Poruszanie autem na niemieckich (niebieskich) tablicach

Poruszanie autem na niemieckich (niebieskich) tablicach

26 Lut 2014, 18:35

Witam.
Chcę kupić auto, które jest sprowadzone z Niemiec i jest na oryginalnych niebieskich Niemieckich tablicach rejestracyjnych.
I tu pada pytanie. Auto jest wyrejestrowane w Niemczech (lecz z tego co widzę na zdjęciach na oryginalnych tablicach ma wszystkie naklejki), ma wykupione Polskie OC i Niemiecki TUV (nie jestem pewny czy ważny).
Czy tym autem mogę poruszać się aby wrócić nim do domu?
Szukałem na różnych forach lecz ludzie piszą różne wersje, jedni mówią że można inni że nie no i już sam zgłupiałem. Sprzedawca twierdzi że mogę ale wolę się upewnić bo wiadomo jak to jest z tymi handlarzami.
Nynus123
Nowicjusz

Auto: Opel

Re: Poruszanie autem na niemieckich (niebieskich) tablicach

26 Lut 2014, 23:37

Nynus123 napisał(a): Auto jest wyrejestrowane w Niemczech (lecz z tego co widzę na zdjęciach na oryginalnych tablicach ma wszystkie naklejki), ma wykupione Polskie OC i Niemiecki TUV (nie jestem pewny czy ważny).

1/Jezeli jest wyrejestrowane to nie ma orginalnych TR.Na zdjęciach to wszystko wygląda"super glu".Spotykam sie z tym na co dzień i wiem jak te niby orginalne TR są dorobione w Polsce.
2/Zadam Ci pytanie:czy samochód wyrejestrowany moze sie poruszać po drodze... :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

27 Lut 2014, 05:12

Otóż aby sie upewnić zadzwoniłem na komende do wydziału ruchu drogowego i tam pan policjant powiedział że jezeli auto ma polskie oc to moge się poruszać.
Nynus123
Nowicjusz

27 Lut 2014, 10:22

A czy wyraźnie zaznaczyłeś temu policjantowi, że auto w Niemczech zostało wyrejestrowane?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Lut 2014, 14:47

No w sumie nie no ale już po temacie bo już przyjechałem tym autem i się udało bez policji :D
Nynus123
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen XL1 najoszczędniejszy seryjny samochód na świecie Volkswagen XL1 najoszczędniejszy seryjny samochód na świecie
    Volkswagen XL1 ze zużyciem paliwa 0,9 l/100 km jest najoszczędniejszym seryjnym samochodem na świecie. Dzięki napędowi hybrydowemu plug-in dwuosobowe auto może przejechać nawet 50 km tylko na prąd, nie emitując w ogóle ...
    Audi Q2 wygrywa złoto w konkursie Audi Q2 wygrywa złoto w konkursie
    Kompaktowy SUV spod znaku czterech pierścieni zapewnił sobie najwyższe wyróżnienie w kategorii "Excellent Product Design – Transportation". "Audi Q2 zaskakuje niezależną stylistyką. To nie jest tylko mniejsza ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata