Przegląd samochodu z LPG - zgubione dokumenty od instalacji gazowej

25 Mar 2021, 20:10

Witam. Skończyła mi się ważność butli, ale niestety wszystkie papiery od lpg zaginęły. Planuję wymienić butlę, więc homologacja butli to nie problem, gorzej z homologacją sposobu montażu. Jak dostać duplikat nie znając warsztatu, który wykonywał usługę? Szukałem długo na internecie i pisałem do Stako, ale wciąż nie mam pojęcia jak dostać papier, którego potrzebuję (od stako dowiedziałem się tylko o tym, że tdt wydaje homologację butli). Jest jakiś sposób, czy pozostaje mi tylko usunięcie instalacji i wybicie jej z dowodu (niedługo przegąd)?

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli napisałem w złym dziale (nie byłem pewien, który jest najbardziej powiązany).
kamil369
Obserwowany
 
Posty: 1

25 Mar 2021, 22:07

Coś mi świta że na przeglądzie corocznym to tylko ważność butli . Się skończyła to ją wymień i jedż. z na przegląd
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

26 Mar 2021, 09:49

Boni-z tym to różnie bywa.Ja osobiście robiłem tak jak Ty to piszesz tzn. poświadczenie na zbiornik LPG tylko wydane przez TDT oraz musiała byc ważna legalizacja.Jednak trafiali sie też tacy diagności którzy żądali f-ry na montaż instalki LPG..... :/
Ps. oczywiście przy pierwszym przeglądzie po montażu instalki klient musiał mi przedstawić f-rę montażu oraz homologację montażu....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

27 Mar 2021, 19:00

Ja jak wymieniałem butlę, to diagnosta przy przeglądzie chciał tylko homologację butli. Na przegląd jechałem normalnie, jak mi się skończył, nie od razu po założeniu butli. Butle wymieniałem już 3 razy. Ostatnią jakieś dwa lata temu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Kwi 2021, 11:59

No i jak załatwiłeś temat?
Damianos89
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Kwi 2021, 12:50

A kto zakładał gaz do tego samochodu? Poprzedni właściciel?
Jeżeli tak to na pewno będzie wiedział gdzie to było robione. Warto czasem zachować gdzieś telefon do osoby od której nabywaliśmy samochód.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34