Problem z prędkościomierzem i obrotomierzem VECTRA B

Problem z prędkościomierzem i obrotomierzem VECTRA B

14 Maj 2014, 21:54

Mam taki problem od niedawna w swojej vectrze b 1.8 16v aczkolwiek pewnego razu przestały mi działaś zegary tzn obrotomierz i prędkościomierz,na zimnym silniku najczęściej zaczyna działaś na ciepłym bywa różnie.Wskazówka prędkościomierza drga i czasem gdzy nie działa to pali się kontrolka ABS a czasem działa i pali się ABS,z tego co wiem od czujników absu idzie sygnał do zegarów i kable od czujników tak na oko w kanale zobaczyłem,ale nic podejrzanego nie widać... Jaka może być przyczyna tego ?? Z góry dzięki
Romflo
Nowicjusz

Auto: Vectra b
Silnik: 1.8 16V
Paliwo: Benzyna + LPG

Re: Problem z prędkościomierzem i obrotomierzem VECTRA B

15 Maj 2014, 09:31

Na początek przeczyść styki (tam jest chyba jedna wielka kostka mocowana "na stałe" do auta i w nią wciska się licznik. Przed wyjęciem zegarów odepnij chociaż 1 klemę na akumulatorze.
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Popular - samochodowa ikona ze sportowym sukcesem Skoda Popular - samochodowa ikona ze sportowym sukcesem
    Dokładnie 80 lat temu rajdowy duet Zdeněk Pohl/Jaroslav Hausman ukończył ŠKODĄ Popular legendarny Rajd Monte Carlo na drugim miejscu w klasie o pojemności silnika poniżej 1500 cm3. Prekursor dzisiejszej ŠKODY ...
    Volkswagen i Porsche łączą siły Volkswagen i Porsche łączą siły
    Przyspieszony proces integracji umożliwi połączenie działalności związanej z produkcją samochodów już z dniem 1 sierpnia 2012 - Volkswagen Group w pełni przejmuje kontrolę nad działalnością Porsche uzyskując pozostałe ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11