Problem z zegarem prędkości i km Opel Astra G

28 Cze 2022, 18:54

silnik po remoncie był rozwalony rozrząd sprawdzone wszystkie przewody bezpieczniki przekaźniki sprawdzony sterownik komputer eku i w dalszym ciągu brak wyświetlania prędkości i km Opel Astra G 1,6 16v Z16XE jak możecie to pomóżcie jakimś warsztatem dobrym na Śląsku lub jakąś radą co zrobić jeszcze Dzięki
wojak24
Nowicjusz
 
Posty: 20
  • 28 Cze 2022, 18:56

    Abs się świeci? W astrze prędkość jest pobierana za pomogą czujnika ABS.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16212
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    28 Cze 2022, 19:06

    kontrolka abs nie świeci się świeci sie kontrolka z kluczykiem
    wojak24
    Nowicjusz
     
    Posty: 20

    28 Cze 2022, 19:07

    sterownik widzi wszystko poza prędkością i km
    wojak24
    Nowicjusz
     
    Posty: 20

    28 Cze 2022, 22:38

    Masz możliwość odczytać prędkość koła za pomocą komputera?
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16212
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    29 Cze 2022, 08:20

    Komputer widzi ABS sprawdzane pod czas jazdy wszystkie cztery koła pokazują taka samą prędkość większą lub mniejszą z w zależności od szybkości
    wojak24
    Nowicjusz
     
    Posty: 20

    29 Cze 2022, 08:23

    Może ja zle coś nazywam w każdym razie elektromechanik sprawdził programem i tak jak pisze sterownik widzi wszystko po za prędkością i km sterownik był wymontowany i sprawdzony u specjalisty
    wojak24
    Nowicjusz
     
    Posty: 20

    29 Cze 2022, 10:58

    Jeszcze jedno pytanie może ktoś pomoże chociaż znaleźć dobrego elektromechanika na terenie powiatu Zawiercia lub Śląsk bo już mnie szlak trafia
    wojak24
    Nowicjusz
     
    Posty: 20

    29 Cze 2022, 13:41

    Który rok astry ? Jeżeli sterownik ECU widzi prędkość auta a licznik nie to trzeba według schematu sprawdzić połączenie między sterownikiem ABS a licznikiem . Tutaj po drodze jest złącze X2 . Przez to złącze sygnał prędkości jest również podłączony do innych sterowników . To tak jak spojrzałem na schemat astry z 2002 roku.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4729
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    29 Cze 2022, 14:52

    Jeszcze raz opel astra g 1.6. 16 v 2002r. Rozwalony rozrząd remont silnika .Brak jest wskazań prędkości i km. Sterownik był u specjalisty jest dobry. Dwóch niezależnych elektromechaników sprawdzało połączenia przewody wszystko okey .Sterownik widzi 4 koła ABS również inne odczyty natomiast Sterownik no widzi odczytu prędkości i tu jest pies pogrzebany
    wojak24
    Nowicjusz
     
    Posty: 20

    29 Cze 2022, 15:48

    wojak24 napisał(a):.Sterownik widzi 4 koła ABS również inne odczyty natomiast Sterownik no widzi odczytu prędkości i tu jest pies pogrzebany
    Widzi czy nie widzi . Podczas jazdy program diagnostyczny pokazuje prędkość każdego koła osobno ? . Jak również też w czasie jazdy w parametrach bieżących dla ECU silnika , licznika czy choćby w wyświetlaczu MID czy co tam masz TID można w odpowiedniej zakładce odczytać prędkość faktyczną pojazdu. Czy pokazuje tam wszędzie 0 km/godz. ?
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4729
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    29 Cze 2022, 16:32

    ABS pokazuje każdego koła osobno Natomiast Prędkości nie pokazuje znam się wiem że sprzętem profesjonalnym było robione
    wojak24
    Nowicjusz
     
    Posty: 20

    29 Cze 2022, 17:41

    Okey nie jestem profesjonalista a delikatnym amatorem tak każde koło w innej rubryce jak zwał tak zwał wydałem już trochę kasy i prośba jest aby ktoś pomógł to naprawić lub wskazał dobrego fachowca w każdym razie potrzebuje pomocy a opisałem jak umiałem
    wojak24
    Nowicjusz
     
    Posty: 20

    29 Cze 2022, 18:58

    A powiedz mi od kiedy jest ten problem ? Zaznaczasz w temacie że kolizja na rozrządzie była i naprawa . Naprawiałeś to sam , czy jaki mechanior ? Czyżby Twój problem zbiegł się z tą naprawą ? Może jakaś wtyczka nie podpięta , może jakiś przewód elektryczny przerwany , przyciśnięty do masy. A może jednak masz czujnik prędkości na skrzyni biegów ? No ta opcja występowała w tym aucie bez ABS-u ale może ? Byłem w sobotę w Zawierciu i to ze sprzętem diagnostycznym . Kupowaliśmy auto . Mógłbym Cię zaprosić do siebie na warsztat w Częstochowie ale wydaje mi się że powinieneś szukać fachowca na miejscu .
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4729
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    29 Cze 2022, 19:35

    Nie mechanik naprawiał czujnika prędkości na skrzyni nie ma w Zawierciu nie ma do kogo lub terminy są zima tak że jednym słowem d....a
    wojak24
    Nowicjusz
     
    Posty: 20