Przegląd auta z LPG

Przegląd auta z LPG

28 Maj 2016, 20:29

Witam i pozdrawiam wszystkich
Piszę do was w sprawie przeglądu auta z LPG. Czytałem na różnych forach, że podczas przeglądu sprawdzają atest na zbiornik i wyciąg świadectwa homologacji, a z kolei na jeszcze innych piszą, że jest tylko potrzebny atest na zbiornik. I tu pytanie- czy jest obowiązkowy ten wyciąg świadectwa homologacji podczas przeglądu? Piszę dlatego, bo nie dostałem od poprzedniego właściciela tego wyciągu(dostałem tylko kartę pojazdu i atest na butlę), a zbliża mi się przegląd, a czytałem, że trzeba długo czekać na kopię wyciągu z serwisu, gdzie była ta instalacja montowana. Poza tym, nie wiem co to za instalacja i gdzie była montowana, bo od chwili założenia jestem chyba trzecim nabywcą.

Czy (oni) w stacji nie mają już wklepane w komputer, że moje auto ma te świadectwo homologacji (oczywiście tam, gdzie ten samochód był sprawdzany na przeglądzie)?
Czy coś ma z tą sprawą wspólnego wpis w karcie pojazdu?

Bardzo proszę o odpowiedzi w tej sprawie.
szosownik
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 29 07 1979
Przebieg/rok: 43tys. km
Auto: Citroen Xsara
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Przegląd auta z LPG

28 Maj 2016, 21:38

szosownik napisał(a): że podczas przeglądu sprawdzają atest na zbiornik i wyciąg świadectwa homologacji,
Niestety ale tu masz rację.Rózne jest podejście diagnostów w tym temacie.Wynika to z róznej interpretacji przepisów w tym temacie.Ja osobiscie sprawdzam tylko i wyłacznie
szosownik napisał(a): atest na zbiornik.
podpisany i zatwierdzony przez inspektora TDT.
szosownik napisał(a):Czy (oni) w stacji nie mają już wklepane w komputer, że moje auto ma te świadectwo homologacji
Tego się nie wpisuje do rejestru badań-kompa...Nie ma takiego obowiązku...
szosownik napisał(a):Czy coś ma z tą sprawą wspólnego wpis w karcie pojazdu?
Absolutnie nie....Moja rada-jechać na OBT tam gdzie nie ządają swiadectwa homo montazu instalki...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2014

Re: Przegląd auta z LPG

30 Maj 2016, 21:15

Jeżeli masz adnotację w dowodzie rejestracyjnym że auto ma zamontowaną instalację LPG wystraczy że masz świadectwo na zbiornik. Przegląd kosztuje 162zl i o to cała różnica.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody Toyoty otrzymają karty SIM Samochody Toyoty otrzymają karty SIM
    Japoński operator telekomunikacyjny KDDI będzie dostarczał karty SIM do połączonych w sieci samochodów Toyoty. Nowe karty umożliwią globalną komunikację i wymianę danych między autami. Do 2020 roku Toyota zamierza ...
    [2018] Mercedes klasy A [2018] Mercedes klasy A
    Mercedes pokazał kolejną generację klasy A. Silniki, które będą dostępne to m.in. 1,4 turbo 163KM (A200), 2,0 turbo 220KM (A250) oraz 1,5 diesel 116KM (A180d). Później paleta ma się rozszerzyć. Moim zdaniem ...

•  
    • Pokazy ratownictwa drogowego, 20
      Skoda Octavia, linia montażowa
      Wisła zimą
      Lamborghini Huracan, przednie alufelgi