Pomoc w dobrze oferty opon uniwersalnych do Hyundai Sonata CRDI 2006

08 Lis 2018, 00:01

Witam szanownych użytkowników. Stoję przed wyborem kupienia jednego z dwóch kompletów opon uniwersalnych klasy średniej.

Po jednej stronie narożnika znajdują się te opony :
BFGoodrich G-Grip All Season 2
[link do Oponeo wygasł]

Po drugiej :
Kleber Quadraxer 2 215/60 R16 99 H XL
[link do Oponeo wygasł]

Totalnie nie wiem co wybrać. Obie opony mają te same właściwości.
Którą markę z tych dwóch wybrać ? Kleber(Francja) czy Bfgoodrich (USA)?
Obie kosztują podobnie. Zdaję się na Wasze doświadczenie. Dziękuję.
michael1991
Obserwowany
 
Posty: 2

08 Lis 2018, 11:53

To będzie taka sama opona dystyngowana tylko inną nazwą producenta marki BFGoodrich i Kleber nalezą do Michelin stąd mogą wynikać te różnice a dodatkowo te pierwsze opony mogą być robione po rynek USA i w większości sprzedawane. Ja bym kupił w tym przypadku tańszą :) Opona jako taka ma bardzo dobre opinie i powinna sprawdzić się w twoim samochodzie :ok:
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

08 Lis 2018, 15:16

Dziękuję za odpowiedź. Czy jest szansa na więcej opinii od kogoś kto jeździł na nich ? Czytałem , że latem opony GoodRich są za miekkie, a Kleber lepiej sobie radzi. Ale chciałbym usłyszeć taką opinie w stylu : Te na pewno bedą lepsze , weź te konkretnie a tamte drugie olej. To wtedy bym się zdecydował na pewno. Wydaje mi sie ze Goodrich jest lepszą marką niż Kleber. Bardziej znaną. Ale nie jestem specjalistą.
michael1991
Obserwowany
 
Posty: 2

08 Lis 2018, 19:01

michael1991 napisał(a):Czytałem , że latem opony GoodRich są za miekkie, a Kleber lepiej sobie radzi. Ale chciałbym usłyszeć taką opinie w stylu : Te na pewno bedą lepsze , weź te konkretnie a tamte drugie olej. To wtedy bym się zdecydował na pewno. Wydaje mi sie ze Goodrich jest lepszą marką niż Kleber. Bardziej znaną. Ale nie jestem specjalistą.

To zależy od modelu, jeszcze parę lat temu modele Goodricha różniły się trochę od Kleberów i stąd mogą krążyć takie opinie. W tej chwili to ta sama opona, wybierz tę która jest tańsza, albo nazwa bardziej Ci się podoba, ewentualnie rzuć monetą :lol:
Ale ogólnie wybór dobry :ok:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy SUV-y zdetronizują kombi?
    Rynek samochodowy w Polsce od kilku lat przechodzi prawdziwą transformację. Istotny staje się nie tylko rodzaj silnika poszukiwanego auta, zmieniają się także preferencje dotyczące jego typu. Jak wynika z raportu serwisu ...