Problem z wycieraczkami opel omega 2.0 16 V

problem z wycieraczkami opel omega 2.0 16 V

24 Mar 2011, 19:32

Witam, potrzebuję pomocy. Dziś rozebrałem mechanizm wycieraczek bo bardzo wolno mi chodziły i po wyczyszczeniu i przesmarowniu jest super chodzą bardzo dobrze tylko że w odwrotnym kierunku tzn zamiast w górę i w dół to one chodzą w dół i do góry, dobrze że założyłem tylko jedno ramię i zdążyłem je zdjąć bo by mi do silnika wepchało. Czy przełaczyełm coś że chodzą mi odwrotnie (wydaje mi się, że składałem w odwrotnej kolejności)
CHEJRON1032
Nowicjusz

Miejscowość: lutin

Re: Problem z wycieraczkami opel omega 2.0 16 V

24 Mar 2011, 20:10

CHEJRON1032 napisał(a):Czy przełaczyełm coś że chodzą mi odwrotnie (wydaje mi się, że składałem w odwrotnej kolejności)

Przełóz ramiona i bedzie dobrze...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Problem z wycieraczkami opel omega 2.0 16 V

24 Mar 2011, 23:25

Jak odkręcałeś nakrętkę z osi silnika to trzeba było zobaczyć w jakim jest położeniu ramię. Silnik kręci się tylko e jedną stronę i zatrzymuje w stałym położeniu, źle zamontowane ramię tak jak w tym przypadku powoduje że najpierw wycieraczki idą w dół a później do góry. Masz przekręcone o 180 stopni, ustaw poprawnie i zobacz bez ramion np. na czasówkach jak pracują osie wycieraczek i w jakim położeniu się zatrzymują.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mazda5 bardziej elegancka, praktyczna i bezpieczna Mazda5 bardziej elegancka, praktyczna i bezpieczna
    Mazda5 to model, który wprowadził przesuwane drzwi boczne do świata minivanów. Dostępny w trzech nowych kolorach karoserii – czerwonym Zeal Red, czarnym Jet Black i szarym Meteor Grey. Wnętrze samochodu ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI