego modelu samochodu.
"
Kamilxxx2
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 13 11 1993
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Astra F
Silnik: X14XE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1924

04 Lip 2017, 17:09

Dobra ale gdzie ten poradnik ??? Cos mi sie wydaje ze niedlugo ostrzezenie dostaniesz a potem bana.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4