Pytania dotyczące gazu.

Pytania dotyczące gazu.

05 Gru 2017, 20:15

Witam, jestem posiadaczem VW Golfa IV generacji rocznik 2001 z silnikiem 1.6 16V. Niedawno kupiłem to autko z założonym gazem firmy BRC(sekwencja), nie wiem czy przy gazie było coś robione, ale mam pytanie dotyczące samego działania i użytkowania mianowicie: mam 4 kropki na wskaźniku gazu i na jednej kropce robię ok. 50 km czyli wychodziłoby ze na jednej butli robię ok. 200km co wychodzi 40zł/100km jak dla mnie to zdecydowanie za dużo. I chciałbym dowiedzieć się czy jest to wina np. mojego stylu jazdy (zmieniam biegi do 3 tys. obrotów a przy ruszaniu do 2,5 tysiąca max). I zastanawiam się czy mam odwiedzić gazownika czy zmienić swój styl jazdy w celu ograniczenia spalania. I jeszcze mam jedno pytanie ponieważ zerkam na komputer ze spalaniem beznyny i wychodzi mi ok. 10l na 100km ale to chyba nie ma znaczenia przy gazie? Z góry dziękuje za pomoc :).
Krzemsx
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 06 2016
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Volkswagen Golf IV
Silnik: 1.6 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Pytania dotyczące gazu.

05 Gru 2017, 21:25

Zmierz sobie km na pełnej butli a nie na kropki, diody to tylko pogląd ile mniej więcej gazu Ci zostalo w butli a nie na ile km. Pojeździj, posprawdzaj a co do komputera to na jakim odcinku jest zmierzone spalanie średnie? Skasuj, zrób kilka stówek wtedy będziesz mógł wyciągać wnioski.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

05 Gru 2017, 22:02

Styl jazdy nic nie zmieni, jedź na poczatek na regulacje
RIDE or DIE
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy od: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: BMW E90
Silnik: 3.0
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

08 Gru 2017, 20:45

Te kropki, diody czy jak to tam nazwać są niewiarygodne. Jest to tylko przybliżona ilość LPG w zbiorniku. Jak troszkę pojeździsz, to napewno zauważysz, że raz ci ta kropka zgaśnie przy takiej ilości przejechanych km, a drugi raz przy innej. Nie jest to wiarygodne źródło informacji o stanie paliwa w baku. Natankuj do pełna, wyzeruj licznik i jeździj do końca. Przy twoim silniku, przy normalnej jeździe mieszanej ( bez wariactw i deptania buta ) spalanie powinno być około 9/100. Ile przejedziesz na butli trudno teraz napisać, bo wszystko zależy od tego, ile tego gazu do butli ci wchodzi ( chodzi o ilość LPG, którą można zatankować - mając zbiornik 40 litrów, nie przy każdym wielozaworze zatankujesz 40 litrów - może być, że zatankujesz około 30 litrów ).
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Rok produkcji: 2000

13 Gru 2017, 09:49

Butle mam 60l a wchodzi 80% butli gazu teraz przejechałem ok. 220km a mam jeszcze 2 kropki więc myśle ze bede miał spalanie na podobnym poziomie jak wspomniałeś.
Krzemsx
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 06 2016
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Volkswagen Golf IV
Silnik: 1.6 16v
Rok produkcji: 2001

13 Gru 2017, 21:41

Krzemsx napisał(a):Krzemsx

Najważniejsze pytanie ile pali PB do tego doliczasz 20% i to jest prawidłowe spalanie LPG. Diodami na przełączniku się nie sugeruj. Najlepiej zatankuj do pełna wyjeździj gaz do końca tankujesz znowu do pełna liczbę litrów dzielisz przez km mnożysz razy 100 i masz dokładne spalanie.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 3
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak marki premium zmieniają motoryzację Jak marki premium zmieniają motoryzację
    Niegdyś rola producentów samochodów ograniczała się niemal wyłącznie do produkowania aut. Ale to już przeszłość. Dzisiaj największe marki nie tylko dają nam coraz bardziej zaawansowane pojazdy, ale również ...
    Akcesoria zimowe - przewiduj i bądź zawsze przygotowany Akcesoria zimowe - przewiduj i bądź zawsze przygotowany
    Zwykły wyjazd do niedalekich miejscowości może w wyniku zmiany warunków atmosferycznych zmienić się w wielogodzinną szkołę przetrwania. Szczególnie zimą, gdy dopadnie nas śnieżyca lub utkniemy zablokowani na ...

• Re: Pytania dotyczące gazu.

16 Gru 2017, 21:23

Dokłądnie tak :ok: A kropki, kreski itp na wskaźnikach od gazu, to tylko ściema i przybliżone wartości, kórymi absolutnie nie można się sugerować.
    17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

19 Gru 2017, 15:31

MotoAlbercik napisał(a):A kropki, kreski itp na wskaźnikach od gazu, to tylko ściema i przybliżone wartości
    Jak uda się je dobrze skalibrować to wartości mogą być bardzo przybliżone, jednak najlepiej sugerować się przejechanymi km. Jeżdżąc mniej więcej tak samo jesteśmy praktyczniej w stanie dojść do perfekcji w określeniu kiedy skończy się gaz patrząc na przejechane km i średnie spalanie :)

Czasem na stacji strzelam ile wejdzie gazu podczas tankowania i często różnica to około 1 litr :mrgreen:
    Kacper
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3346
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy od: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 1999

19 Gru 2017, 16:43

Kacper napisał(a):ak uda się je dobrze skalibrować to wartości mogą być bardzo przybliżone, jednak najlepiej sugerować się przejechanymi km. Jeżdżąc mniej więcej tak samo jesteśmy praktyczniej w stanie dojść do perfekcji w określeniu kiedy skończy się gaz patrząc na przejechane km i średnie spalanie

Dokładnie :) :ok:
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika