Problem z zakupem taniego i oszczędnego auta

08 Lis 2009, 11:27

Witam wszystkich. Mam problem z wyborem auta. Moje podstawowe kryteria to: mała awaryjność, niskie spalanie, tanie i dostępne części.
Szacuję, że nie będę robił więcej niż 200 kilometrów tygodniowo. Budżet do 3000zł.
Wybór zawęziłem do następujących modeli:
-Suzuki Swift 1.0 benzyna
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
-Ford Fiesta 1.1
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
-Fiat Cinqecento 0.7 lub 0.9 benzyna
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
-Fiat Uno 0.8, 1.0 fire benzyna lub 1.7 diesel (jak narazie mój faworyt)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
-Daewoo Tico
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
-Volkswagen Golf 1.6 lub 1.9 diesel
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Proszę o oglądnięcie tych aukcji i pomoc. Z góry dzięki.
Marcel1609
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Widawa/Zduńska Wola

08 Lis 2009, 12:46

z tego co pokazałeś to tylko golf 3 się nadaje, pali 5l a jak poniżej 100km/h to i mniej, nie psuje się a jak bo coś już się stało to części tanie jak barszcz i dostępne wszędzie od ręki a do suzuki już byś musiał zamawiać. cc to fiat więc sam rozumiesz, jeździ bo musi pali ile zdąży takie dziadostwo, jak kupisz tico to będziesz musiał nogi podnosić podczas przejazdu przez kałuże żeby cobie butów nie pochlapać takie próchno będzie, fiest to tylko ford :/ uniacz jak cc wcale nie takie oszczędne. Jeśli chcesz kupić tanio to kup diesla, pamiętaj że jazda gazem jest tylko teoretycznie tańsza bo musisz wszystko częściej wymieniać silnik który ma 200tys to już padło jeśli jeździł na gazie. a ON zawsze możesz kupić od znajomego rolnika bez vatu cvzyli bez 22% ceny :mrgreen:
psioter5
 

08 Lis 2009, 14:37

Przede wszystkim wybij sobie z głowy, że kupisz golfa 3 za 3 tysiące zł. Jeśli znajdziesz golfa 2 w dobrym stanie to będzie to auto nie do zajechania i jak zadbasz to jeszcze długo nim pojeździsz. Zobacz jeszcze nissana sunny - też bardzo dobre i trwałe samochody. Możesz jeszcze rozważyć poloneza. W gazie nie będzie tak dużo palił. Za te pieniądze będzie całkiem zadbany a części kosztują grosze.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

08 Lis 2009, 15:31

Zdecydowałem się na diesla. Tylko jakie auto? Mówicie, że golfik. A coś innego? Jest może jakaś alternatywa?
Marcel1609
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Widawa/Zduńska Wola

08 Lis 2009, 15:36

Jeżeli koniecznie diesel to moim zdaniem tylko golf 2.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

08 Lis 2009, 16:34

To skoro już się zdecydowałem na golfa to moglibyście doradzić, które z tych ogłoszeń wydaje się wiarygodne i opłacalne?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Marcel1609
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Widawa/Zduńska Wola

08 Lis 2009, 16:49

Z łódzkiego może ten: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] cena do negocjacji więc myślę, że te 500zł spokojnie utargujesz. Z tych które Ty wymieniłeś wydaje mi się, że zdecydowanie ostatni jest najlepszy.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

08 Lis 2009, 23:10

typ co napisał te ogłoszenie, nie ma pojęcia o tym co chce sprzedać :D 1.6tdi to jest 1.6 turbo z intercoulerem a tdi to jest turbo diesel intercouler + KOMPUTER a tam takiego bajeru nie ma, poza tym tam jest 80 a nie 90km.
psioter5