Primera nie ma kopa .. sprzeglo ?

13 Kwi 2009, 20:50

No nareszcie,jesteś b.przejęty,pod górę to ślizganie się uwydatni,tutaj nie ma panów! :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • 14 Kwi 2009, 11:42

    Patrz powiem ci jak najlpeiej sprawdzic czy sprzeglo jest sprawne. podlozyc cos pod kloa nie wiem cos zeby samochod jak ruszysz nie mogl pojechac. Wrzucic drugi bieg i bez gazu puscic pedal sprzegla jezlei samochod zgasnie to sprzeglo jest dobre i sie nie slizga jak nie to sprzeglo do wymiany. Pozdro
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    15 Kwi 2009, 11:10

    Skoro sprzęgło się ślizga to przedewszystkim nikt nie dodał,że łapie też wyżej na pedale sprzęgła- czyli jeśli puszczasz pedał sprzęgła i czujesz,że łapie ono na samej górze tzn. że nie masz już prawie tarczy. Właśnie też mam wyjętą skrzynie i czekam na komplet sprzęgła. Spróbuj dla pewności ODKRĘCIĆ sróbke od naciągania linki sprzęgła o 3 lub 4 obroty (poluźnić ją) powinno pomóc na jakiś czas.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 1427
    Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

    15 Kwi 2009, 14:41

    Tak ale ja wlasnie mam w swoim escorcie tak ze bierze sprzeglo na samej gorze i wiem ze to juz jest koniec tarczy ale sprzeglo sie nie slizga i narazie nie wymieniam bo samochod kupilem tanszym kosztem i nie chce w niego wkladac jak bede mial lespszy to tak. Ale sprzeglo sie nie slizga i dlatego nie wymieniam jeszcze i u mnie np sprzeglo nie ma regulacji samo sie reguluje.
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    03 Gru 2009, 19:12

    dla osob z podobnym problemem polecam zaciagnac reczny(o ile dziala:)wrzucic bieg,puscic sprzeglo z dodaniem gazu i sprawdzic czy samochod odczowalnie ciagnie czy nie jezeli nie to znaczy ze sprzeglo jest do wymiany.pzdr.
    faster ...harder...
    saszka091
    Nowicjusz
     
    Posty: 8
    Miejscowość: Radzyń podlaski