Problem peugeot 307 2.0 diesel 2002 r ELEKTRYKA

09 Sty 2014, 18:37

Wiam mam problemy z tym autkiem, od jakiego czasu mam problem z klaksonem , raz dziala raz nie ... ale dzisiaj stalo sie cos bardziej powaznego podczas jazdy zapalila sie kontrolka na czerwono z akumulatorem , po chwili zapalila sie kontrolka ESP Off nastepnie Air Bag Off i nastenie systemu ABS boje sie ze to cos powaznego co to moze byc ? moze tylko jakis przewod sie poluzowal a ja sie na tym nie znam aktualnie siedze w Niemczech i wyplate mam 15 stego wiec narazie mechanik odpada, co moge zrobic na wlasna reke?
Pozdrawiam Krzysztof
pchla27
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 31 12 2012
Auto: Peugeot 307
Silnik: 2.0 hdi 106kM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

09 Sty 2014, 18:55

Czerwona kontrolka z akumulatorem to kontrolka "braku ładowania" - alternator i jego obwód. Akumulator słabł coraz bardziej i dlatego systemy elektroniczne w samochodzie zaczęły wariować. Z tego co czytam nie sądzę byś znał się na robieniu takich rzeczy, więc radzę oddać samochód do elektryka.

Klakson to na 99,9% oddzielna sprawa, pewnie trzeba go przeczyścić i tyle. To możesz zrobić sam jeśli bardzo chcesz ale również możesz już poprosić elektryka jak u niego będziesz... Niech zrobi to od razu. Na początku weź woltomierz i sprawdź czy do samej "trąbki klaksonu" dochodzi 12v - na masie, + na wejściu (na kablu który tam dochodzi) . Napięcie pojawia się oczywiście tylko przy wciśniętym "przycisku klaksonu". Pozwolę sobie obstawić że to albo brak masy na samym klaksonie (trzeba przeczyścić miejsce mocowania klaksonu to nadwozia i jeśli jest to łączenie dodatkowego kabla masowego i na klaksonie i na nadwoziu), albo styki w kierownicy do przeczyszczenia albo kostka pod tablicą zegarów, również do przeczyszczenia .

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

09 Sty 2014, 19:02

Dziekuje za szybka i bardzo zrozumiala odpowiedz,jednak czeka mnie tylo wizyta u elektryka :no: ,
Pozdrawiam : )
pchla27
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 31 12 2012
Auto: Peugeot 307
Silnik: 2.0 hdi 106kM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

09 Sty 2014, 22:28

pchla27 napisał(a):Dziekuje za szybka i bardzo zrozumiala odpowiedz,jednak czeka mnie tylo wizyta u elektryka :no: ,
Pozdrawiam : )


Proszę, pamiętaj że przy braku ładowania samochód może Ci zgasnąć w każdej chwili podczas jazdy... Jeżeli w ogóle odpali oczywiście, odpalanie z kabli nic tutaj nie da. Staraj się zameldować jak najszybciej u elektryka. Jeśli odpali to jedź od razu do niego bo daleko nie zajedziesz i jedź powoli. Ewentualnie laweta, wiadomo... Laweta jest najlepszym wyjściem ale jeśli samochód odpali i masz max. 2 km do elektryka to możesz zaryzykować.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

10 Sty 2014, 15:38

wlasnie wczoraj juz mi nie odpalil i wogole nie trybi , do najblizszego elektryka mam 13 km takze nie bede ladowac akumulatora i ryzykowac jazda , zostaje wezwac elektryka, moze na miejcu zrobi,

Pozdrawiam
pchla27
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 31 12 2012
Auto: Peugeot 307
Silnik: 2.0 hdi 106kM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

12 Sty 2014, 12:15

Jak naładujesz aku do pełna, to spokojnie zrobisz te 13 km.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000