Raporty historii samochodu

29 Wrz 2021, 16:05

Dlaczego raporty historii samochodu nie są darmowe?
Vacuum
Nowicjusz
 
Posty: 7

29 Wrz 2021, 17:53

Istnieją różne strony internetowe, które mogą sprawdzić Twój samochód i sporządzić raport, jednak większość z nich nie jest darmowa lub pokazuje niewiele informacji za darmo. Aby uzyskać wysokiej jakości informacje, gorąco polecam zapłacić za raport. Na przykład carvertical, carfax, autodna oferują szczegółowe raporty. W końcu mogą one pomóc zaoszczędzić pieniądze podczas akupu samochodu, sugerjąc odrzucenie tego auta, które potrzebowałoby dużo pracy.
Siemowitz
Nowicjusz
 
Posty: 6

29 Wrz 2021, 19:45

A co w polsce jest darmowe? :shock:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Wrz 2021, 20:13

Kao napisał(a):A co w polsce jest darmowe?
Grzyby w lesie :mrgreen: Nie licząc paliwa na dojazd ale ja mam las niedaleko i chodzę pieszo :ok:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

29 Wrz 2021, 20:56

fakt, zapomniałem o grzybach :ok: ale może niedługo i to opodatkują pisiory :?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Wrz 2021, 21:06

Kao napisał(a):ale może niedługo i to opodatkują
A coś było na ten temat jakieś dwa - trzy lata temu . W necie można było przeczytać . A i tak sprzedają przy drogach jak popadnie . A dziewczęta sexi to teraz grzybiarki :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota 2000GT Convertible
    Trudno znaleźć bardziej stylowego i pożądanego klasyka z Japonii niż Toyota 2000GT. Opływowe nadwozie z długą maską, szprychowe felgi i otwierane światła nadają jej wyjątkowego charakteru. A status pierwszego supersamochodu ...

30 Wrz 2021, 10:56

W Polsce masz przecież darmowy raport z historii pojazdu na rządowej stronie historiapojazdu.gov.pl. Strony które zostały wyżej wymienione i na których można sprawdzić taką historię pojazdu po numerze VIN najczęściej też płacą za dostępy do różnych baz żeby żebrać wszystko w jednym miejscu i w ostateczności przedstawić użytkownikowi zbiorczy raport końcowy.

Taki raport warto sobie kupić jak już obejrzymy auto i jesteśmy zdecydowani praktycznie na jego zakup. Zawsze to dobre upewnienie się czy dobrze wybraliśmy :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

30 Wrz 2021, 11:37

Raporty historii samochodu dostarczają danych, które są gromadzone przez różne międzynarodowe i oficjalne rejestry. Dostarczają one informacji o samochodzie, który jest zawarty z różnych krajów na całym świecie. Dostawcy danych historii samochodu sprawdzają każde ze źródeł i łączą je, aby stworzyć pełny szczegółowy raport dla Twojego auta. Oszczędza to wiele czasu i nie jest tak drogie, jak samodzielne spawdzanie, a do tego pozwala zoaszczędzić czas.
Chechire
Nowicjusz
 
Posty: 3

04 Paź 2021, 15:03

Odwrotnie kolego, najpierw raport a potem jazda, jakoś wolę wydać te 50zł na raport niż jechać 200km w jedną stronę i dowiedzieć się że miało szkodę na xx tyś.
actchris
Początkujący
 
Posty: 65

04 Paź 2021, 15:53

To zależy bo Ja mówiłem tu na przykładzie takim że jadę oglądać kilka samochodów w pewnej lokalizacji więc taniej wyjdzie obejrzenie np. 10 samochodów i kupienie na koniec jednego lub dwóch raportów.

Oczywiście nie mówię tu o wycieczkach kilkugodzinnych. Przy jednym samochodzie które jest od nas o kilka godzin jazdy oczywiście lepiej wcześniej się upewnić niż gonić przez pół Polski :wink:

Raport nie zawsze tyle kosztuje bo ceny są nawet i do 100zł.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

22 Paź 2021, 12:31

Najpierw to warto zapytać sprzedawcę o podanie numeru VIN :) już na tym etapie pojawiają się problemy. Bywa tak że i vin podany przez telefon nie zgadza się z tym na aucie :) na to też trzeba uważać.
Mieliśmy taką sytuację z czarnym BMW - po numerze vin niby wszystko się zgadzało a na miejscu też czarne BMW ale vin inny i historia inna :evil:
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

22 Paź 2021, 13:01

motozakup napisał(a):Mieliśmy taką sytuację z czarnym BMW - po numerze VIN niby wszystko się zgadzało a na miejscu też czarne BMW ale vin inny i historia inna
Spotkałem się z podobną sytuacją całkiem niedawno vin-sb1zs3jex0e192709-toyota-auris-hybrid-krecony-przebieg-vt124797.htm
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

07 Sty 2022, 12:20

Teraz mamy takie czasy że ciężko wierzyć ludziom chociaż fakt - na rynku aut jest mniej i jest mniejszy obrót samochodami. Podatki, wysoki kurs, problemy z autami u zachodnich sąsiadów. Auta używane też tańsze raczej nie są.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam