Pomoc w wyborze dwóch aut, 55-60 tys i 13 tys

01 Kwi 2014, 12:44

Hejo.
Dwa lata temu forum pomogło w wyborze auta i teraz liczę również na waszą pomoc. Tym razem chodzi jednak o dwa samochody.
Jeden w granicy do 55-60 tys. To mój wątek sprzed dwóch lat:
jaki-samochod-w-przedziale-30-40tys-vt53767.htm
Wybrałam wtedy bmw 118(08rok) i jestem z niego zadowolona :) Spisuje się świetnie. Ale nie wiem czy nie nadszedł już czas aby zmienić samochód. Dwa lata to dużo i mało chyba;) Powiedzcie, czy warto dopłacić kilkadziesiąt tys zł, żeby wymienić te bmw na coś z serii 3 z lat 2009-2010? Chodzi mi o model E90. Ewentualnie jakieś Audi, które tym razem wchodzi w gre. Np A4? Czekam też na wasze kolejne propozycje :)
Wymagania niezbyt duże. Dynamiczny, bo pewniej mi się takim samochodem wyprzedza. No i żeby nie był gorszym autem od tego mojego obecnego. No chyba, że stosunek ceny do jakości w Jedynce wypada lepiej niż w tych wymienionych? Wtedy ostaje przy obecnym. Jedyne co jeszcze mnie zastanawia to automat czy manual..

Drugie auto chciałabym żeby zmieściło się w budżecie ok 13 tys zł. Myślałam o Toyocie Corolli IX ale nie wiem czy dostanę w tych pieniądzach dobry egzemplarz. W tym wypadku wymagania to w miarę niskie spalanie przy jednocześnie w miarę dobrej dynamice auta. Tak więc powyżej 100KM? Czekam też na kolejne propozycje.
menia
Nowicjusz
 
Posty: 24
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 24 08 2010
Auto: bmw E87
Silnik: 120d (163KM)
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

01 Kwi 2014, 12:57

zamiast e90 , czy przereklamowanego audi a4 (w ogole w tych autach do czegos nadaja sie tylko silniki wieksze diesle i benzyny od 2.5 /\)
zaproponuje Ci
1) Lexus IS, swietnie wyglada, dynamiczny, dobrze wykonany (oferta przykladowa)
[link do oferty na Allegro wygasł]

2.) volvo s60
[link do oferty na Allegro wygasł]

co do drugiego auta:
corolla, civic, grande punto, yaris,astra II
Nethann
Aktywny
 
Posty: 274
Auto: Astra h Gtc
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

01 Kwi 2014, 15:48

IS 220d :lol: :lol: :lol: :lol: Poczytaj trochę zanim jakieś bzdury napiszesz, ten silnik to największa niedoróbka w historii całej Toyoty.
Po drugie: diesel 1.6 z Fiesty w ciężkim Volvo ? Chyba żartujesz. To, że nie jedzie to mało powiedziane. Silnik niedługo będzie się nadawał do wyrzucenia (jeżeli nie już), bo chodzi pod takim obciążeniem. Wcale nie będzie ekonomiczny, bo żeby cokolwiek wykrzesać z tego "silniczeczka" trzeba naprawdę cisnąć gaz do dechy.
Wybrałeś chyba dwa najgorsze możliwe auta w swojej klasie.
Gdybym miał taki dylemat to rozważałbym Jaguara X-Type i Saab'a 9-3.
Ten pierwszy to najlepiej 2.5 V6 lub 3.0 V6 z napędem 4x4 (bezpieczeństwo) od pasjonata marki lub emertyta- bardzo łatwo dostać zadbany egzemplarz, w przeciwieństwie do BMW, które są piłowane (i rozbijane) przez młodych "Schumacherów" z bogatych rodzin. Zakładasz dobry gaz od Prinsa lub BRC i jeździsz nie drożej niż w twoim poprzednim aucie.
Nie masz też co bać się o awaryjność, bo Jaguar jest akurat jednym z najtrwalszych aut w klasie.
Zaraz wejdzie tu użytkownik jiGsaw i będzie pisać, jaki to beznadziejny jest X-Type, bo zbudowano o na płycie podłogowej Mondeo i że do pięt nie dorasta E90.
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (bardzo rzadka i poszukiwana wersja benzyna-kombi)
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

01 Kwi 2014, 16:35

PRZECIEZ napsialem ze to przykladowe oferty, a silniki w benzynie do obu aut....-.-"

pozatym napewno lepsze niz kultowe TDI 2.0 w a4, czy awaryjne i drogie 120d 163km w bmw

co do jaguara to prosze Cie... Ford Mondeo w budzie jaguara ktora za 2 lata bedzie warta 20k

co do saaba, zgadzam sie fajne auto, z fiatowskim dieslem ktory jest fakt faktem jednym z najlepszych na rynku ale design mnie odrzuca (wnetrza, subiektywna opinia)

ja Brałbym lexusa is, w benzynie. i podaje konkretan oferte aby nie bylo...

