Polonez przyspieszenie zapłonu

Polonez przyspieszenie zapłonu

12 Lip 2009, 23:02

Witam wszystkich mam pytanko w którą stronę należy poruszyć aparatem zapłonowym w moim polonezie aby przyspieszyć zapłon. Dodam że jest to polonez z gaźnikiem.
kania
Nowicjusz

Miejscowość: Czuchów-Pieńki

13 Lip 2009, 09:25

nie do końca wiem jak to jest polonezach ale jak ustawiałem kąt wyprzedzenia w maluchu, to ustawiałem koło pasowe wg nacięć i dopiero wtedy kręciłem aparatem, żeby zapalał jak wałek znajdzie się właśnie w tej pozycji. Nie da się powiedzieć jednoznacznie czy w lewo czy w prawo, bo może się zdarzyć, że już masz za duże wyprzedzenie.
karlone
Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk

13 Lip 2009, 13:22

jeśli chcesz przyśpieszyć zapłon to przekręcasz w przeciwną do obrotów wałka
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fiat 500C by Gucci wyróżniony nagrodą Fiat 500C by Gucci wyróżniony nagrodą
    Fiat 500C by Gucci otrzymał nagrodę "Najlepszy mały kabriolet roku" w konkursie "Topless in Miami" zorganizowanym w czerwcu b.r. przez Southern Automotive Media Association (SAMA) − działające w USA stowarzyszenie dziennikarzy ...
    Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach
    Pierwsze urządzenia pokładowe viaAUTO dla pojazdów uprzywilejowanych, umożliwiające automatyczne otwarcie szlabanów na bramkach autostradowych zarządzanych przez GDDKiA, są już zamontowane w samochodach straży ...

•  
    • Wypadek autobusu z dziećmi
      Dawid Sanecki - Renault Megane Coupe, 2
      GER 4x4 offroad
      Master Truck