Radio zaczyna grać dopiero po kilku minutach

10 Cze 2021, 23:07

Usterka w moim nissanie primera p12 wygląda tak, że gdy włączę radio, dvd lub podłączę się przez Bluetooth z transmiterem przez pierwsze 15minut jazdy nic nie słychać, dopiero po tych 15min bardzo cicho słychać muzykę w słabej jakości, po chwili jakość i głośność się zwiększa a po nie całych 20 min muzyka gra normalnie, czego może to być wina? Czy da się to jakoś naprawić w domu?
Znalazłem w internecie podobny temat

http://www.strefacaraudio.pl/topic/55043-g%C5%82o%C5%9Bnik-zaczyna-dzia%C5%82a%C4%87-po-5-minutach-zestaw-bose-w-w140/

jednak tam był problem z jednym głośnikiem a u mnie jest tak ze wszystkimi głośnikami, nie przeszkadzało by mi to gdyby nie to że do pracy dojeżdżam w 15 min xD przez co niemal nie mogę słuchać muzyki w aucie

Dodam jeszcze że radio nie działa, działa dvd oraz transmiter lecz radio się nie odzywa nawet nie ma szumów lecz czasem jest taki dzień, że słychać szumy a jeden kanał nawet się odzywa i to w dobrej jakości jednak jest to rzadkość, co jest tego przyczyną? Oraz czy jest jakiś wzmacniacz sygnału wkładany do gniazda zapalniczki czy coś w tym stylu?
Czarny222
Nowicjusz

Prawo jazdy: 06 03 2021
Auto: Zbieram na samochód
Typ: Sedan/Limuzyna

11 Cze 2021, 09:21

Zauważyłeś może czy temperatura otoczenia nie ma tu wpływu na szybkość załączania się tych głośników? Chodzi mi o to że jak auto stoi w pełnym słońcu to wsiadasz i zaczynają wtedy szybciej grać głośniki niż np. po nocy.

Wygląda to tak jak by był problem z jakimiś zimnymi lutami które rozgrzewają się podczas włączenia radia rozszerzając się nieznacznie zaczynają przewodzić i pojawia się dźwięk.

Warto by było posprawdzać na początek wszystkie głośniki czy są sprawne.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi przetestuje koncepcję centrum szybkiego ładowania
    Audi kontynuuje swoją transformację w kierunku dostawcy zrównoważonej mobilności segmentu premium. Do roku 2025 marka planuje zintensyfikować swoje działania, oferując szeroką gamę ponad 20 modeli z napędem w pełni ...
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

•