Pomocy - hamulce nagle przestały działać

24 Kwi 2016, 07:25

proszę o pomoc co moge sprawdzić aby dojechać do warsztatu:
wczoraj zaparkowałam auto i wszystko było ok ale po kilku godzinach gdy chciałam odjechać nagle pedał hamulca zrobił się taki miękki (można wciskać go do podłogi) i hamowanie jest bardzo delikatne dopiero przy samym wcisnieciu na sam duł pedała hamulca

Proszę o pomoc co mogę sprawdzić i co może być przyczyną usterki
Auto to FIAT Siena (nigdy wczesniej nie było problemów z hamulcami stało się to nagle)


Druga sprawa to 3 dni temy mechanik wymienił mi komplet sprzęgła czy to może być przyczyną (może po montażu coś źle skręcił)
izulek077
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Siena
Silnik: 1.2

24 Kwi 2016, 10:27

izulek077 napisał(a):gdy chciałam odjechać nagle pedał hamulca zrobił się taki miękki (można wciskać go do podłogi) i hamowanie jest bardzo delikatne dopiero przy samym wcisnieciu na sam duł pedała hamulca
Nie wykluczam ze pękł przewód hamulcowy...
izulek077 napisał(a):Druga sprawa to 3 dni temy mechanik wymienił mi komplet sprzęgła czy to może być przyczyną (może po montażu coś źle skręcił)
Całkiem mozliwe...Sprawdziłeś stan płynu hamulcowego w zbiorniczku... :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

24 Kwi 2016, 13:19

tak, płynu hamulcowego nie ma w zbiorniku, nie widzę też plam ale wczoraj intensywnie padało wiec ciężko zlokalizować gdzie wyciekło

proszę o info co mam sprawdzić u mechanika aby mnie podwójnie nie skasował (parę dni temu wymieniał mi sprzęgło wiec usterka może jest z jego winy)
izulek077
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Siena
Silnik: 1.2

24 Kwi 2016, 17:45

Nie wiem jakie masz sprzęgło.Jezeli ma pompkę hydrauliczną to byc moze ze coś mechanik niewłasciwie poskładał-niedokręcił i stąd ten ubytek płynu.. :?:
Natomiast jezeli jest to sprzęgło mechaniczne,na lince to mógł strzelić przewód hamulcowy.Jezeli chcesz uzyskac obiektywną opinię to zalecam wizytę u innego mechanika lub SKP.Oczywiście tylko w celu uzyskania obiektywnej opinii...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

25 Kwi 2016, 09:24

Nie próbuj nawet jeździć tym samochodem dopóki nie zostanie naprawiona ta usterka ponieważ brak hamulcy jest bardzo niebezpieczny zarówno dla ciebie jak i innych uczestników ruchu. Może mechanik nie dokręcił jednego z odpowietrzników i po pewnym czasie płyn hamulcowy wyleciał pod ciśnieniem lub to co napisał poprzednik.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Kwi 2016, 17:37

Można łatwo sprawdzić - nalej do zbiorniczka płyn hamulcowy ( musisz wiedzieć jaki miałeś wcześniej ). Musisz mieć drugą osobę do pomocy - ty naciskaj pedał hamulca, a druga osoba niech patrzy skąd wycieka płyn. I będziesz wiedział co jest grane.
Oczywiście tym samochodem nie możesz nigdzie jechać - do mechanika TYLKO laweta. Nawet na hol nie możesz wziąść.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

25 Kwi 2016, 22:01

izulek077 napisał(a):(parę dni temu wymieniał mi sprzęgło wiec usterka może jest z jego winy)
Podejrzewam że mechanik nie winny. Zbieg okoliczności , szukanie winnego na siłę . Masz do remontu układ hamulcowy.
Migi60 napisał(a):Jezeli ma pompkę hydrauliczną to byc moze ze coś mechanik niewłasciwie poskładał-niedokręcił i stąd ten ubytek płynu.. :?:
Tia oczywiście pomka sprzęgła bierze płyn z samego dołu zbiorniczka płynu hamulcowego i jest tam świstak co zawija w sreberka :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna