Off-roadowe Toyoty dla niderlandzkiej policji

16 Mar 2020, 14:28

Toyota podpisała umowę z Policją Narodową w Niderlandach na dostarczenie floty nowych samochodów terenowych. Do służby w policji zostały wybrane Toyota Hilux i Toyota Land Cruiser. Zdecydowały o tym ich możliwości terenowe, wyjątkowa trwałość i niezawodność obu modeli oraz przystępne ceny, w połączeniu z jakością obsługi i serwisu niderlandzkiej sieci dealerskiej Toyoty.

Wymagające testy
Najważniejszym kryterium dla niderlandzkiej policji przy wyborze auta były wyniki testów. Funkcjonariusze wykonali serię jazd testowych na drogach publicznych (z przyczepą i bez), przez łąki i wydmy, leśnymi drogami (z załadowaną przyczepą do przewozu konia), po luźnym piachu oraz na plaży – z przyczepą z jachtem oraz bez dodatkowego obciążenia. Policjanci sprawdzili w ten sposób nie tylko możliwości terenowe obu modeli oraz ich zdolność ciągnięcia różnego rodzaju przyczep, ale również ergonomię i łatwość prowadzenia.
Off-roadowe Toyoty dla niderlandzkiej policji "Jesteśmy dumni, że Policja Narodowa wybrała Hiluxa i Land Cruisera. Oba auta zostały tak opracowane, by radzić sobie w najtrudniejszych możliwych warunkach. Dlatego świetnie się nadają do pracy w Policji, która na co dzień boryka się z najróżniejszymi sytuacjami. Spodziewamy się, że nasza współpraca będzie się układała bardzo pomyślnie" powiedział Jan-Christiaan Koenders, dyrektor zarządzający Louwman & Parqui, oficjalnego importera Toyoty w Niderlandach.

Profesjonalne terenówki
Do służby na wybrzeżu i w terenach niezabudowanych zostały wybrane modele Hilux Double Cab 2.4 D-4D 4WD Professional oraz Land Cruiser 2.8 D-4D Professional. Oba auta zostały wyposażone przez Toyotę zgodnie ze specyfikacją policji. Auta dostarczone funkcjonariuszom są gotowe do użycia – mają wszystkie konieczne modyfikacje techniczne i wizualne oraz oklejenia, a także zostały w pełni wyposażone w sprzęt policyjny.
Off-roadowe Toyoty dla niderlandzkiej policji Jest to już kolejna dostawa samochodów terenowych Toyoty dla niderlandzkich służb. Hiluxy i Land Cruisery służą także w Straży Pożarnej, ratownictwie i służbach wodnych.

Terenowe Toyoty w polskiej Policji
Polska policja również postawiła na niezawodne terenówki Toyoty. Pod koniec ubiegłego roku do floty terenowych jednostek policji trafiło 21 nieoznakowanych Land Cruiserów. Policyjne pojazdy są wyposażone m.in. w kamerę cofania, podgrzewane lusterka zewnętrzne, automatyczną klimatyzację, dwa wejścia USB z mocnym zasilaniem oraz trzy komplety opon – letnie, zimowe i śniegowe. Samochody otrzymały także wymagane wyposażenie policyjne, w tym radio do komunikacji i policyjne światła.
Off-roadowe Toyoty dla niderlandzkiej policji Toyota inwestuje w rozwój obsługi firm i instytucji
W ubiegłym roku Toyota rozpoczęła tworzenie sieci salonów Toyota Professional, specjalizującej się w sprzedaży samochodów użytkowych oraz kompleksowej obsłudze zamówień klientów flotowych, w tym firm, instytucji i służb. Pierwsze salony powstały w Sulejówku, Poznaniu i Zielonej Górze, a po nich zostaną otwarte kolejne. Stacje nowej sieci będą również prowadziły sprzedaż samochodów używanych w programie Toyota Plus.

W kolejnym etapie program Toyota Professional zostanie rozszerzony na całą sieć dealerską Toyoty. Polska jest pierwszym krajem, w którym powstaje sieć dealerska wyspecjalizowana w sprzedaży samochodów dostawczych. Program pilotażowy realizowany w naszym kraju zostanie w kolejnych latach wprowadzony w całej Europie.
Off-roadowe Toyoty dla niderlandzkiej policji źródło: Toyota NL | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3404
Zdjęcia: 12422
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak przygotować samochód do jazdy podczas zimy?
    W zimie przygotowanie samochodu do jazdy ma szczególne znaczenie, dlatego tak ważne jest przeznaczenie na to odpowiedniej ilości czasu. Trzeba pamiętać o konieczności oczyszczenia samochodu ze śniegu i lodu, a także ...
    Ibiza FR testowana przez Marcina Dorocińskiego
    Nowy SEAT Ibiza hiszpański przedstawiciel segmentu B jest dostępny na rynku od niedawna w nowej generacji. Nie mogło to pozostać bez odpowiedzi Marcina Dorocińskiego, na co dzień jeżdżącego 211-konnym Leonem FR. Auto, które ...

  •