Pomoc przy wyborze kamerki

13 Mar 2019, 09:02

Witam,
Chciałabym kupić kamerkę samochodową. Zupełnie się na tym nie znam, starałam się przejrzeć fora na ten temat i wybrałam kilka do 300-350 zł .
Zależy mi na dobrej jakości nagrań w dzień i w nocy, sensorze wstrząsów czy trybie parkingowym. Generalnie szukam dobrej kamerki w rozsądnej cenie.
Oto moje wybrane kamerki:

Mio MiVue C320

Xiaoyi Yi Dash Camera

NavRoad myCAM HD QUICK GPS

XBLITZ GO SE

XBLITZ TRUST

Ewentualnie jeśli ktoś wie co jest ich mocną stroną, a czego zdecydowanie im brakuje?

Z góry dziękuję za pomoc :)
ania111
Obserwowany
 
Posty: 1

13 Mar 2019, 20:29

ania111 napisał(a):Zależy mi na dobrej jakości nagrań w dzień i w nocy, sensorze wstrząsów czy trybie parkingowym
Trzeba skupić się na tym pierwszym bo pozostałe dwie opcje mają nawet najtańsze kamerki.

Ostatnio w tym przedziale szukałem kamerki i sprawdzałem różne pod względem nie tylko nagrań ale i pozostałych funkcjonalności. Moim zdaniem warto zainteresować się kamerką NAVITEL R600 QUAD HD.

Pamiętaj że do trybu parkingowego trzeba zapewnić dodatkowe zasilanie dla kamerki i warto to zrobić np. z mocniejszego powerbanku. wtedy mam pewność że akumulator nam się nie rozładuje jak zostawimy kamerkę na dłużej w samochodzie w tym trybie.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

18 Mar 2019, 17:23

Pominąłęś najlepszą na rynku w tym przedziale cenowym
Viofo A119, poczytaj opinie na ceneo i kup sobie tam gdzie ja kupowałem ... autorejestratory.pl
kingoffire
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 10 07 1997
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Audi A4
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

30 Mar 2019, 19:08

Sprawdź sobie jeszcze Mikavi PQ1. Jak chcesz mieć dobre nagrania to tu masz jakość SFHD, 30 Fps i to realnie, a nie że tak tylko podaje producent. Szeroki kąt nagrywania 170 stopni. A jeśli chodzi o nagrywanie w różnych warunkach oświetlania masz HDR, obecnie najlepsze rozwiązanie, dużo lepsze niż np doświetlanie diodami IR.
Funriel
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 17 07 1970
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

16 Kwi 2019, 16:10

Hmmm a może kamerka samochodowa camroad 6.2 od overmax? Jedna z lepszych, tańszych kamerek jakie miałem ;-)
wapniak66
Nowicjusz
 
Posty: 7

29 Kwi 2019, 09:54

A jakość odtwarzania jest dobra? Słyszalem, że jak kamerka tania to nie za bardzo potem można coś zobaczyć.
Emil222
Początkujący
 
Posty: 50
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...

03 Lip 2019, 09:25

Bardzo dobra, mimo, że kamera tania jest ;) sama kamera camroad 6.2 generalnie super wygląda w odróżnieniu od większości, można podłączyć do samochodowej zapalniczki, wyświetlacz jest duży, także ogólnie bardzo spoko
Makub
Nowicjusz
 
Posty: 8

09 Lip 2019, 16:24

Makub napisał(a):wyświetlacz jest duży, także ogólnie bardzo spoko
Wyświetlacz ma tu najmniejsze znaczenie i najbardziej liczy się prosta obsługa i jakość nagrań.
Makub napisał(a):kamera camroad 6.2 generalnie super wygląda
Ale jakość nagrań nie powala na kolana szczególnie w nocy gdzie znaki można jeszcze rozpoznać ale jadąc nawet w miarę wolno na nagraniu jest problem z odczytaniem nazw miejscowości na znakach kierunkowych o tablicach rejestracyjnych nie wspomnę.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!