Próba oszustwa przy sprzedaży samochodu?

08 Cze 2011, 18:06

Witam.
Niedawno dałem ogłoszenie w internecie chcąc sprzedać samochód i dość szybko dostałem bardzo interesującą ofertę.
Mianowicie w kupujący sms'em zaoferował mi więcej niż podałem w ogłoszeniu (w sumie prawie 2x tyle), ale umowę cywilno-prawną chce spisać jutro a kasę przelać na konto prawie za miesiąc (podał datę, a w zasadzie tak interpretuję treść tej wiadomości) przy czym do tego czasu zatrzymuję dowód rejestracyjny.

No i wszystko pięknie tylko jest jedno ale... a w zasadzie wygląda mi to aż zbyt pięknie (wyższa oferta + krótki czas na podjęcie decyzji a w szczególności opóźniony termin zapłaty) co sprawia, że w sumie bardzo sceptycznie podchodzę do tematu, żeby nie wpakować się w jakiś przekręt.
Dlatego też przed ostatecznym podjęciem decyzji wolę zasięgnąć języka, (bo w sumie codziennie samochodu nie sprzedaję) i zapytać czy ktoś może spotkał się z podobnym scenariuszem? Oraz czym może grozić ewentualne zawarcie takiej umowy nie przesłanie pieniędzy, kupujący się rozmyśli i po miesiącu używania samochodu będzie chciał go zwrócić, jeszcze coś innego?
Pozdrawiam, i prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź.
eTo
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: z polski

08 Cze 2011, 20:04

Ktoś chce Cię wkręcić jak na moje.
Podpisać umowę a po miesiącu przelać kasę - :lol:
Spoko, auto zostaje u Ciebie, wówczas bym się jeszcze zastanowił ale w innym wypadku - niech spier***a. Jak szuka głupka to napisz mu, że trafił pod zły adres.


Oraz czym może grozić ewentualne zawarcie takiej umowy nie przesłanie pieniędzy, kupujący się rozmyśli i po miesiącu używania samochodu będzie chciał go zwrócić, jeszcze coś innego?



Skutkować to może brakiem pieniędzy i samochodu.
Jak go obejrzy przed sprzedażą dokładnie, akceptuje jego stan i wie o wadach to trudno - nie ma żadnego zwracania, a jeśli tak to tylko dzięki Twojemu dobremu sercu i litości, nic więcej.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

08 Cze 2011, 21:40

eTo napisał(a):Dlatego też przed ostatecznym podjęciem decyzji wolę zasięgnąć języka,

Krotka pilka:dzisiaj umowa k/s,dzisiaj kasa i odlot gościu w siną dal.... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Cze 2011, 06:08

Nie ma co się w takiej sytuacji szczypać. Wymiana kasa za samochód od ręki bez żadnych miesięcznych terminów. Wtedy sprawa jest jasna i przejrzysta i nic Cię nie zaskoczy ;)
Lokalizuj
Nowicjusz
 
Posty: 39
Miejscowość: POLSKA

09 Cze 2011, 14:35

Ja również uważam, że ta propozycja niesie za sobą co najmniej próbę oszustwa.

Waldemar
Ostatnio edytowany przez WaldemarK, 09 Cze 2011, 20:10, edytowano w sumie 1 raz
WaldemarK
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: Olsztyn

10 Cze 2011, 07:05

eTo napisał(a):...i prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź.

olac porannym parabolicznym i zapomniec.
viwaldi
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota RAV4 Hybrid zdobywa 5 gwiazdek w ADAC Ecotest
    Toyota RAV4 Hybrid udowodniła, że SUV może być ekonomicznym autem, zdobywając w tegorocznym teście ADAC Ecotest 5 gwiazdek i 78 na 100 punktów za niskie zużycie paliwa i niewielką emisję CO2 oraz szkodliwych substancji. ...

15 Sie 2011, 08:50

Ja nigdy nie zdecydowałbym się na coś takiego,sprzedajesz samochód,gotówka od ręki i koniec. Nie ma miesięcznych terminów,nawet z umową. Lepiej się w to nie bawić.
Lokalizuj
Nowicjusz
 
Posty: 39
Miejscowość: POLSKA