Pomoc w wyborze auta w UK

08 Lut 2017, 13:27

Witam. Mam wielki problem z wyborem samochodu, chodzi mi bardziej o rodzinny samochód aby można byłoby nim jeździć na codzień do pracy, na zakupy oraz zabrać wózek dla dziecka i torby na wakacje. Mój budżet wynosi okolo 4000 funtów. Na chwilę obecną mam dylemat miedzy:
A) Bmw x5 e53 2003-04 3.0d w wersji Iwyposażenia z automatyczną skrzynią,
B) Ford mondeo kombi mk4 od 2008 2.0
- benzyna ale bez gazu abym mogl sam założyć instalacje gazowa w Polsce bo jakos nie ufam tym instalacjom tutaj
- diesel
C) może polecacie jakis inny do tej kwoty. Najbardziej chciałbym mieć SUVa ale wiem ze np. Bmw może lub jest droga w utrzymaniu
D) może polecicie jakis inny samochod (komb bądź suv) rodzinny który będzie mało palić ale da radę nim normalnie jeździć (nie chodzi mi tu o pojemnosc 1.2 itp)

Samochód będzie 2 razy w roku pokonywać trase Anglia-Polska-Anglia. Dlatego stawiam tez na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam, Gr90
Gr90
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 20 08 2008
Auto: Nie mam

08 Lut 2017, 22:01

Koszty utrzymania starego x5 i to jeszcze z dieslem pod maską na pewno nie będą niskie.
Mondeo ok. Popatrz na c5, lagunę, saab'a 9-3/9-5, v70
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Trzymaj się odpowiedniego pasa ruchu
    Kierowcy często zapominają o zasadach ruchu drogowego i na drodze dwupasmowej jeżdżą lewym pasem, a na drodze trzypasmowej środkowym i lewym. Tymczasem w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, co w praktyce zobowiązuje kierowców ...