Punto - warto?

02 Lis 2015, 11:30

Wpadł mi w oko ten Fiat Punto: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Zdjęcia z oględzin: http://imgur.com/a/0tUZt
Oto moje przemyślenia:
- Tylna szyba z roku 2000:
Punto - warto?

- Plama na klejeniu tylnej szyby:
Punto - warto?

- Biała pasta za klapą bagażnika. Tak jest fabrycznie?
Punto - warto?

- Brak wygłuszenia komory silnikowej:
Punto - warto?

- Spawy kielichów amortyzatorów o wiele ładniejsze niż we wcześniejszym egzemplarzu:
Punto - warto?

- Za prawym przednim nadkolem, na tym czarnym plastiku, który znajduje się wewnątrz niego, była naklejka z logami Fiat i innych firm motoryzacyjnych, jakby to była jakaś część zamienna.
- Brak jednej zaślepki z boku fotela kierowcy.
- Klapka, która znajduje się nad lewym kolanem, była niedopasowana i niedokręcona do końca. W Seicento w takim miejscu jest skrzynka bezpieczników, nie wiem jak jest w Punto. Mam dziwne wrażenie, że jest tam złącze do komputera i ktoś nie dokręcił do końca klapki po cofaniu licznika. ;)
- Książki serwisowej raczej nie ma.
- Dziurki w fotelach.
- Drzwi się dosyć ciężko otwierały, ale ponieważ było identycznie z obu stron, więc zakładam, że ten typ tak ma. ;)
- Pęknięty reflektor przeciwmgielny:
Punto - warto?

- Na desce, w czasie jazdy, nie paliły się żadne kontrolki informujące o problemach. Po włączeniu klimatyzacji leciał przyjemny chłodek z nawiewów.
- Przejechałem się autem po osiedlu z ograniczeniem do 20 km/h. Na moje niefachowe oko wszystko działa. Biegi wszystkie wchodzą bez problemu, hamulce działają, kierownica chodzi leciutko. Nie słyszałem żadnych stuków.
Myślałem głównie o wersji 5-drzwiowej, ale, wbrew pozorom, wcale nie tak łatwo kupić wymarzone Punto. Po latach posiadania Seicento wydaje mi się, że jestem w stanie się przyzwyczaić do braku jednej pary drzwi. ;)
Jak z ceną? 8200 zł to sensowna oferta, czy cena z kosmosu?
Chciałbym poznać Waszą obiektywną opinię, ponieważ Wy możecie go ocenić bardziej trzeźwym okiem niż ja. ;)
Nowaczke
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 30 09 2015
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Fiat Seicento
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

02 Lis 2015, 16:24

Ciężko stwierdzić coś po tych zdjęciach nie masz innych całego przodu i tyłu robionego na wprost ? Wydaję mi się że lewy klosz jest zamglony , i w tyłek na pewno dostał jeśli szyba jest z 2000 r. I wydaję mi się że klapa bagażnika jest źle spasowana.
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

02 Lis 2015, 16:42

Nowaczke napisał(a):- Biała pasta za klapą bagażnika. Tak jest fabrycznie?

Nie, tak nie jest fabrycznie.

Nowaczke napisał(a): 8200 zł to sensowna oferta, czy cena z kosmosu?


Patrząc na ceny punciaków z tego rocznika cena wydaje się jak najbardziej ok, na pewno nie zawyżona.

Sam samochód też sprawia wrażenie wartego zainteresowania ( jak na punto)
Pewnie dostał kiedyś w dupę. Oglądałeś podłogę bagażnika? tam powinno być widać ewentualne ,,blizny".

No i na koniec zastanów się czy nie lepiej kupić trochę większy, wygodniejszy samochód. Takie punto w zasadzie niczego nie oferuję a w kwocie 8-9 tys. masz do wyboru multum ciekawych samochodów.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

02 Lis 2015, 21:09

Jest jedna prosta zasada która była tutaj już kilkakrotnie pisana na forum aut od handlarz z Gniezna się nie kupuje :!: a Punto z linku wypucowane na handel że aż miło.. i popieram zdanie przedmówcy za 8-9k masz dużo lepsze auta niż Punto.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Lis 2015, 21:47

@sanvean23 Inne zdjęcia można znaleźć w ogłoszeniu na otoMoto, do którego link podałem na samym początku postu. W albumie znajdują się wszystkie zdjęcia jakie zrobiłem. Niestety nie zrobiłem zdjęć na wprost z przodu i z tyłu. :/
@kirin88 Na zdjęciu z białą pastą widać prawy górny róg auta, identycznie wygląda lewy górny róg, prawy dolny róg i lewy dolny róg pod klapą bagażnika.
Obejrzałem przez kilka sekund to, co jest pod dywanikiem w bagażniku i jedyne co mogę stwierdzić, to znajduje się tam koło zapasowe. Nie zwróciłem na resztę zbytnio uwagi. :/
@Barol Moje aktualne auto to Fiat Seicento. Nie mogę o nim powiedzieć złego słowa. Jestem wierny marce i chciałem zrobić mały krok w górę, dlatego zainteresowałem się Fiatem Punto. Moje wymagania to centralny zamek, klimatyzacja, wspomaganie kierownicy. Niestety jestem nowy na tym forum i nie znałem tej zasady. :)
Nowaczke
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 30 09 2015
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Fiat Seicento
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

02 Lis 2015, 21:54

Te widziałeś?
[link do oferty na Olx wygasł] - ponad 4lata w jednych rękach.
[link do oferty na Olx wygasł] - bardzo ładnie się prezentuje choć to kwestia gustu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Lis 2015, 22:02

Lepiej kilka kroków w górę. Taniej i lepiej.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

03 Lis 2015, 06:51

Świetna ta Marea tylko szkoda że ubogie wyposażenie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Lis 2015, 10:08

@Barol Pierwszy odstraszył mnie przebiegiem (270 000 km), a drugi odrzuciłem, ponieważ na początku szukałem auta krajowego, ale szybko zmieniłem to kryterium, ponieważ praktycznie nie da się znaleźć krajowego Punto na sprzedaż. xD
Moim głównym kryterium poszukiwania był rocznik. Wyszedłem z założenia, że im nowsze auto, tym dłużej posłuży. Seicento mamy od 15 lat, i tutaj planuję podobnie. Nie zmieniam zbyt często auta.
@Koniu Auto ma być dla rodziców i raczej przychylamy się ku hatchbackowi.
Nowaczke
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 30 09 2015
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Fiat Seicento
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

03 Lis 2015, 12:10

Nowaczke napisał(a):Pierwszy odstraszył mnie przebiegiem (270 000 km)

Przebiegiem się nie sugeruj.

Nowaczke napisał(a):Moim głównym kryterium poszukiwania był rocznik.


Złe podejście.

Nowaczke napisał(a):yszedłem z założenia, że im nowsze auto, tym dłużej posłuży.

Błędne myślenie ;)
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

03 Lis 2015, 15:58

To zamiast Marei można poszukac Bravo/Brava :)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

03 Lis 2015, 20:43

Dokładnie,nie sugeruj się rocznikiem bo to nic nie da. Teraz auto z 2000roku będzie w lepszym stanie niż takie z 2006roku..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012