Rejestracja auta przeze mnie, brak przerejestrowania przez poprzednika

07 Lip 2020, 19:58

Witam, zwracam się z pytaniem. Kupiłem niedawno auto, sprzedający kupił to auto ponad rok temu jednak nie przerejestrował go na siebie i w dowodzie widnieją dane jeszcze poprzedniego właściciela. Posiadam poprzednia umowę kupna sprzedaży przekazana przez sprzedającego jednak nie mam żadnego zaświadczenia czy sprzedający kupując to auto rok temu zapłacił podatek PCC 3. Ja po zakupie auto ten podatek oplacilem. I teraz mam pytanie czy wydział komunikacji może odmówić rejestracji auta za brak zaświadczenia opłaty podatku przez poprzedniego właściciela i nałożyc na mnie jakąś karę nawet pomimo jeśli ja podatek po zakupie oplacilem czy jest to niemozliwe?
Pozdrawiam
dmj
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Opel Astra J ST
Silnik: A14NET
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

07 Lip 2020, 21:04

dmj napisał(a): i nałożyc na mnie jakąś karę
Jezeli ktoś będzie miał płacić to tylko poprzedni właściciel tego pojazdu.Zadnej kary WK w tym temacie nie może nalozyć bo nie ma takiego prawa.Sprawa ta lezy w gestii Urzędu Skarbowego... :!: Owszem WK może jedynie powiadomić US o zaistnieniu takiego zdarzenia...
Ps.Myślę ze nie powinieneś mieć zadnych problemów z tego tytułu w WK...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Night Power GP 2012 - Łomża
    Trzecia runda Night Power GP 2012 odbyła się w Łomży 18 sierpnia. Na ulicach miasta można było zobaczyć rzadko spotykane samochody, a ulica Spokojna zmieniła się w strefę streetracingu. Na NIGHT POWER Grand Prix w Łomży chyba ...
    Urwana świeca zapłonowa NGK przy próbie odkręcenia
    Witajcie, dopadł mnie problem urwanej świecy NGK chciałem wymienić wczoraj świece w moim Voyagerze z silnikiem 3.3 i w tylnej głowicy środkowa świeca została ukręcona. Pozostałe dwie odkręciły się bez większych problemów ...