POLONEZ CARO do jazdy na codzień?

04 Kwi 2013, 09:14

Hej,
od dłuższego czasu interesuję się klasycznymi autami.
Zastanawiam się czy takiego Poloneza Caro można używać na codzień, w normalnej eksploatacji? Ze względu na swoją pracę robię 30-35 km dziennie na krótkich odcinkach 2-4 km co około godzinę. Plus oczywiście jakieś wypady czasami weekendowe.
Dokładniej myślałem o tym egzemplarzu:
[link do Tablica wygasł]:
Dlaczego Polonez Caro? Od dzieciństwa fascynowały mnie te pojazdy.
Dlaczego GAZ? Samochód miałby być normalnie eksploatowany, a chcę go pokochać a nie nienawidzić za każde podejście na stację benzynową :)
Właśnie... ile taki Polonez wypije sobie w mieście gazu? Czy przełączenie na gaz trwa długo?- Ze względu na to iż będe pokonywał bardzo krótkie odcinki.
Może ktoś kiedyś użytkował takie auto?
Bardzo z góry dziękuje za wszystkie odp.
:)
adriant
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: brak

04 Kwi 2013, 09:32

Używałem i polecam, ale nie na dłuższą metę :)
youtuber
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Opel

04 Kwi 2013, 10:40

Dlaczego nie na dłuższą mete?
:)
adriant
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: brak

04 Kwi 2013, 11:19

Ja tez lubie te auta i sam bym chetnie kupil taki wynalazek po jakiejs promocyjnej cenie 8) Z tego co mi wiadomo od uzytkownikow Poloneza, to potrafi wypic 12-13 litrow gazu na miescie przy raczej srednich osiagach. Polonezy Caro tej generacji sa na gazniku (o ile sie nie myle) wiec ekonomia nie grzesza. Chcialbym miec takie cos, ale nie chcialbym byc od niego uzalezniony..... :D
Damian106
Początkujący
 
Posty: 101
Prawo jazdy: 15 11 2006
Auto: Mitsubishi Colt

04 Kwi 2013, 12:39

Niektorzy całe życie jeżdzą Polonezami i żyją,zawsze można go sobie jakoś fajnie zrobić żeby choć troche sie wyróżniał.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Kwi 2013, 18:36

Polonez Caro z samej swojej natury sie wyroznia :naughty: malo ich juz jezdzi po drogach. Moim zdaniem to niedoceniany samochod, czesto wysmiewany przez tych ktorzy g*****o o nim wiedza. Kupilbym go za rozsadne pieniadze gdybym mial okazje, tyle ze nie jako glowny srodek transportu (stosunek spalania do osiagow). No wiec jesli kolega czuje pasje do tego pojazdu i chcialby miec w garazu magnes na piekne kobiety to mozna sie zainteresowac tym ogloszeniem z linku. Tyle ze ja bym sie targowal jednak :twisted:
Damian106
Początkujący
 
Posty: 101
Prawo jazdy: 15 11 2006
Auto: Mitsubishi Colt

04 Kwi 2013, 18:55

Nazwać poloneza magnesem na piękne kobiety to dość karkołomne :) Ale auto ma swój urok, to prawda
Pablo232
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: volvo, man, lexus

04 Kwi 2013, 18:59

Magnesem na piękne kobiety powoli robi się 125p, który dość często jest doprowadzany albo do stanu idealnego, albo tuningowany "ze smakiem". Tak czy inaczej, Poldolot fajny wóz, zawsze mi się podobała kierownica w nim :D
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 547
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 02 03 2010
Auto: Lexus IS250 II
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

04 Kwi 2013, 19:04

125p banana yellow w szczególności :P
Pablo232
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: volvo, man, lexus

04 Kwi 2013, 19:14

Fiat 125p to jest moja wymarzona bryka, nie wiem co w nim jest takiego ale dla mnie to klasa sama w sobie 8) A z tym magnesem nie przesadzam, zauwazylem ze czarne beemy z ciemnymi szybami jakos przestaja dzialac :P A wracajac do tematu, to taki zadbany Poldek w oryginale bedzie kiedys w cenie. Tym bardziej ze teraz jest moda na wiesniaczenie wszystkiego co sie w ogole toczy
Damian106
Początkujący
 
Posty: 101
Prawo jazdy: 15 11 2006
Auto: Mitsubishi Colt

04 Kwi 2013, 19:20

"Beemy"przestają działać bo właśnie zostały maksymalnie zwieśniaczone. Sam pamiętam jak koleś z pracy kupił starą bejcę rekinka, była tak zgnita, że blacharz zaproponował mu że... wyleje mu w progi beton :D
Pablo232
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: volvo, man, lexus

04 Kwi 2013, 19:33

adriant napisał(a):Czy przełączenie na gaz trwa długo?-


Ty planujesz zakup poldasa jeszcze na gażniku . Siłą rzeczy będzie to instalacja gazowa I-szej generacji. Tutaj nie ma mowy o automatycznym przełączeniu na gaz. O tym Ty decydujesz sam przełączając ręcznie . Jak to się robi znajdziesz na necie. Przed zaparkowaniem auta również trzeba dokonać pewnych czynności w celu pozostawienia go gotowego do uruchomienia na benzynie na drugi dzień. Chyba że ....... okaże się iż motorek ma się dobrze i będzie odpalał na gazie nawet w ujemnych temperaturach.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

04 Kwi 2013, 19:49

Z tego co pamietam to Polonezy i Fiatony to bezproblemowe auta jesli chodzi o gaz. Wrzucalo sie najtansza instalke jaka byla i Poldek smigal mimo ze do czasu kasacji juz nawet nie wąchał benzyny. Pamietam jeszcze czasy kiedy FSO bylo bardzo rozchwytywanym samochodem wlasnie ze wzgledu na latwosc montazu LPG i mala awaryjnosc na gazie
Damian106
Początkujący
 
Posty: 101
Prawo jazdy: 15 11 2006
Auto: Mitsubishi Colt

04 Kwi 2013, 20:17

Damian106 napisał(a):Pamietam jeszcze czasy kiedy FSO bylo bardzo rozchwytywanym samochodem


Które czasy ? jakie lata ? Ja pamiętam te giełdy gdzie były same Fiaty , Polonezy , Maluchy , trochę Skody , a zachodu prawie wcale.....
Damian106 napisał(a):wlasnie ze wzgledu na latwosc montazu LPG i
Jak był na gażniku to i był łatwy ale niekoniecznie tani na ówczesne czasy . Nie było alternatywy za przyzwoite pieniądze to i FSO cieszył się dużym pobytem.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

04 Kwi 2013, 20:41

Jakies 12-14 lat temu??? Wiadomo ze realia byly troche inne, ale tez nie bylo tak, ze cala Polska jezdzila Fiatami a ludzie patrzyli na jakies Volvo jak na statek kosmiczny. "Zachodniakow" tez bylo sporo i wybor jednak byl... Fakt ze bylem wtedy szczeniakiem, ale pamietam ze ludzie cenili sobie Polonezy, nawet ci ktorych stac bylo na zagraniczny samochod
Damian106
Początkujący
 
Posty: 101
Prawo jazdy: 15 11 2006
Auto: Mitsubishi Colt