Prośba o pomoc w wyborze taniego używanego radia.

08 Lip 2011, 20:54

Witam, zamierzam kupić sobie jakiś tani używany odtwarzacz, ale nie znam się na tym kompletnie (nigdy nie miałem z tym styczności). To co wiem, to że interesują mnie raczej takie ze zdejmowanym panelem do 100-150 zł. Ważne aby odtwarzało mp3 z CD (z DVD było by jeszcze lepiej albo z pendrive'a ale chyba w tej cenie to takich nie ma, zresztą nie wiem), może nie działać sam radioobiornik ale musi mi płytki odtwarzać elegancko. Nie chce żadnego noname, raczej interesują mnie znane marki. POwiem, że nie wiem jakie mam głośniki i czy je mam, ale na pewno mam miejsce na dwie sztuki z przodu (auto to Daihatsu Charade, jednakże nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie). Jeżeli ktoś był by mi w stanie coś doradzić, to był bym niezmiernie wdzięczny. Z tego co widzę, to na allegro jest w czym wybierać. Pytanie moje, jak to z waszego doświadczenia wynika, czy kupno używek w tej dziedzinie jest bardzo ryzykowne?
Emejcz
Początkujący
 
Posty: 126
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: A4 B5 FL
Silnik: 1.8t 150KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

11 Lip 2011, 11:59

[link do oferty na Allegro wygasł]

W/g mnie - nie warto zawracać sobie głowy używkami, a zwłaszcza CD/DVD ... tylko SD + USB ...
Model 3500, 4500 lub 4501 ...
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

11 Lip 2011, 13:00

Silvo44 pojechałeś z tymi mantami. Emejcz pyta o markowe radia a ty mu chińszczyznę polecasz. Ze swojej strony napiszę żebyś oszukał wśród jvc, kenwood lub pionieer. Do 150 zł jest tego trochę na allegro. Jeśli boisz się ryzyka kupując używane radio to czy zaryzykowałbyś kupowanie używanego auta?
zenek1988
Początkujący
 
Posty: 151
Miejscowość: Zendek
Prawo jazdy: 08 06 2006
Auto: seat ibiza 6l1
Silnik: 1.2 69 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

18 Sie 2011, 17:03

Ostatnio kupowałem radio w pewnej firmie na internecie. Widziałem nowe, fajne, tanie radia.
Podam link do 3:
- wszystkie z usb.
mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.
dawidryba
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Okolice Bydgoszczy

19 Sie 2011, 13:09

Może i tanie ale badziewne. Poczytaj o tych tanich radiach trochę to dowiesz się dlaczego. Rzadko które jest w 100% sprawne po choćby roku używania.
zenek1988
Początkujący
 
Posty: 151
Miejscowość: Zendek
Prawo jazdy: 08 06 2006
Auto: seat ibiza 6l1
Silnik: 1.2 69 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

19 Sie 2011, 14:47

zenek1988, nic w poście kolegi nie jest napisane o markowych radiach - napisał ,,znane'' :lol: :lol:
Jeśli oglądasz futbol, to popatrz też co się wyświetla na banerach reklamowych !! Podpowiem Ci - MANTA ! ! Nie SONY, JVC ani ALPINE ...
Zresztą za 200 setki nie ma co marzyć o dobrym, firmowym odtwarzaczu ...
Tego Haevena bym nie kupił - a Manta u mnie śmiga !
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


20 Sie 2011, 09:35

To powiesz mi że taka manta czy inny chiński badziew jest bardziej znany niż np. alpine? Chyba tylko przez tych którzy szukają mega super wypasionego sprzętu za grosze. Bo dobre alpine nawet używane jest drogie. I nie mówię tu o serii cde bo moim zdaniem gra ona kiepsko. A to że jest manta gdzieś na reklamach o niczym nie świadczy. Dobry sprzęt nie musi się reklamować gdzie tylko się da żeby się sprzedać. A do 150 zł można dostać już fajne radyjko używane. A nowe wiadomo że będzie to tylko chińszczyzna.
zenek1988
Początkujący
 
Posty: 151
Miejscowość: Zendek
Prawo jazdy: 08 06 2006
Auto: seat ibiza 6l1
Silnik: 1.2 69 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

21 Sie 2011, 22:42

Również poleciłbym się skupić na czymś używanym a markowym - chociażby Panasonic czy Sony, JVC.
A co do chińszczyzny to przyznam się, dałem się skusić w ub. roku na to cudo. Co prawda tylko do traktora byle radio odbierało. Po pół roku nie czyta w ogóle nośników USB (żadnych), czasem się zdarza że gubi zapisane w pamięci stacje radiowe. Do dziś żałuję, że za wydane wówczas 120 zł nie kupiłem jakiegoś używanego Soniaczka czy czegoś podobnego, miałbym spokój dzisiaj.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

26 Sie 2011, 13:46

Można kupić chiński złom i tak co roku albo pół... :D
walkomazda
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Warszawa
Auto: Mazda 3, Opel Astra G

31 Sie 2011, 21:10

Jak nie można kupić taniej firmowego radyjka jak ja kupiłem tydzień temu Jvc za 120 złmp3 śmiga aż miło zastanawiałem się nad dalco które czyta płyty dvd ale jak wyżej pisał kolega to chińszczyzna niema takiej mocy nawet jak podają na dodatek gubi fale radiowe,tak więc moim zdaniem nie warto w to inwestować.
jacekmb1
Nowicjusz
 
Posty: 29

01 Wrz 2011, 16:29

120 pln to marna inwestycja ...
Skoro Ci się trafiło - gratki.. Ale to mało komu .
Mnie chodziło o odtwarzanie SD i USB - przechowywanie płyt w aucie mnie nie bawi!
Dlatego zwróciłem uwagę na taki model - firmówka z czytnikiem SD jest bardzo droga !
Pozdro
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

01 Wrz 2011, 18:15

Dzisiaj widziałem Lg z usb za 249zł w sklepie nówke wcale nie tak drogo.
jacekmb1
Nowicjusz
 
Posty: 29

01 Wrz 2011, 18:43

Ale czytnika SD nie miało na pewno ..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

01 Wrz 2011, 19:15

A tego nie wiem do końca czy sd było nie wiem czy każde radyjko tak ma ale u kolegi pioonier z karty czyta słabo z płyty lepszy ma dżwięk niewiem od czego to zależy może ktoś wie czemu tak jest bo od kilku osób już to slyszalem.
jacekmb1
Nowicjusz
 
Posty: 29