Praktyczne auto do 20k, benzyna, nietypowy wymóg

09 Cze 2018, 15:02

Witam, szukam praktycznego auta do ok 20k, najlepiej 2-3k mniej. Moje użycie to auta to jazda po mieście, zakupy (większe typu castorama itp), wyjazdy weekendowe i wakacyjne. Celuję raczej w benzynę plus ewentualnie LPG, ze względu na częstą jazdę po centrum miasta.

Wymogi:
Spodobała mi się jedna ciekawa cecha Hondy FR-V, a mianowicie przednie siedzenia składają się do tyłu tak, by razem z tylną kanapą stworzyć miejsce do spania:
https://parkers-images.bauersecure.com/ ... 851094.jpg
Więc szukam czegoś podobnego. Ale nie zależy mi na więcej niż 5 osobach, a FR-V przez swoje dodatkowe siedzenia jest ciasne dla kierowcy. Pomijając ten problem, to byłoby idealne auto.
Chciałbym też by nie było to typowe auto typu minivan, gdyż takie są za duże (FR-V ma długość 4,3m, szukam czegoś do maks 4,5m).
Wymogiem jest też skórzana tapicerka.

Znajdzie się coś?
jot23
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 10 05 2014
Auto: Nie mam

09 Cze 2018, 19:17

jot23 napisał(a):Chciałbym też by nie było to typowe auto typu minivan, gdyż takie są za duże (FR-V ma długość 4,3m, szukam czegoś do maks 4,5m).
Wymogiem jest też skórzana tapicerka.


To w końcu jakiego typu to auto ma być.
Ogólnie coś w stylu minivan'a, nieważne czy małego czy dużego i skórzana tapicerka często nie idą ze sobą w parze.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

09 Cze 2018, 19:28

Jakiego typu... w sumie wynika że jednak minivan, spodziewałem się że to będą kolosy. A tu taka mała Zafira (relatywnie).

Szukam czegoś jak ta Honda na zdjęciu, ale żeby miała normalnie 2 siedzenia z przodu.
jot23
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 10 05 2014
Auto: Nie mam

09 Cze 2018, 19:38

Generalnie masz vany i mini vany.

Van zbudowany na podwoziu auta klasy D (lub podobnej wielkości) czyli s-max, voyager, espace itd

Mini-van'y są zrobione na płytach podłogowych kompaktów.
FRV na civic'u
Zafira na astrze
C-max na focusie
corolla verso na corolli
scenic na megane
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

09 Cze 2018, 20:44

No to jednak minivan. Wymienione przez Ciebie vany są za duże.

Czy któreś z tych minivanów mają siedzenia składane jak w linku? Czy zostaje ten ciasny FR-V?
Widzę że podobne rozwiązanie Honda wrzuciła w nowe auta z systemem magic seats, np. nowa honda jazz. Ale niestety nie ten budżet.
jot23
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 10 05 2014
Auto: Nie mam