Problem z Liberty Direct. Podwójne OC ?

Problem z Liberty Direct. Podwójne OC ?

20 Lip 2013, 16:18

Witam. Mam mega problem z polisą OC. Kupiłem samochód który posiadał OC w BRE ubezpieczenia,polise wypowiedziałem i nie mam z tą firmą żadnych problemów, lecz nie na tym problem polega.
Otóź,gdy zostało wypowiedziane OC w BRE,przyszedł czas na szukanie nowej polisy OC. Wybór padł na Liberty Direct. Wszedłem na ich stronę wypełniając cały formularz,pieniędzy im nie przelałem,gdyź nagle pojawił się jakiś problem na stronie i nie mogłem tego zrobić,więc ich olałem. Postanowiłem ubezpieczyć sie w ERGO HESTI i tam mam aktualnie polise OC. Teraz po miesiącu Liberty Direct nęka mnie o zapłatę 464 zł!

Co mam robić? przecież mam juz opłacone OC w innej firmie! Mam mieć podwójne OC za swoje gapiostwo? Liberty zaczęło już mnie straszyć firmą windykacyjną,nie stać mnie na płacenie dwóch polis!

Proszę o podpowiedź co robić.
adamek90
Obserwowany

Prawo jazdy od: 08 07 2008
Auto: Galant

Re: Problem z Liberty Direct. Podwójne OC ?

21 Lip 2013, 14:33

Wychodzi na to, że w Liberty zawarłeś polisę, ale nie zapłaciłeś. Mimo to, z Liberty powinny ci przyjść dokumenty wraz z blankietem do zapłaty i numerem polisy. Zadzwoń do nich jak najprędzej i zapytaj w jaki sposób zawarłeś z nimi umowę - dowiesz się wszystkiego. Jak nie otrzymałeś stosownych dokumentów, to o nie poproś, ale nie podawaj żadnych danych samochodu - skoro mają zawartą polisę z tobą, to muszą mieć komplet dokumentów. Ty podaj tylko swoje imię i nazwisko oraz adres, żeby mogli cię zidentyfikować w systemie. Oprócz tego na maila powinno ci przyjść potwierdzenie zawarcia umowy, skoro zawierałeś umowę internetowo..
Jak to wszystko będziesz miał, to od razu musisz wypowiedzieć umowę - przeliczą ci składkę na czas wykorzystanej polisy i to niestety będziesz musiał im zapłacić.
Możesz też zwrócić się o pomoc do Rzecznika Ubezpieczonych. A oni go nie lubią baaardzo...
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Problem z Liberty Direct. Podwójne OC ?

22 Lip 2013, 19:00

Witaj Adamek!
Współczuje Ci z tym Liberty Direct!
Ale nie ma co się poddawać.
Miałem podobną sytuację z tą samą firmą lecz wybrnąłem z tego.
Jeśli chciałbyś bym udzielił Ci cennych wskazówek musiałbyś tylko zadzwonić do Mnie!
Nr tel. 664-037-187
Pozdrawiam! Sebastian.
seba1985
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 10 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: vw golf5
Silnik: 1.9 tdi 105KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Światowy Zlot Citroenów 2CV Światowy Zlot Citroenów 2CV
    Światowy Zlot fanów modelu Citroena 2CV zgromadził miłośników już po raz dwudziesty drugi. Odbył się on pod koniec lipca od 26 do 30 w portugalskim kurorcie Ericeira nad Oceanem Atlantyckim. Światowy Zlot 2CV ...
    Koniec świata odwołany! Rozpoczęła się epoka MINI Koniec świata odwołany! Rozpoczęła się epoka MINI
    Koniec świata odwołany. Czas na zabawę! W wielu krajach Ameryki Środkowej, takich jak Meksyk czy Gwatemala, 21 grudnia 2012 odbyły się huczne uroczystości na powitanie nowej ery. Data pochodzi ze źródeł historycznych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009