Próba oszustwa przy sprzedaży samochodu?

Próba oszustwa przy sprzedaży samochodu?

08 Cze 2011, 19:06

Witam.
Niedawno dałem ogłoszenie w internecie chcąc sprzedać samochód i dość szybko dostałem bardzo interesującą ofertę.
Mianowicie w kupujący sms'em zaoferował mi więcej niż podałem w ogłoszeniu (w sumie prawie 2x tyle), ale umowę cywilno-prawną chce spisać jutro a kasę przelać na konto prawie za miesiąc (podał datę, a w zasadzie tak interpretuję treść tej wiadomości) przy czym do tego czasu zatrzymuję dowód rejestracyjny.

No i wszystko pięknie tylko jest jedno ale... a w zasadzie wygląda mi to aż zbyt pięknie (wyższa oferta + krótki czas na podjęcie decyzji a w szczególności opóźniony termin zapłaty) co sprawia, że w sumie bardzo sceptycznie podchodzę do tematu, żeby nie wpakować się w jakiś przekręt.
Dlatego też przed ostatecznym podjęciem decyzji wolę zasięgnąć języka, (bo w sumie codziennie samochodu nie sprzedaję) i zapytać czy ktoś może spotkał się z podobnym scenariuszem? Oraz czym może grozić ewentualne zawarcie takiej umowy nie przesłanie pieniędzy, kupujący się rozmyśli i po miesiącu używania samochodu będzie chciał go zwrócić, jeszcze coś innego?
Pozdrawiam, i prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź.
eTo
Nowicjusz

Miejscowość: z polski

Re: Próba oszustwa przy sprzedaży samochodu?

08 Cze 2011, 21:04

Ktoś chce Cię wkręcić jak na moje.
Podpisać umowę a po miesiącu przelać kasę - :lol:
Spoko, auto zostaje u Ciebie, wówczas bym się jeszcze zastanowił ale w innym wypadku - niech spier***a. Jak szuka głupka to napisz mu, że trafił pod zły adres.

Oraz czym może grozić ewentualne zawarcie takiej umowy nie przesłanie pieniędzy, kupujący się rozmyśli i po miesiącu używania samochodu będzie chciał go zwrócić, jeszcze coś innego?

Skutkować to może brakiem pieniędzy i samochodu.
Jak go obejrzy przed sprzedażą dokładnie, akceptuje jego stan i wie o wadach to trudno - nie ma żadnego zwracania, a jeśli tak to tylko dzięki Twojemu dobremu sercu i litości, nic więcej.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

08 Cze 2011, 22:40

eTo napisał(a):Dlatego też przed ostatecznym podjęciem decyzji wolę zasięgnąć języka,

Krotka pilka:dzisiaj umowa k/s,dzisiaj kasa i odlot gościu w siną dal.... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Cze 2011, 07:08

Nie ma co się w takiej sytuacji szczypać. Wymiana kasa za samochód od ręki bez żadnych miesięcznych terminów. Wtedy sprawa jest jasna i przejrzysta i nic Cię nie zaskoczy ;)
Lokalizuj
Nowicjusz

Miejscowość: POLSKA

09 Cze 2011, 15:35

Ja również uważam, że ta propozycja niesie za sobą co najmniej próbę oszustwa.

Waldemar
Ostatnio edytowany przez WaldemarK, 09 Cze 2011, 21:10, edytowano w sumie 1 raz
WaldemarK
Nowicjusz

Miejscowość: Olsztyn

10 Cze 2011, 08:05

eTo napisał(a):...i prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź.

olac porannym parabolicznym i zapomniec.
viwaldi

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły
    Zmiana pory roku wymaga od kierowców dostosowania do nowych warunków jazdy. Wyzwania dla prowadzących auta związane z jesienią to m.in. liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły. Pamiętajmy ...
    [C] Cee’d I 1,6CRDi / 3 II 1,6MZR-CD / Astra J 1,7CDTi / 308 I 1,6HDi [C] Cee’d I 1,6CRDi / 3 II 1,6MZR-CD / Astra J 1,7CDTi / 308 I 1,6HDi
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik diesla o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2010r. Wytypowane modele do zestawienia: - Kia Cee’d I 1,6 CRDi - 115KM (głównie ...

• Re: Próba oszustwa przy sprzedaży samochodu?

15 Sie 2011, 09:50

Ja nigdy nie zdecydowałbym się na coś takiego,sprzedajesz samochód,gotówka od ręki i koniec. Nie ma miesięcznych terminów,nawet z umową. Lepiej się w to nie bawić.
    Lokalizuj
    Nowicjusz

Miejscowość: POLSKA

• Warto przeczytać
    • Chevrolet PickUp
      Master Truck
      Modele RC
      Aixam Coupe, tył