Potrzeba mocnych żarówek/ledów do świateł drogowych

12 Paź 2022, 09:17

Bengalsk napisał(a):te ?
Ja mam teraz H7 [link do oferty na Allegro wygasł] te co podałeś też miałem i były ok. Dobrze świeciły i wytrzymywały dłużej niż Osram.
Beks
Nowicjusz
 
Posty: 26

12 Paź 2022, 11:20

galakty napisał(a):Mam takie H7 i robią robotę :ok:

Też je mam i dlatego je poleciłem. Miałem różnego rodzaju żarówki i Philipsa, i Boscha i Osram itd. Wszystkie jakie zakładałem to 55W. Łącznie z tymi po 30 czy nawet 60% więcej światła. I szczerze powiedziawszy 55W to 55W i więcej światła z tego nie wyciągniesz choćby nie wiem co. A te 20, 30 60% więcej światła to nic innego jak tylko i wyłącznie zmiana barwy światła. Normalna, standardowa żarówka 55W daje około 3500K, czyli światło lekko żółtawe. A żarówka +60% więcej światła daje już około 4000K, czyli światło dzienne. Ale nie ma tak, że te ulepszone żarówki świecą jaśniej czy dalej.
A jeżeli chodzi o żarówki LED, to żadna żarówka LED, nie będzie dobrze świecić w reflektorze halogenowym. Czy to zwykłym czy to soczewkowym. Żarówki LED to nadają się do oświetlenia domu, a nie do samochodu. W samochodach są diody LED i one wraz z odpowiednim odbłyśnikiem robią prawdziwą robotę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Paź 2022, 20:38

soczewka z przesłoną to jest fabryczny element lampy, światła mijania działają normalnie a po włączeniu drogowych przesłona idzie do góry i oświetla więcej
Bengalsk
Nowicjusz
 
Posty: 12

12 Paź 2022, 20:41

akurat ledy, które mam robią ogromną robotę w soczewce, w porównaniu do zwykłych żarówek, które miałem czy to z osrama czy z boscha czy z philipsa
Bengalsk
Nowicjusz
 
Posty: 12

13 Paź 2022, 10:09

Zawsze możesz te lampy przerobić na bixenonowe i wykorzystać projektor typu Mini H1 6.0 oraz osłony GTi-R (gdzieś widziałem taką przeróbkę tych lamp). Wracając do H1 to jaki masz obecnie żarówki?

Bengalsk napisał(a):akurat ledy, które mam robią ogromną robotę w soczewce, w porównaniu do zwykłych żarówek, które miałem czy to z osrama czy z boscha czy z philipsa
A jakie masz tam zamontowane te ledy? Możesz podać jakieś namiary na nie żeby można było je sprawdzić? Czasem ledy wydaje się że świecą lepiej i więcej oświetlają, a w rezultacie jest odwrotnie (takie złudzenie optyczne które realizowane też jest w dużej mierze przez inną barwę światła).
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

13 Paź 2022, 11:12

Bengalsk napisał(a):soczewka z przesłoną to jest fabryczny element lampy, światła mijania działają normalnie a po włączeniu drogowych przesłona idzie do góry i oświetla więcej

W takim razie jest wszystko ok :ok:
Bengalsk napisał(a):akurat ledy, które mam robią ogromną robotę w soczewce, w porównaniu do zwykłych żarówek, które miałem czy to z osrama czy z boscha czy z philipsa

Jeżeli tak jest, to ok, nie ma sensu w tym grzebać. Tyle tylko, że musisz być świadom, że możesz nie przejść OBT albo mieć na drodze kłopoty.
No i jak te ledy robią dobrą robotę, czyli masz je sprawdzone, to kup sobie takie same ledy do długich i masz problem rozwiązany.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator - prawo jazdy kat. "B" + przyczepa
    Jak ciężką mogę ciagnąć przyczepę mając prawo jazdy kategorii"B"? Czy mogę jechać z przyczepą kempingową? Czy przyczepa musi posiadać hamulec najazdowy? Jak policzyć czy jazda z przyczepą jest zgodna z prawem?

13 Paź 2022, 14:31

ledy jakie mam wrzucone w soczewki to ledy z OSRAM LEDriving XTR

a co do H1 to mam wrzucone te [link do oferty na Allegro wygasł]

Kupie te boschowskie zarowki na H1 bosch gigalight i zobaczymy, najwyzej bede testowal z wrzuceniem ledów na H1 do odblysników ktore beda mialy na tej samej wysokosci ledy co żarnik w żarówkach i zobaczymy jak to wyjdzie a w nocy zrobie zdjęcie jak świecą te ledy w soczewkach
Bengalsk
Nowicjusz
 
Posty: 12

14 Paź 2022, 09:32

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Bengalsk
Nowicjusz
 
Posty: 12

14 Paź 2022, 09:40

Patrząc na porównanie H1 wychodzi że zwykłe żarówki oświetlają dużo dalej drogę przed samochodem (no tu kwestia oczywiście przekłamania), a ledy świecą szerzej przez co lepiej doświetlają pobocza.

Ciekawe jak by umieścił czujnik pomiaru natężenia światła na tej widocznej bramie i sprawdził w obu przypadkach co by wyszło.

Bengalsk napisał(a):To jest zdjęcie ledow w soczewkach
Moim zdaniem świecą całkiem nieźle.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

14 Paź 2022, 13:37

Ze zdjęć wynika, że świecą całkiem fajnie. Pytanie, co sądzą na ich temat kierowcy jadący z naprzeciwka :) Ciekawe jakby wyszły te światła na SKP przy sprawdzeniu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Paź 2022, 15:01

No te Żarowki typowo na światła długie na H1 w rzeczywistości kuleją jeżeli chodzi o moc i na jaki dystans świecą ale będę zamawiał w weekend te z boschca i zobaczę jak to wyjdzie
Bengalsk
Nowicjusz
 
Posty: 12

14 Paź 2022, 15:08

Jak byłem ustawiać lampy po włożeniu ledow w soczewki to poprosiłem aby ustawili je niżej niz zwykle Żarowki żeby najzwyczajniej nie oślepiać na jakiś progach albo dziurach i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby ktoś dostał po oczach bo linia odcięcia jest zawsze na wysokości rejestracji
Bengalsk
Nowicjusz
 
Posty: 12

14 Paź 2022, 15:11

Porobie jeszcze jakieś zdjęcia w weekend w kompletnej ciemności w środku lasu i podeśle, mam jeszcze inne Żarowki na h1 to przełożę je i tez zrobię zdjęcia
Bengalsk
Nowicjusz
 
Posty: 12

14 Paź 2022, 21:20

Bengalsk napisał(a):No generalnie chodzi o to, że nie mogę ingerować w auto tylko mogę zamontować inne żarówki/ledy do lamp.
Czyżby ? Będziesz się bujać z jakimiś tam sratam-tamam i tam zawsze Ci będzie mało. Zamontuj sobie do lasu jupitery zewnętrzne i nie truj d...y . Montaż takich jupiterów ąż tak bardzo nie ingeruje w auto . Corsa D . Twoje , wypożyczone , leasing ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

15 Paź 2022, 07:38

bonifacy - spokojnie :wink: Każdy ma swoje problemy i stara się je rozwiązać. A my jesteśmy od tego, żeby pomóc.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000