Pomoc w ocenie egzamplarzy Hondy VIII Ufo

28 Paź 2023, 17:45

Natomiast ten taki posrebrzany Civic zrobił na mnie wrażenie, zero rdzy i środek utrzymany jak nowy, ten przebieg 131 000km wydaje się być zatem prawdziwy.
Sly1005
Początkujący
 
Posty: 137
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Wadowice

28 Paź 2023, 22:33

to czemu nie kupujesz?
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

28 Paź 2023, 22:42

Mam go zarezerwowanego, bo tej osobie jest auto na weekend potrzebne więc w poniedziałek podjadę.
Sly1005
Początkujący
 
Posty: 137
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Wadowice

29 Paź 2023, 12:21

Ciekawa sprawa z Hondą od pierwszego właściciela ... W ogłoszeniu podał inny VIN, potem jak napisałem że na gov nic nie pokazuje to mi wysłał prawidłowy, no i pokazało łącznie 6 szkód...

Pomoc w ocenie egzamplarzy Hondy VIII Ufo
Sly1005
Początkujący
 
Posty: 137
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Wadowice

29 Paź 2023, 12:36

Sly1005 napisał(a):no i pokazało łącznie 6 szkód...

nie 6 szkód
ta z 2010r to 1 szkoda ale prawdopodobnie ktoś się odwoływal , może była robiona 3x rekalkulacja, jakieś perturbacje z towarzystwem ubezpieczeniowym... zanim postawiamy jakąś tezę umiejmy odpowiednio interpretować zakupiony raport , bo wyciaganie jakiś bezpodstawnych tez to bez sensu w ogóle kupować raporty.
to samo tyczy się mierników lakieru
Ludzie kupuja raporty i mierniki lakieru i jadą oceniać dany pojazd nie mając totalnie zielonego pojęcia z tego co im wyjdzie....bo historyjki tworzą sobie sami.

druga rzecz
w 2010 czy 2013 roku auto było kilku letnie i trochę jednak warte ,wiec szkoda rzędu 10-15 tys zł to nie jest duża szkoda i mogła to równie dobrze być zderzak i lampa plus robocizna i lakierowanie.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

29 Paź 2023, 12:53

Tam jest więcej rzeczy w raporcie z opisami, dałem tylko szczątkowy wycinek.
Sly1005
Początkujący
 
Posty: 137
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Wadowice

29 Paź 2023, 13:07

Sly1005 napisał(a):Tam jest więcej rzeczy w raporcie z opisami, dałem tylko szczątkowy wycinek

To dawaj resztę.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

29 Paź 2023, 13:11

i co z tego

nie jest możliwe mieć w 1 miesiącu 3 szkody, bo czasami 1 szkoda to likwidacja trwa powyżej miesiąca, zanim przyjedzie rzeczoznawca, zanim wyśle ci wycenę, pewnie się odwołasz itp, itd to trwa, a tutaj jest po prostu 3 rekalkulacje, możliwe że były odwołania, rzecz tyczy się 1 szkody w 2010r i jednej w 2013 roku.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

29 Paź 2023, 13:39

toyman40 napisał(a):nie jest możliwe mieć w 1 miesiącu 3 szkody, bo czasami 1 szkoda to likwidacja trwa powyżej miesiąca, zanim przyjedzie rzeczoznawca, zanim wyśle ci wycenę, pewnie się odwołasz itp, itd to trwa,

Nie koniecznie. Można...Zdarza się. Oprócz tego nie do każdej szkody przyjeżdża rzeczoznawca. Czasami ubezpieczyciel chce tylko żeby przesłać zdjęcia. Wypłacenie ubezpieczenia jest już nawet po tygodniu czasu. Można też mieć zgłoszone dwie czy więcej szkód. Miałem taką sytuację, dlatego wiem - byłem na wakacjach, auto zostawiłem pod blokiem. Pewnego dnia dzwoni sąsiad, że dostawczak cofał i skasował mi lewą tylną lampę.Szkodę zgłosiłem od razu ( miałem wszystkie dane ). Następnego dnia ubezpieczyciel poprosił o zdjęcia szkody. Sąsiad mi zrobił, wysłał, a ja wysłałem do ubezpieczyciela. Następnego dnia likwidator szkody zadzwonił do mnie, proponując kwotę. Była za mała, bo do mojego auta są trzy rodzaje lamp. opisałem mu jaką lampę potrzebuje, on od razu sobie sprawdził i wypłacił mi tyle ile kosztuje lampa + wymiana. Do przodu byłem prawie trzy stówki, bo udało mi się kupić taniej lampę i sam sobie wymieniłem. Wszystko trwało dwa tygodnie. I zaraz kolejnego dnia pojechałem do sklepu i pani cofając obtarła mi przedni lewy bok i uszkodziła lewą przednią lampę...I miałem dwie szkody w przeciągu niespełna trzech tygodni :) da się :wink:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000