Praktyczne strony przyciemnianych szyb

14 Wrz 2006, 10:04

Witam

Czy poza walorami estetycznymi przyciemniany szyba mają też jakiś strony praktyczne??

Bardzo proszę o odpowiedź.
Asia
Nowicjusz
 
Posty: 3

14 Wrz 2006, 10:28

Zastosowanie folii wysokiej jakości ogranicza nagrzewanie się wnętrza, przez co tapicerka i deska rozdzielcza nie są narażone na rózne defekty jak np.pękanie czy zmiana koloru. Podobno dobre folie zatrzymują do 70% energii słonecznej.
Pozdro.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

14 Wrz 2006, 10:39

Takie dane to widziałam na stronach producentów i sprzedawców.
Ale wiadomo, że oni napiszą wszystko byleby sprzdać swój produkt.
A ja wolałabym opinie osób które mają takie folie. Ich doświadczenie byłoby mi bardzo przydatne.
Asia
Nowicjusz
 
Posty: 3

14 Wrz 2006, 11:52

arek_89 napisał(a):Zastosowanie folii wysokiej jakości ogranicza nagrzewanie się wnętrza, przez co tapicerka i deska rozdzielcza nie są narażone na rózne defekty jak np.pękanie czy zmiana koloru. Podobno dobre folie zatrzymują do 70% energii słonecznej.
Pozdro.
Ja sie do tej wypowiedzi dolaczam.Mam zalozona folie w moim samochodzie i jestem z niej zadowolona.
Lecz pamietaj,zeby zakladal Ci to ktos.kto juz to robil i zna sie na tym.Jesli bedziesz to robic na wlasna reke,a nie znasz sie na tym,to moga Ci sie robic odbarwienia i moga rogi odchodzic.
Kasik
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 99
Miejscowość: Opolskie

14 Wrz 2006, 15:54

Kasik napisał(a):Lecz pamietaj,zeby zakladal Ci to ktos.kto juz to robil i zna sie na tym.Jesli bedziesz to robic na wlasna reke,a nie znasz sie na tym,to moga Ci sie robic odbarwienia i moga rogi odchodzic.

Dokładnie tak, niefachowe założenie odrazu będzie widać, pojawią się pęcherzyki powietrza i samochód nie będzie robił takiego wrażenia.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

14 Wrz 2006, 19:48

Bardzo wam dziękuję.
Asia
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zima nadchodzi !!
    Zapalanie krok po kroku Jeśli auto jest mocno zaśnieżone, dobrze jest w pierwszym rzędzie oczyścić tablicę rejestracyjną. A już bardziej na serio - okolice drzwi (lub całe auto, o ile jesteśmy pewni, że zapali) po to, by ...

24 Wrz 2006, 14:27

arek_89 napisał(a):
Kasik napisał(a):Lecz pamietaj,zeby zakladal Ci to ktos.kto juz to robil i zna sie na tym.Jesli bedziesz to robic na wlasna reke,a nie znasz sie na tym,to moga Ci sie robic odbarwienia i moga rogi odchodzic.

Dokładnie tak, niefachowe założenie odrazu będzie widać, pojawią się pęcherzyki powietrza i samochód nie będzie robił takiego wrażenia.


ee ja to robilam sama pierwszy raz i wyszlo super jak ktos chce to moge mu przyciemnic szybki nie ma babli folia nie odchodzi.
smerfetka
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Gogolin

24 Wrz 2006, 14:34

smerfetka napisał(a):ee ja to robilam sama pierwszy raz i wyszlo super jak ktos chce to moge mu przyciemnic szybki nie ma babli folia nie odchodzi.
Swieta racja,do czego sie Smerfeta wesmie,to wszystko zrobi dobrze 8)
Kasik
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 99
Miejscowość: Opolskie

24 Wrz 2006, 14:36

oj dziewczyny,czy aby napewno wszystko :?: :P
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

24 Wrz 2006, 14:37

grzestv napisał(a):oj dziewczyny,czy aby napewno wszystko :?: :P


to mow co mam zrobic a zrobie to nie ma zeczy niemozliwych no parasolki w tylku nie rozloze :twisted: szyby, szpachla, i tez zeczy sa bardzo proste
smerfetka
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Gogolin

24 Wrz 2006, 16:20

Witam,
Przyciemnianie szyb można samemu zrobić, trzeba tylko się do tego przyłożyć no i poświęcić trochę czasu...
Widać, że koleżanka smerfetka, czytając jej ostatni post wywnioskowałem, że chyba lubi spędzać czas przy samochodach 8)
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

25 Wrz 2006, 09:28

ArteK napisał(a):Witam,
Przyciemnianie szyb można samemu zrobić, trzeba tylko się do tego przyłożyć no i poświęcić trochę czasu...
Widać, że koleżanka smerfetka, czytając jej ostatni post wywnioskowałem, że chyba lubi spędzać czas przy samochodach 8)


nie traktuje mojego samochodzika jednynie jak dupo wozu. przy samochodzie robie wszystko sama. ostatnio usowalam tylnia wycieraczke i znaczek oplowski wszyscy mowili ze nie dam rady ze szpachla ze to nie jest latwe i dlupie gadanie ze jestem laska i nie powinnam robic takich rzeczy no to im udowodnialm co potrafie trochu bylam w strachu po tym jak zaczeli mi gadac ale moim zdaniem wyszlo piknie a najlepsze byly miny kolesi jak to zobaczyli.
smerfetka
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Gogolin

27 Sty 2007, 04:23

Co do praktycznych elementow, no to wiadomo rowniez, iz jesli tylne siedzenie jest wygodne, a szyby przyciemnione dobrze, to mozna duzo roznych rzeczy robic.... A co to juz sobie kazdy sam dospiewa... To tak w ramach praktycznosci.... Ale ja jestem staromodny....
DFireCrow
 

27 Sty 2007, 23:49

Fire Crow napisał(a):Co do praktycznych elementow, no to wiadomo rowniez, iz jesli tylne siedzenie jest wygodne, a szyby przyciemnione dobrze, to mozna duzo roznych rzeczy robic.... A co to juz sobie kazdy sam dospiewa... To tak w ramach praktycznosci.... Ale ja jestem staromodny....


a to chyba jest temat o przyciemnianiu szyb a nie wygadnych tylnich kanapach nie?? wiec kolega nie robi to OT :twisted:
becia
smerfetka
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Gogolin

14 Lut 2007, 10:01

Ja mam na przednich bocznych szybach 75% przyciemnienia a na tylnich bocznej i na szybie od bagaznika 95%. bardzo dobra sprawa, zwlaszcza gdy na dworze jest upal i slonce swieci do samochodu, niee odczuwa sie takiego ciepla jak na zwyklej szybie. w samochodzie mozesz wozic wszystko, wszystkich robic dziwne rzeczy, a i tak nikt nie zobaczy, taka mala prywatnosc w samochodzie:)) jest tylko jeden maly minus, gdy w nocy przyjdzie czas na cofanie to niestety szyba w dol i glowa za okno :)
ford mondeo :)))
buba789
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Cedynia