Pomoc w wyborze — sedan na pierwsze auto do 9 tysięcy

07 Lip 2020, 17:37

Hayabusa napisał(a):Daewoo kojarzy mi się z telewizorem albo radiem ;P
zdaje sobie sprawę, że w temacie bardziej chodzi o znaczek i mityczne "wyróżnianie się", a nie szczegóły i zawiłości technologiczno - koncernowe, ale Lacetti, podobnie jak inne Chevrolety za ~9k to Daewoo ze zmienionym znaczkiem, a jeśli bardziej się zagłębimy w zastosowaną technologię, to odnajdziemy... Opla :ok:
Hayabusa napisał(a):Czyli Twoim zdaniem civic a 1.6 czy 1.7?
co się trafi w lepszym stanie, wielkiej różnicy nie ma.
Hayabusa napisał(a):Pomijając tutaj te moje udziwnienia, co byś sam wybrał, jakbyś miał wybierać dla siebie na 1 auto do 8-9 koła z LPG?
jeśli miałbym się trzymać wymagań postawionych w pierwszym poście vs wrzuconych przez Ciebie aut, to nadal byłby to Civic - kompakt, bez technicznych udziwnień, tanie części, trwały, każdy mechanik ogarnie. Z wad lubią polecieć jakieś łożyska w skrzyni i ew tylne nadkola, ale hej - kupujesz auto za 9k, zawsze coś będzie do zrobienia.

Jeśli jednak miałbym olać wszystkie (większość) wytycznych, to szukałbym tego, co trafi się w najlepszym stanie blisko miejsca zamieszkania. Po takie auto nie ma sensu jechać dalej niż 50-100km, a nietuzinkowymi autami jeszcze się w życiu najeździsz. Najpierw naucz się podstawowego obcowania z samochodem, bez asekuracji ze swoimi manipulatorami nożnymi na fotelu obok :ok: (tak, wiem, masz 18 lat i jesteś świetnym kierowcą i masz olej w głowie)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Lip 2020, 19:43

Będę szukał tak, jak mówisz do 100km i w lpg.. Jak będzie civic albo almera to długo się nie będę zastanawiał.
Hayabusa
Nowicjusz
 
Posty: 14

08 Lip 2020, 10:02

Ja bym się poważnie zainteresował tym Toledo bo naprawdę przyzwoicie wygląda a na pierwsze auto będzie ok tylko ta cena..
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Lip 2020, 22:50

Hayabusa napisał(a):Jak będzie civic albo almera to długo się nie będę zastanawiał.
z Almerą bym jednak uważał, bo ma swoje za uszami. Jeśli jednak trafi się taka od wieloletniego (często można spotkać nawet na sztukę od pierwszego) właściciela, to można poważnie rozważyć
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Upał za kierownicą
    Drażliwość, uczucie zmęczenia, utrata koncentracji i związany z tym opóźniony czas reakcji – to tylko niektóre z konsekwencji wpływu upału na kierowcę. Pomóc może rozsądnie używana klimatyzacja, ...