Problemy z uruchomieniem letniego silnika

Problemy z uruchomieniem letniego silnika

13 Gru 2015, 12:26

Witam
Samochód ma problemy z odpalaniem tylko na letnim silniku, tak w przedziale od 30-1:30 od zgaszenia. Może opiszę dwie sytuacje albo raczej moje historie:
1)
Odpalam rano bez problemów (auto stało bez jazdy jakieś 20h) (temp 2stopnie)
Jadę 5km do sklepu gaszę i po 5min odpalam, nie ma żadnego problemu
Podjechałem jeszcze 2km i zostawiłem auto na 25min, silnik już nie chciał odpalić. Muszę go kręcić tak 4razy po 5s
Jadę 12km i po 15min znowu zapalam bez problemu,
Pojechałem do urzędu żeby auto zarejestrować (25km) i całe formalności zabrały mi 1h15min czasu i już musiałem go dłuugo kręcić.

2)
auto stało przez 5dni, próbowałem odpalić ale niestety nie dało się, a nie chciałem zabić akumulatora. Przełączyłem się na gaz i po 3s zaskoczył. Ale żeby nie zamrozić reduktora od razu po uruchomieniu silnika przełączyłem na benzynę i silnik pięknie złapał obroty. Przejechałem na BP z 1km do znajomego którego musiałem zabrać. W tym "super" aucie nie ma możliwości otworzenia bagażnika innym sposobem niż kluczykiem więc zgasiłem silnik. I na benzynie znowu nie odpalił, musiałem powtarzać odpalanie na gazie i przełączyć się szybko na Bp.
Potem już odpalał jak w historii pierwszej

Myślałem że może coś z paliwem. Pompa pracuje, paliwo jest (jakieś 15l czyli ponad 1/3 zbiornika) . Paliwo nigdzie nie ucieka.
KamilTwin
Obserwowany

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Renault Twingo
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

Re: Problemy z uruchomieniem letniego silnika

22 Gru 2015, 22:07

jeśli tak jest ciągle, czyli problem sie powtórzył to odepnij akumulator na 30min i zobaczy czy zapali bez problemu, na gazie też ma problem ?
liku025
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 05 03 2010
Przebieg/rok: 46tys. km
Auto: Honda Civic
Silnik: D14a3
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Roomster Fresh - seria limitowana Skoda Roomster Fresh - seria limitowana
    Dzięki nowej wersji, Skoda Roomster stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dla rodzin czy osób poszukujących funkcjonalnego i pakownego auta. Skoda Roomster ze względu na swoje rozmiary i funkcjonalność jest z natury ...
    Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI
    MINI Folding Bike Lime to wszechstronny środek transportu stanowiący idealne połączenie stylu, designu i nowoczesności. Dzięki aluminiowej ramie, ośmiu przełożeniom oraz 20-calowym kołom jaskrawozielony składany rower jest ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył