Rejestracja auta z Holandii kupionego w Belgii.

Rejestracja auta z Holandii kupionego w Belgii.

10 Gru 2019, 13:59

Cześć, mam do kupienia auto w Belgii od handlarza, który kupił je w Holandii, legalnie, dostał wszystkie papiery wywozowe - RDW itp. Czy jeżeli kupie od niego to auto, będę miał umowę między nim, a sobą to bez problemu zarejestruje je w Polsce? ciągłość umów będzie zachowana teoretycznie. Czy był ktoś w podobnej sytuacji? Wiadomo, że akcyza itp będą na mnie.

EDIT: Gościu niby ma wszystkie dokumenty wywozowe, ważne 2 tygodnie.
fierybane
Obserwowany

Re: Rejestracja auta z Holandii kupionego w Belgii.

10 Gru 2019, 15:08

W takim przypadku będzie on tylko pośrednikiem więc dokumenty Holenderskie które otrzymasz teoretycznie powinny wystarczyć bo auto nie było rejestrowane w Belgii.

Warto jednak zadzwonić do swojego wydziału komunikacji i zapytać bo czasem są rozbieżności. Będziesz wtedy pewny na 100% że jak je kupisz to bez problemu zarejestrujesz.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 68
Auto: Nie mam

10 Gru 2019, 18:57

Bez problemu będziesz mógł zarejestrować w PL, nie ma znaczenia gdzie je kupiłeś i kto był pośrednikiem
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

11 Gru 2019, 09:11

Panowie dzięki za odp. auta nie kupiłem, okazało się być malowane - dach, klapa i górne części drzwi i błotników po 150-180 mikronów - pewnie po gradobiciu :) ja bym to wziął, ale auto na handel... Pozdrawiam
fierybane
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nagroda Auto Świat Moto Awards 2019 - Audi e-tron Nagroda Auto Świat Moto Awards 2019 - Audi e-tron
    W drugiej edycji plebiscytu Moto Awards, zorganizowanego przez redakcję tygodnika "Auto Świat", Audi e-tron – w pełni elektryczny SUV spod znaku czterech pierścieni – zajął pierwsze miejsce w kategorii "Wyznaczają ...
    SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood
    Podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2013 SKODA po raz pierwszy zaprezentuje Nową Octavię RS. Nowa SKODA Octavia RS to sportowa i jednocześnie najszybsza seryjna wersja najważniejszego modelu marki. Samochód będzie ...

•