Przygotowuje się do zakupu Volvo V50/S40

07 Lip 2023, 13:12

Dzień dobry, otóż jak w temacie przygotowuje się do zakupu jednego z tych dwóch modeli i z racji różnicy tylko w nadwoziu nawet nie patrzę czy będzie to sedan czy kombi. Moje pytanie jest następujące otóż jeszcze bardzo mieszane trasy, czasem przez 2 dni w mieście a potem 2 dni trasy i tu moje pytanie czy diesel PSA 2.0 136km byłby dobrym wyborem? Po konsultacji z mechanikiem dostałem zielone światło na zakup tego silnika. martwie sie głównie o egr, dpf i dwumasy które padają w dieslach podczas "miejskiej" jazdy.
Manatea
Obserwowany
 
Posty: 1

07 Lip 2023, 13:30

Jak robisz sporo km to myślę że tak bo ten silnik DW10 BTED4 to akurat sprawdzona jednostka. Musisz po prostu znaleźć egzemplarz samochodu który będzie z oryginalnym przebiegiem i nie będzie zmęczony.

Kupując diesla musisz mieć też na uwadze to o czym wspomniałeś czyli dodatkowe koszty które mogą się przydarzyć jak regeneracja turbosprężarki, regeneracja filtra cząstek stałych FAP lub jego wymiana, wymiana kompletnego sprzęgła z kołem dwumasowym, wtryskiwacze racze uchodzą w tym silniku za trwałe ale tu też je warto mieć na uwadze :wink:

Manatea napisał(a):martwie sie głównie o egr, dpf i dwumasy które padają w dieslach podczas "miejskiej" jazdy
Nie będziesz jeździł tylko po mieście dwumasa może i paść u kogoś kto jeździ tylko trasy ty jest ważniejsza technika jazdy, zmiana biegów przyspieszanie itd.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

07 Lip 2023, 17:55

Jako użytkownik V50 od 11 lat mogę powiedzieć że rozglądasz się w dobrym kierunku. Silnik 2.0D 136KM to bardzo dobra jednostka. Syszy się od czasu do czasu jakieś negatywne opinie ale biorąc pod uwagę ilość wyprodukowanych silników to tylko promil. Silnik jest bardzo elastyczny, 6 biegowa skrzynia dobrze sobie z nim radzi. 320Nm robią robotę. Mechanicznie to średnio dwumas, wtryski wytrzymują 250kkm, dpf książkowo wymienia się co 140kkm a płyn do filtra wystarcza na 60kkm. Półosie wytrzymały mi 300kkm, rozrząd zależy jaka szkoła, tutaj opinni jest sporo, jedni co 90kkm inni co 150kkm a producent paska zaleca 240kkm lub 8 lat.
Te wszystkie elementy są najbardziej kosztowne w wymianie reszta w miarę w niezłych cenach, zawieszenie Forda więc tanie i wytrzymałe.
Gdybyś chciał coś więcej się dowiedzieć to zapraszam na priv, może zainteresuje Cię też moje auto ;)
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

07 Lip 2023, 20:00

Manatea napisał(a):przygotowuje się do zakupu

a co to za przygotowania? :lol:
Manatea napisał(a):martwie sie głównie o egr, dpf i dwumasy które padają w dieslach podczas "miejskiej" jazdy.

no to kupisz kiedyś nowe i będziesz miał nowy dpf, egr i dwumas :lol:

a ja się boję kupić rower bo łańcuch będzie trzeba kiedyś wymienić i zębatki :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

08 Lip 2023, 08:31

Rokiko napisał(a):Nie będziesz jeździł tylko po mieście dwumasa może i paść u kogoś kto jeździ tylko trasy ty jest ważniejsza technika jazdy, zmiana biegów przyspieszanie itd.


Przede wszystkim duszenie silnika poniżej na niskich obrotach na 3-6 biegu zabija dwumasę. Jak widzę że ktoś wrzuca szóstkę przy 60 km/h i przyspiesza to mnie serduszko boli.

Manatea napisał(a):Po konsultacji z mechanikiem dostałem zielone światło na zakup tego silnika. martwie sie głównie o egr, dpf i dwumasy które padają w dieslach podczas "miejskiej" jazdy.


Nie padają, tylko zużywają. To normalny element eksploatacyjny, przy pewnym przebiegu trzeba wymienić i tyle. Albo to akceptujesz, albo szukaj benzyny.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007