Prośba o ocenę ewentualnie wskazanie innego kombi do 10tys.

25 Lip 2015, 21:26

Witam. Zwracam się z prośbą do mądrzejszych ode mnie o ocenę:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
oraz
[link do oferty na Olx wygasł]

Ewentualnie wskazanie innego kombi w okolicy Kalisza.

Szukam kombi (lub van, minivan- coś co pomieści rodzinę 2+2 z wózkiem) w benzynie, do 10tys. zł w Kaliszu lub okolicach. Za tę kwotę trudno będzie o coś rewelacyjnego więc pozostawiam sobie pakiet startowy na 3-4 tys. + auto po roku jeżdżenia, jak mi się spodoba będzie miało założony jakiś dobry gaz. Autem chcę pojeździć 4-6 lat (jeżdżę około 10-12 tys. rocznie). Nie będzie garażowane.

W sumie Mondeo i V40 w tej cenie może już rdza brać.
Mondeo duże, wygodne. Podobno słabo znosi gaz.
V40 to co jest w linku oglądałem z zewnątrz- rewelacyjny stan zewnętrzny tylko ma listwę plastykową na progach (może to oznaczać rdzę). Silnik od Volvo a nie GDI więc da radę na gazie.

Dziękuję za opinie i podpowiedzi. Miłego weekendu.
2rx
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Thalia
Silnik: 1,5 dci
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2004

26 Lip 2015, 09:28

Mondeo za tanie, minimum 10k na początek produkcji trzeba wyłożyć. Od V40 milion razy lepsze, nawet nie będę porównywał. Minus taki że gazu nie założysz. Ja bym na Twoim miejscu zostawił pakiet 1-2k a tamte 2k dołożył do samochodu. :ok:
Za 12k można dorzucić do Mondeo:
Mazde 6 (rdza)
Vectre C (jesteś skazany na poszukiwanie tylko 1.8 122/125KM)
Passata B5 FL (tandetny zawias)
BMW e46 (ciasnawe)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Lip 2015, 16:08

Ok. dziękuję za podpowiedzi.
Które z tych wymienionych aut będzie względnie bezproblemowe z tanimi częściami zamiennymi?
Czemu jestem skazany na Vectre C z silnikiem 1.8? Ten większy nie lepszy na gaz?
BMW nie będzie drogie w eksploatacji?
Pozdrawiam.
2rx
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Thalia
Silnik: 1,5 dci
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2004

26 Lip 2015, 16:29

2rx napisał(a):Które z tych wymienionych aut będzie względnie bezproblemowe z tanimi częściami zamiennymi?
Najlepiej pod tym względem wypadnie, prosty, nudny Opel, który ma zrobione wszystko prosto, części bardzo tanie. Nie jest też awaryjny.
Mazda części ciut droższe ale nieznacznie, za to troszkę trwalsze, jak to japoniec.
Passat poza zawiasem też ma tanie części, ogólnodostępne, bo to VW :mrgreen:
e46 tutaj będzie najdrożej ale bez przesady, jest to już bardzo popularna 3-ka, którą może sobie kupić rodzina Kowalskich :)
2rx napisał(a):Czemu jestem skazany na Vectre C z silnikiem 1.8?
Za 12k do wyboru masz
- diesle DTI gdzie szwankowały pompy
- benzyny 1.6 101KM (syf, znany już z Astry F/G oraz Vectry B - duży pobór oleju, niska trwałość, problemy z rozrządem, w Vectrze C dochodzi bardzo mizerna dynamika).
1.8 125KM osiągalny w tym budżecie, znakomicie znosi gaz. Już radzi sobie z autem. :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Lip 2015, 16:37

Ok. dzięki. W takim razie będę się rozglądał za Oplem. A, że nudny... no ja to już nie jestem młody gniewny więc powinien wystarczyć.
Dzięki wielkie jeszcze raz
2rx
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Thalia
Silnik: 1,5 dci
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2004

27 Lip 2015, 22:55

Za namową przeszukałem okolicę w poszukiwaniu e46 oraz Vectry. Uznałem, że w mazdę nie będę się bawił bo auto nie będzie garażowane. Passat już jeden jest w rodzinie i wystarczy. Vectry kombi w okolicy nie znalazłem a szkoda. Znalazłem coś takiego:
[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

Jak sądzicie, który z tych wygląda dobrze "na pierwszy rzut oka".
2rx
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Thalia
Silnik: 1,5 dci
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2004