Wybór oszczędnego auta

05 Sty 2011, 23:00

witam
zima dalej trzyma, ceny aut trochę poszły w dół :wink:

szukam oszczędnego auta, które wytrzyma w ciężkich warunkach tzn. niestety ale cały rok pod chmurką czyli deszcz, grad, mrozy, upały itp.

po mieście to raczej mało się poruszam, raczej trasy 400 - 800 km i więcej.

chciałbym żeby był oszczędny, wygodny, żeby naprawa nie kosztowała majątku jak coś nawali i bardzo ważne, żeby nie interesował złodziei :evil: auto będzie stało często pod blokiem

bardzo byłoby miło gdyby palił ropy w granicach 5 - 8 litrów

wraz z zakupem, ubezpieczeniem i ewentualnie opłaceniem chciałbym się zmieścić w 30 tys. zł

moje typy to seat toledo, leon, vw passat, skoda superb, opel vectra c ale trochę boję się tego 2.2 dti

mam na oku też volvo s60 i bmw e39 ale boje się, że nie wyrobie z racji drogiego utrzymania tych aut, co do bmw to nie miałem nigdy auta z napędem na tył i nie wiem czy w zimę poradziłbym sobie w górach

auta, które mi się spodobały:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

pozdrawiam
hades
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 72
Miejscowość: łódzkie
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: TFSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

06 Sty 2011, 14:05

może inaczej ,sprawdź ile kosztują takie auta tutaj :
[link do mobile.de wygasł]
dodaj do tej ceny ok 5000-7000zł to jest koszt sprowadzenia i zarobek handlarza (chyba mało policzyłem)i zobacz czy wychodzą podobne ceny już sprowadzonych aut,jeżeli tak, to zapodaj linki wybranych aut i wtedy je się oceni ,w innym przypadku szkodza zachodu z przeglądaniem ofert na otomoto.
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

06 Sty 2011, 14:19

Ok, szczerze to nie przeglądam mobile, jakoś bardziej przypasowało mi autoscout24.

Poszukam coś i włożę linki do interesujących mnie aut. Pozdrawiam.
hades
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 72
Miejscowość: łódzkie
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: TFSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

06 Sty 2011, 15:13

Dla mnie najlepszym wyborem byłby seat Toledo,podoba mi się wizualnie a do tego marka naprawdę sprawdzona. Chociaż volvo S60 również jest dobrym typem i w cenie do 30 tyś zl znajdzie się już kilka ofert.
AutaCarmann
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 49
Miejscowość: Kraków

06 Sty 2011, 15:36

AutaCarmann napisał(a):Dla mnie najlepszym wyborem byłby seat Toledo. Chociaż volvo S60 również jest dobrym typem i w cenie do 30 tyś zl znajdzie się już kilka ofert.


Volvo S60 bije Toledo na głowę pod każdym względem.
robert7
Początkujący
 
Posty: 185
Miejscowość: mazowieckie

06 Sty 2011, 17:19

witam ponownie
przeszukałem ponad 50 stron z ogłoszeniami

przed zakupem samochodu dziele auta na 3 grupy

1 grupa, samochody, które średni mi się podobają, ale skłania mnie do ich kupna tania eksploatacja, niedrogie naprawy w razie awarii, silniki, które uchodzą za niezawodne, np. seat toledo, leon, vw passat, skoda superb

2 grupa, samochody który bardzo mi się podobają, ale obawiam się ich drogiej eksploatacji, bardzo kosztownych napraw jak coś nawali, są to np bmw e46 e39, volvo s60

3 grupa to auta, które są mi obojętne, ale kusi mnie młody rok tych aut, np vectra c, mondeo, mazda 6

Oto samochody, które mnie zainteresowały:

bmw

[link do mobile.de wygasł]

[link do mobile.de wygasł]


ford

[link do mobile.de wygasł]


opel

[link do mobile.de wygasł]

[link do mobile.de wygasł]

[link do AutoScout24 wygasł]


seat

[link do mobile.de wygasł]

[link do mobile.de wygasł]


volvo

[link do mobile.de wygasł]

[link do mobile.de wygasł]

Pozdrawiam.
hades
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 72
Miejscowość: łódzkie
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: TFSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulatory motoryzacyjne
    Kalkulatory dla każdego kierowcy w których sprawdzisz i porównasz rozmiary opon, dobierzesz odpowiedni ich zamiennik, obliczysz ET felgi, dobierzesz rozmiar opony do felgi i felgę do opony, obliczysz średnią ...

