Przyczepa bez papierów

30 Mar 2009, 12:41

Panowie wpadła mi w ręce przyczepa bez papierów jak to coś zarejestrowac by można było spokojnie śmigac po miescie??
grzegorz8319
Nowicjusz
 
Posty: 18

03 Kwi 2009, 15:02

ma to jakieś tablice rejestracyjne lub numer nadwozia?

Jeśli nic nie ma to myślę, że możesz próbować zarejestrować jako SAM będziesz musiał oświadczyć w urzędzie komunikacji, że sam zbudowałeś tą przyczepę.

Urząd skieruje Cię na nabicie nr nadwozia/ramy i potem zarejestrujesz.

Wątpliwość jednak budzi nabycie takiej przyczepy, znalazłeś ją?

pozdrawiam
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

03 Kwi 2009, 17:24

kupiłem na złomie jedyne co mam to kwitek ze złomu że nabyłem takie cudo. nie mam tablic tabliczki są nabite i numer jest!!
grzegorz8319
Nowicjusz
 
Posty: 18

06 Kwi 2009, 15:41

czyli prawdopodobnie pojazd był zarejestrowany, ktoś go oddał na złom i wyrejestrował.

Zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym pojazdy wyrejestrowane nie podlegają w Polsce ponownej rejestracji chyba, że są kolekcjonerskie lub zabytkowe co w tym przypadku chyba nie będzie możliwe :)

Musisz chyba dokonać jakiejś przebudowy tego pojazdu tak by powstało z niego coś nieco innego niż było i zrobić to co pisałem poprzednio.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

06 Kwi 2009, 17:45

Na złom trafiła z prozaicznego powodu ktoś sie wyprowadzał i nie wziął ze sobą a włściciel domu pozbył sie grata
grzegorz8319
Nowicjusz
 
Posty: 18

09 Kwi 2009, 13:36

Ja bym zaspawał numery na ramie, wyszlifowałbym, zamalowałbym (zrobiłbym mały remoncik przyczepie) no i udałbym sie do urzędu miejskiego w celu rejestracji swojej przyczepy jako cudo zbudowane przez siebie samego (SAM).

Tak więc chyba to nie jest żaden wiekszy problem.
mascom2
Nowicjusz
 
Posty: 8

09 Kwi 2009, 22:42

czytam to wszystko i za głowę się łapię, ale zdaje sobie sprawe z tego że tak jest naprawde, prawo napisane przez idiotów, nic wiecej
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia

10 Kwi 2009, 12:53

Przyczepa to pojazd ?
DUCATI
Początkujący
 
Posty: 85

14 Kwi 2009, 17:14

tak, przyczepa to pojazd.

definicja z ustawy Prawo o ruchu drogowym:

art. 2
31) pojazd – środek transportu przeznaczony do poruszania się po drodze oraz maszynę lub urządzenie do tego przystosowane;
50) przyczepa – pojazd bez silnika, przystosowany do łączenia go z innym pojazdem;
51) przyczepa lekka – przyczepę, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg;

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam