Opel Astra F 1.8 LPG- Pytanie o kontrolki instalacji gazowej

08 Kwi 2013, 10:54

Witam!
Ostatnio tanio kupiłem starą Astrę z gazem.
Autko całkiem spoko ,da się jeździć.
Nigdy wcześniej nie miałem samochodu z LPG i nic nie wiem na ten temat.
Skoro zielona lampka od gazu oznacza ,że jadę na gazie ,a czerwona ,że na benzynie,to co to znaczy kiedy świecą się obie lampki?
Kumpel jest przekonany,że wtedy jadę na benzynie ale to mało prawdopodobne bo benzyny nie ubywa ,a zrobiłem 200km.
Czy te dwie lampki oznaczają rezerwę LPG?

Pozdrawiam
matt91
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 17 07 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: astra f
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

09 Kwi 2013, 18:22

Jaką masz instalację? Jak nie wiesz, to zobacz co pisze na tej skrzynce gdzie jest przełącznik i te diody. Czerwona lampka zazwyczaj oznacza rezerwę. Ale czasami oznacza też, że jedzie się na PB. Z kolei jak się świecą dwie, to może to oznaczać, ze jedziesz na LPG i masz rezerwę, może to znaczać, zę przełącznik jest ustawiony na tryb do jazdy na LPG, ale silnik pracuje na PB i dopiero po np. przegazowaniu jedna z lampek gaśnie i świeci tylko jedna, co oznacza, że zasilanie przełączyło się na LPG.
Ale jak pisąłem - najpierw napisz jaka to instalacja. Ważne też jest jaki masz przełącznik - dwu pozycyjny czy trzy pozycyjny? No i ile masz tam wszystkich tych lampek.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Kwi 2013, 13:19

Na przełączniku nic nie jest napisane,ale postaram się dowiedzieć od poprzedniego właściciela o markę instalacji.
Są trzy przełączniki I , II , 0 gdzie
I-odpalanie na lpg,potem benzyna,
0 -lpg ,
II -benzyna
Lampki są dwie czerwona i zółta
matt91
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 17 07 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: astra f
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Roadmap E - samochody elektryczne od Volkswagena
    "Roadmap E" koncern Volkswagen rozpoczyna największą w światowym przemyśle samochodowym ofensywę w dziedzinie samochodów elektrycznych. Najpóźniej do 2030 roku Volkswagen dokona elektryfikacji całej oferty swoich ...
    Jak sprawnie przebrnąć przez naprawy powypadkowe?
    Udział w wypadku lub stłuczce niesie za sobą lawinę konsekwencji. Najważniejsze jest życie i zdrowie uczestników zdarzenia, ale zaraz potem nasza uwaga skupia się na uszkodzonym samochodzie. Wyłączenie pojazdu z użytkowania ...