Przyciemnianie szyb - co jest dozwolone a co nie?

20 Lip 2009, 08:34

Chcialam sie dowiedziec gdzie mozna przyciemnic szyby (najlepiej w Kaliszu lub w Pile)? Ile takie cos kosztuje i czy jest do tego potrzebna homologacja? Co jest dozwolone a co nie?
Z gory dzieki za odopowiedzi, pozdrawiam!
alex84
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Szkocja

20 Lip 2009, 08:50

To,na ile mogą być przyciemnione szyby w samochodzie,oraz które,jest napisane w przepisach jak się nie mylę warunków technicznych dopuszczajacych pojazd do ruchu.Jak się do nich nie dostosujesz,to policja może ci nawet uniemożliwić dalszą jazdę.Czyli holowanie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Lip 2009, 09:49

Jeżeli oklejasz szyby folią, to generalnie możesz przyciemnić tylko tył (tylnie szyby boczne i tył auta) i powinnaś mieć na to homologację z zakładu który Ci to robił, bądź folii jeżeli robisz to sama. Koszt zazwyczaj zależy od wielkości samochodu, a co za tym idzie szyb.

Piecowo możesz przyciemnić do 30% przednie boczne szyby. Z tym, że jest to prawie niewidoczne, bo w większości ( za wyjątkiem Cinquecento i aut dwudziestoletnich) szyby są już przyciemnione fabrycznie na ponad 20%.
Flame
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Katowice

20 Lip 2009, 21:32

Flame napisał(a):Piecowo możesz przyciemnić do 30% przednie boczne szyby. Z tym, że jest to prawie niewidoczne, bo w większości ( za wyjątkiem Cinquecento i aut dwudziestoletnich) szyby są już przyciemnione fabrycznie na ponad 20%.

Też o tym słyszałem, ale kiedyś miałem chrapkę kupić Focusa z '99 roku, który miał przyciemniane tylne szyby w całości, ale przednie boczne lżej, aczkolwiek widać przyciemnienie.
Na parkingu u mnie stoi Skoda Octavia, która ma to samo. Jeździ nią już ktoś ładnych kilka lat... . Czyli jak to w końcu jest?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

21 Lip 2009, 06:08

Dużo jeździłem z przyciemnianymi szybami i wiele zależy od po pierwsze województwa, np. w śląskim ostro wytępili przednie boczne ciemne, ale już w małopolsce wygląda to inaczej. Zależy od wielu czynników, taką Octavią może jeździć np. policjant albo człowiek pracujący w innych służbach, po drugie nie przejeżdża za dużo kilometrów więc prawdopodobieństwo kontroli mniejsze, daje w łapę przy kontroli itd.
Flame
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Katowice

22 Lip 2009, 13:22

Hmm... No dobra, to zalozmy, ze przyjade do PL, przyciemnie szyby i zatrzyma mnie policja - co wtedy? Jezdze na brytyjskich blachach - doczepia sie? Bo w GB kwestie homologacji praktycznie w ogole nie istnieja - jesli samochod nie jest jakims dziwnym mostrum, wszystko rejestruja bez problemow.
Jest szansa, ze dostane mandat? To byloby troche smieszne, bo nie zlamie w ten sposob przepisow o ruchu drogowym, a auto rownie dobrze takie moglo przyjechac z GB z przyciemnionymi szybami, a tutaj to jest dozwolone.. dobrze rozumuje??
alex84
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Szkocja

22 Lip 2009, 13:59

Cóż pewnie będziesz mógł jeździć, tylko pamiętaj że oni zawsze się mogą doczepić do innych rzeczy, jak będziesz grał że mam brytyjskie rejestracje i możecie mi naskoczyć. Co do szyb przepisy są jasne, zresztą na kontynencie w wielu krajach podobne. Wszystko zaczęło się od czasu jak zastrzelili w USA gliniarzy.
Flame
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Katowice

30 Maj 2016, 16:58

Ja swoje samochody do przyciemniania szyb oddaje do Dąbrowy Górniczej do Luxfoll. Bardzo dokładnie to robią, a przy tym ceny nie są wygórowane. Naprawde znaja sie na rzeczy
tunings
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 10 07 2009
Auto: Audi a4
Rok produkcji: 2004