Problem z odpalaniem Citroen C5

09 Lut 2021, 08:53

Witam,
Mam problem z moim Citroenem C5 2.0 HDI rocznik 2007. Samochód bardzo ciężko odpala na mrozie kręci około 12 sekund, czasami dłużej. Generalnie czym zimniej tym trudniej go odpalić. Po odpaleniu i praktycznie natychmiastowym zgaszeniu samochód przy kolejnej próbie pali odrazu. Podczaszy temperatur dodatnich problem ten w tak dużym stopniu nie występuje (zapala po upływie około 3 sekund)

Sprawdziłem:
Kompresje na tłokach, wtryski, świece, pompę paliwa, wymieniłem filtr paliwa, EGR,

Czy ma ktoś pomysł co może powodować usterkę, bądź co jeszcze sprawdzić ?

Pozdrawiam
Przemek
PrzemekGra
Nowicjusz
 
Posty: 3

09 Lut 2021, 09:09

Świece żarowe sprawdzałeś na samochodzie jak były podpięte do instalacji? Wszystkie wtedy grzały?

Próbowałeś podgrzewać przed odpaleniem dwa razy i czy była wtedy jakaś różnica?

Paliwo ci się nie cofa bo tu może też problemem być zapowietrzający się układ paliwa po dłuższym postoju.

PrzemekGra napisał(a):Podczaszy temperatur dodatnich problem ten w tak dużym stopniu nie występuje (zapala po upływie około 3 sekund)
To też jest dosyć długo. Sprawny diesel powinien odpalić od razu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

09 Lut 2021, 09:31

Tak świece były podpięte do instalacji, grzały wszystkie

Tak grzałem świece 3,4,5 razy - żadnej różnicy nie ma

Układ paliwowy raczej nie jest zapowietrzony ponieważ samochód potrafi ostro zadymić przy pierwszej próbie odpalania, czuć jak już odpali, że podczas kręcenia dostawał ropę.
PrzemekGra
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Adaptacyjne światła drogowe
    System automatycznych świateł drogowych automatyzuje – jak sama nazwa wskazuje – przełączanie świateł z drogowych na mijania i odwrotnie. Nie eliminuje jednak problemu, jakim jest gorsza widoczność wynikająca ...