Problem z zapalaniem sam. SMART 0,8 CDI

11 Lis 2011, 21:10

Witam
Problem z zapalaniem SAM.SMART 0,8 CDIl
Akumulator jest nowy,rozrusznik dopiero co naprawiony(był wymieniony automat),rozrusznik na w warsztacie kręci jak szlony.
Objaw jest taki,że Smarcik kręci rano bardzo powoli i akumulator faktycznie po przemierzeniu ma niższe napięcie i trzeba go ładować a jest nowy.
Bywa,że w ciągu dnia uda mi się smarta zapalić na dwa akumulatory(kablami z drugiego auta wtedy rozrusznik kręci jakby normalnie. Tak puki silnik jest ciepły mogę jeżdzić doputy samochód dłużej niepostoji.
PROSZĘ O POMOC
grzechuala
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: smart

11 Lis 2011, 22:19

Na forum jest temat o tym, jak sprawdzić akumulator. Zrób co jest tam napisane i napisz jakie są wyniki. Będziemy wtedy myśleć.
A inną sprawą jest też to, że jak aku jest nowy, to niekoniecznie musi być sprawny...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Lis 2011, 01:25

Albercik ma racje :)
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 229
Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza

13 Lis 2011, 17:38

Moze ladowania nie masz lub masz slabe? I dlatego ciagle ci go rozladowuje.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

22 Lis 2011, 18:59

Witam ponownie
Smart dalej nie kręci jak trzeba.Kilkakrotne próby zapalania silnika nic nie daja.Rozrusznik kręci za każdym razem coraz wolniej,tak jakby miał jakiś opór jakby go coś zwaniało.Zrzuciłem nawet pasek klinowy z alternatora.Nic nie pomogło.
Akumulator przemierzony w/g waszych porad-jest OK. W sklepie, gdzie go kupowałem wymienili mi go na inny.Problem z zapalaniem ten sam.Wymieniłem przewód minusowy na nowy(problem ten sam).
Dalej bywa tak,że gdy przy pomocy kabli z drugiego samochodu uruchamiam smarta, zapali i wtedy wszystko śmiga jak trzeba.Mogę wtedy wyłączć i załączć stacyjkę i rozrusznik kręci normalnie,silnik pracuje równo. Po godzinie jak Smart postoi na podwórzu znowu nie zapali,Rozrusznik znów kręci powoli a akumulator się wyładuje.
Ktoś mi sugerował że olej w silniku jest do bani. Niewiem jaki tam był.Wlali mi olej VISCO 3000.
Filtry też są nowe. Ponoć olej ma wartości 10W40
Smart ma przejechane 98tyś.km. 99r.
Pomocy!
grzechuala
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: smart

29 Lis 2011, 02:19

sprubuj zmiezyć miernikiem pobur prądu na wyłączonych uządzeniah elektrycznyh moze być gdzieś zwarcie elektryczne i rozładowywuje ci akumulator pobur mniej wiecej powinien byćod 0.1 do 0.4 ampera jednym kablem dotykasz kleme plusową akumulatora a drugim kablem z miernika dotykasz kabel plusowy instalacji
Janusz00
Początkujący
 
Posty: 112
Prawo jazdy: 10 03 2000
Auto: peugeot 306
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


16 Gru 2011, 13:42

Witam wszystkich tych co chcieli pomóc.
Problem z uruchomieniem silnika w moim smarcie 0,8CDI został znaleziony.
Otóż okazało się,że w smarcie był zabudowany za mały rozrusznik tzn.o mocy 0,8KW.
Okazało sie że w smarcie 0,8CDI powinien być rozrusznik o mocy 1KW.
Teraz autko kręci bez zastrzeżeń.
NIEZŁE DOŚWIDCZENIE szukania awarii w samochodzie.
Wszystkim dziękuję i pozdrawiam
grzechuala
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: smart