Punto 2 problem z przepustnicą?

punto 2 problem z przepustnicą?

30 Gru 2016, 21:16

Witam, jest taki problem.w punciaku 2 1.2 z 2000r) mojej żony raz na jakiś czas( a ostatnio częściej) zapalała się kontrolka " żółtego silnika" najczęściej przy niskim stanie paliwa- na rezerwie,gdy się zatankuje kontrolka znika,ale i tak pojechałem na komputer by sprawdził od czego ta kontrolka się zapala. Komputer odczytał błąd przepustnicy/ pedał gazu ( jakoś tak to brzmiało).pytanie czy ta kontrolka ma powiazanie z tym błędem? Co do przepustnicy- możliwe że cos jest na rzeczy bo auto na jałowymi biegu bardziej telepie i nie równo chodzi( obroty lekko falują).
defens
Początkujący

Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

Re: punto 2 problem z przepustnicą?

30 Gru 2016, 22:11

defens napisał(a):Komputer odczytał błąd przepustnicy/ pedał gazu ( jakoś tak to brzmiało)
Kod błędu proszę do dalszych rozważań .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

30 Gru 2016, 23:30

I tu będzie problem bo nie mam numeru błędu:/
defens
Początkujący

31 Gru 2016, 00:01

Nie ma to chyba tymczasem wstrzymamy temat. Będzie to wznowimy . Jakby co to znając kod błędu można samemu spytać wujka google i poczytać o co chodzi. Na dzień dzisiejszy wypada życzyć tradycyjnie szczęśliwego nowego roku :D
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

06 Sty 2017, 12:20

No i auto odebrałem od mechanika, przepustnica została przeczyszczona( kontrolka już się nie pojawia, błąd nie wyskakuje) ale po odpaleniu auta wysoko trzyma obroty( 1500) i długo schodzi do tych 700-800 bo z 4-5 min.a gdy lekko dodam gazu znowu podnoszą się do 1200-1500 i po mały opadają. Generalnie dobre 5 min. Trzeba czekać aż się unormują ( wcześniej to trwało o wiele krócej) chyba ze to wina zimna i to ze auto odpalane po nocy.no i wydaje mi się, ze i tak lekko obroty na kałowym falują (świece i przewody WN wymienione z pól roku temu)
defens
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Klakson i agresja - do czego skłonni są kierowcy podczas upałów? Klakson i agresja - do czego skłonni są kierowcy podczas upałów?
    W upalne dni kierowcy są bardziej skłonni do agresji na drodze. Jednym z objawów może być nadużywanie sygnałów dźwiękowych(1). Wysoka temperatura na zewnątrz może również obniżać koncentrację oraz wydłużać ...
    Samochody Toyoty otrzymają karty SIM Samochody Toyoty otrzymają karty SIM
    Japoński operator telekomunikacyjny KDDI będzie dostarczał karty SIM do połączonych w sieci samochodów Toyoty. Nowe karty umożliwią globalną komunikację i wymianę danych między autami. Do 2020 roku Toyota zamierza ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Nissan e-NV200 - przednia lampa
      XX Miedzynarodowy Zlot Fanow Volkswagena
      Targi AutoSalon, bass i tuning
      Opel Zafira Tourer ecoFLEX