Off-roadowe Toyoty dla niderlandzkiej policji

16 Mar 2020, 15:28

Toyota podpisała umowę z Policją Narodową w Niderlandach na dostarczenie floty nowych samochodów terenowych. Do służby w policji zostały wybrane Toyota Hilux i Toyota Land Cruiser. Zdecydowały o tym ich możliwości terenowe, wyjątkowa trwałość i niezawodność obu modeli oraz przystępne ceny, w połączeniu z jakością obsługi i serwisu niderlandzkiej sieci dealerskiej Toyoty.

Wymagające testy
Najważniejszym kryterium dla niderlandzkiej policji przy wyborze auta były wyniki testów. Funkcjonariusze wykonali serię jazd testowych na drogach publicznych (z przyczepą i bez), przez łąki i wydmy, leśnymi drogami (z załadowaną przyczepą do przewozu konia), po luźnym piachu oraz na plaży – z przyczepą z jachtem oraz bez dodatkowego obciążenia. Policjanci sprawdzili w ten sposób nie tylko możliwości terenowe obu modeli oraz ich zdolność ciągnięcia różnego rodzaju przyczep, ale również ergonomię i łatwość prowadzenia.
Off-roadowe Toyoty dla niderlandzkiej policji "Jesteśmy dumni, że Policja Narodowa wybrała Hiluxa i Land Cruisera. Oba auta zostały tak opracowane, by radzić sobie w najtrudniejszych możliwych warunkach. Dlatego świetnie się nadają do pracy w Policji, która na co dzień boryka się z najróżniejszymi sytuacjami. Spodziewamy się, że nasza współpraca będzie się układała bardzo pomyślnie" powiedział Jan-Christiaan Koenders, dyrektor zarządzający Louwman & Parqui, oficjalnego importera Toyoty w Niderlandach.

Profesjonalne terenówki
Do służby na wybrzeżu i w terenach niezabudowanych zostały wybrane modele Hilux Double Cab 2.4 D-4D 4WD Professional oraz Land Cruiser 2.8 D-4D Professional. Oba auta zostały wyposażone przez Toyotę zgodnie ze specyfikacją policji. Auta dostarczone funkcjonariuszom są gotowe do użycia – mają wszystkie konieczne modyfikacje techniczne i wizualne oraz oklejenia, a także zostały w pełni wyposażone w sprzęt policyjny.
Off-roadowe Toyoty dla niderlandzkiej policji Jest to już kolejna dostawa samochodów terenowych Toyoty dla niderlandzkich służb. Hiluxy i Land Cruisery służą także w Straży Pożarnej, ratownictwie i służbach wodnych.

Terenowe Toyoty w polskiej Policji
Polska policja również postawiła na niezawodne terenówki Toyoty. Pod koniec ubiegłego roku do floty terenowych jednostek policji trafiło 21 nieoznakowanych Land Cruiserów. Policyjne pojazdy są wyposażone m.in. w kamerę cofania, podgrzewane lusterka zewnętrzne, automatyczną klimatyzację, dwa wejścia USB z mocnym zasilaniem oraz trzy komplety opon – letnie, zimowe i śniegowe. Samochody otrzymały także wymagane wyposażenie policyjne, w tym radio do komunikacji i policyjne światła.
Off-roadowe Toyoty dla niderlandzkiej policji Toyota inwestuje w rozwój obsługi firm i instytucji
W ubiegłym roku Toyota rozpoczęła tworzenie sieci salonów Toyota Professional, specjalizującej się w sprzedaży samochodów użytkowych oraz kompleksowej obsłudze zamówień klientów flotowych, w tym firm, instytucji i służb. Pierwsze salony powstały w Sulejówku, Poznaniu i Zielonej Górze, a po nich zostaną otwarte kolejne. Stacje nowej sieci będą również prowadziły sprzedaż samochodów używanych w programie Toyota Plus.

W kolejnym etapie program Toyota Professional zostanie rozszerzony na całą sieć dealerską Toyoty. Polska jest pierwszym krajem, w którym powstaje sieć dealerska wyspecjalizowana w sprzedaży samochodów dostawczych. Program pilotażowy realizowany w naszym kraju zostanie w kolejnych latach wprowadzony w całej Europie.
Off-roadowe Toyoty dla niderlandzkiej policji źródło: Toyota NL | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3468
Zdjęcia: 12552
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak działa napęd AWD-i w hybrydach Toyoty?
    Elektryczny napędem na cztery koła AWD-i całkowicie różni się od tradycyjnych napędów 4x4 pod względem konstrukcji i zasady działania. Wyjaśniamy, jak AWD-i jest zbudowany, jakie daje korzyści i dlaczego pojawia ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

  •