06 Sty 2011, 17:43

jak zapewne wiesz wszystkie auta zawsze są i tak do sprawdzenia ,miernik lakieru itd.
BMW
1. Ok
2 .z Węgier więc daj na luz
ford
1. auto poleasingowe (dla mnie to na plus),ma filtr cząstek stałych jak nie przeszkadza to OK
Opel
1. NIe przekunuje mnie to auto (nie wiem ,przeczucie ? ) sprzedawaca ma mało aut w ofercie
2. auto poleasingowe ,chyba coś było robione z przodem ,brak TUV-u i książki serwisowej albo zapomniał o tym napisać
3. Hiszpania ,daleko jechać i nie oceniam auta
Seat
1. Jakoś mnie nie przekonuje do siebie i km chyba większe niz deklarowane
2.Ciekawy
Volvo
1. auto z Włoch ,zgubiny ori kluczyk i dorobiony raczej niee
2. wyglada dobrze ,braki ori radia ,nie lubie tego ,wiesz ze za silnik powyżej 2.0L akcyza jest 18,6% ?

a może coś takiego tylko że to kombi ? kupowałem tam omegę

[link do mobile.de wygasł]
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

06 Sty 2011, 18:37

Tak, wiem o akcyzie 18,6%, volvo kosztuje 21 tys, ze sprowadzeniem i opłatami teoretycznie powinno wyjść nie więcej jak 30 tys. zł.

Na samochodach zbytnio się nie znam, wiem tyle ile wyczytam na forach internetowych, ale mam znajomego, który sprowadza auta z Niemiec, Belgii i Holandii także ze sprowadzeniem auta nie będzie problemu.
Dlatego oczywiście nie ma mowy, że wybieram auto, wsiadam i jadę po niego.
Raczej wybiorę się ze znajomym po auto, żeby miał kto ostudzić moje emocje w czasie zakupu.

Szczerze mówiąc nie zwracałem właśnie uwagi na kraj z jakiego pochodzi auto.

Co do tej astry, ładnie wygląda, ale jeśli ma być opel to wolałbym większą vectrę i większy silnik.

Prawdę mówiąc, podoba mi się volvo ze względu na wyposażenie i mocny silnik, później vectra i mondeo ze względu na młody rok, możliwe, że przebiegi może są oryginalne.

Dziwi mnie jednak jeśli chodzi o vectrę i mondeo, że są tak tanie. Wprawdzie znalazłem na polskich stronach kilka takich roczników w mniej więcej takich cenach ale nie wiem czy to nie jakieś wałki.

Co do nadwozia, szukałbym raczej sedana, ale jeśli znajdę bardzo zadbane kombi - nie pogardzę.

Wracając do moich wymagań, auto miałoby stać pod blokiem, często w artykułach można przeczytać, że to passat jest obiektem zainteresowań złodziei, jak to się ma do bmw, volvo, opla?
hades
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 72
Miejscowość: łódzkie
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: TFSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Sty 2011, 12:46

o oszczędnym aucie mogę troszkę opowiedzieć:
od pół roku jeżdżę 8 letnią yaris-ką 1.4 d4d moja jest bez turbiny i na chyba 77 km
znajomy ma 3 letnią (chyba) yariskę tą nowszą - chyba 105 km z turbiną
palą nam tyle samo
latem 5/100 w mieście - zimą 5.3l/100km
po zastosowaniu Xeramic Diesel Protector seszło spalanie do 5.1l/100km
czyje auto w zimie tyle pali??

w trasie podobno do 4 l spada, ale osobiście nigdy nie sprawdziłem...
mjz18
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Warszawa

08 Sty 2011, 13:07

Ale nie każdy szuka tak malego auta jak Yaris pomimo małego spalania.
Ja bym szukał Jakiejś Vectry, Mondeo, Avensisa czy Accorda. Japońce mało awaryjne, a za Oplem i Fordem przemawiaja niskie ceny. VW czy inne auta z tego koncernu są znacznie droższe i za tą cene kupisz auto ze 3 lata starsze a co za tym idzie z przebiegiem większym średnio o 100 tys. Moim zdaniem lepiej kupic młodsze. Duże przebiegi roczne robisz?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

08 Sty 2011, 18:54

Yaris odpada, nie szukam takich samochodów, chce coś większego, wygodnego i z w miarę dużym bagażnikiem, ale tylko sedan.

Muszę przyznać się do błędu, że temat trochę źle zabrzmiał, szukam szybkiego auta i oszczędnego, szybkiego tzn. diesel o mocy 120 - 150 koni, żeby było czym przycisnąć na trasie.

Pisząc o oszczędności chodziło mi bardziej o bezawaryjną eksploatacje niż o spalanie.

Przebieg jakie pokonuje to w granicach 20 tys km rocznie.

Zaraz ktoś napiszę, że to mało, żeby pchać się w diesla. Może tak może nie.

Robię głównie trasy, dlatego diesel bardziej mi odpowiada.

Pozdrawiam.
hades
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 72
Miejscowość: łódzkie
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: TFSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Sty 2011, 19:34

Jak głównie trasy to fakt diesel ok, ale jak niektórzy szukają diesla do miasta to uważam że wychodzi drożej niż benzyna. Spalanie ok taniej ale eksploatacja tego co się może w dieslu zepsuć to juz moga byc spore kwoty. Co do diesla to bardzo dobry silnik ma Honda. Może zobacz sobie Accorda?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

08 Sty 2011, 19:43

Honda Accord jak dla mnie ok, silnik też mi się podoba, 2.2 diesel 140 koni.

Tylko obawiam się, że nie wystarczy funduszy na takie auto.
hades
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 72
Miejscowość: łódzkie
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: TFSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014