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

co wiecej watpie aby tej pani byly potrzebne takie silniki ktorew opisales.;)
Ostatnio edytowany przez Nethann, 01 Kwi 2014, 16:40, edytowano w sumie 1 raz
Nethann
Aktywny
 
Posty: 274
Auto: Astra h Gtc
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

01 Kwi 2014, 16:37

Do 2.0TDI można kupić do naprawy głowice hiszpańskiej produkcji, trwalsze od fabrycznych.
Longhorn
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 358
Zdjęcia: 518
Miejscowość: pdk
Auto: Toyota Corolla E12 FL
Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

01 Kwi 2014, 16:42

No ale czym trzeba sie kierowac aby wydac 60k na samochod orazu nastawiajac sie aby go naprawiac aby nie padl... tylko po to aby miec znaczek porzadany na wsi
Nethann
Aktywny
 
Posty: 274
Auto: Astra h Gtc
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus RX 450h - duży luksusowy SUV
    RX 450h to duży luksusowy SUV o długości 4,89 m z napędem hybrydowym o mocy 313 KM, który przyspiesza do setki w 7,7 s. Zużycie paliwa wg WLTP wynosi od 7,6 l/100 KM. Testerzy Consumer Reports uzyskali średni wynik ...
    Mazda 2 1,5 SKYACTIVE-G o mocy 90 KM
    Samochód Mazda 2 wyposażony jest w silnik benzynowy czterocylindrowy o pojemności 1,5 który generuje 90 KM, a to pozwala na osiągnięcie pierwszej "setki" w czasie 9,4 sekundy. Średnie spalanie wg producenta ...

01 Kwi 2014, 17:42

Jaki Ford Mondeo ?? Jest zbudowany na płycie podłogowej Mondeo, a to duża różnica. Idąc twoim tokiem rozumowania BMW E46 to Rover, bo jest wspólną konstrukcją z 75. X-Type ma inne wnętrze, karoserię, silniki (nie licząc diesla 2.0), cenę, wizerunek i koszty utrzymania. Gadanie, że baby-Jag jest Fordem Mondeo w innej budzie jest po prostu głupotą i dowodzi ułomności wiedzy motoryzacyjnej osoby, która ma takie poglądy. A spadek wartości to nic dziwnego. Nie od dzisiaj wiadomo, że cena auta na rynku wtórnym nie jest żadnym wyznacznikiem wartości. Ale jeśli chcesz sprzedawać za rok, czy dwa- to nie kupuj. Gwarantuje ci jednak, że jeśli kupisz dobry egzemplarz, to będziesz chciała nim jeździć całe życie.
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

01 Kwi 2014, 18:29

Longhorn napisał(a):Do 2.0TDI można kupić do naprawy głowice hiszpańskiej produkcji, trwalsze od fabrycznych.

Równie dobrze można powiedzieć, że można nałogowo palić papierosy - są przecież przeszczepy, jakieś płuca zawsze się znajdą
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

01 Kwi 2014, 20:12

:lol: Genialne porównanie. Dawno się tak nie uśmiałem, dzięki za poprawę humoru :mrgreen:

Żeby nie było Off-Topu: wpadła mi do głowy jeszcze Alfa 159 z dieslem 1.9 JTD- jeden z najlepszych w swojej klasie, a auto bardzo ładne i wbrew obiegowej opinii naprawdę udane w przeciwieństwie do poprzednika. No i stosunek cena/rocznik bardzo korzystny.
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

01 Kwi 2014, 20:19

Mercedes C Klasse 180 T Kompressor + LPG
[link do mobile.de wygasł]
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

01 Kwi 2014, 20:53

Generalnie lepiej strzelić sobie w kolano niż kupić coś z 2.0 TDI pod maską :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

01 Kwi 2014, 22:16

Nawet na forum jaguara się śmieją z xtype, bo jest to nic innego jak przednionapędowe auto klasy średniej na podzespołach mondeo (nie wszystkich oczywiście). Powiedzmy, że coś jak Passat ---> A4 FWD.

http://autowanda.pl/?page=catalog/car_s ... ve%5D=4af9

Nauczcie się też wreszcie, że 320d 163 ps to udany silnik, jeszcze bazujący na m47, a N47 z gównianym rozrządem był od 177 koni.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW