Stłuczka pożyczonym samochodem.

06 Gru 2019, 23:45

Witam.
Jestem nową osobą na forum. Chciałbym dowiedzieć się co robić, jak postępować w sytuacji gdy miałem stłuczkę pożyczonym samochodem nie ze swojej winy. Samochód pożyczyłem od znajomego, z którym nie mam jakichś dużych kontaktów. Mimo wszystko udzielił mi swój samochód. Był to opel astra F bodajże z 2002r. Facet wymusił mi pierwszeństwo, nie zdążyłem zareagować, przywalilem. Była policja. Wszystko pospisywali. Kontaktowałem się z właścicielem. Właściciel chciał żebym zajął się cała sprawą naprawy samochodu. Jednak szkoda była tak duża że odrazu było wiadomo że to będzie całka. Zgłosiłem szkodę, podałem wszystkie dane, laweta zabrała samochód do stacji naprawczej która miała się zająć dalszą sprawa. Miała określić czy da się to naprawić czy też nie. Wszystkie informacje na bieżąco były podawane właścicielowi auta. Ja nie mogłem uzyskać tutaj żadnych informacji. No i kilka dni temu wysłał mi wiadomość że wyszła szkoda całkowita. On się uparł że chce to auto naprawiać. Auto warte około 1500 zł, naprawa wyceniona na 6000. Pytanie jak tu teraz postępować z mojej strony? Mam mu płacić z własnej kieszeni za naprawę?? Pomocy..
McBali
Nowicjusz
 
Posty: 4

07 Gru 2019, 00:02

McBali napisał(a):Pytanie jak tu teraz postępować z mojej strony? Mam mu płacić z własnej kieszeni za naprawę??
niech podpisze Ci cesję praw do tej sytuacji lub niech zgłosi wypłatę odszkodowania na Twoje konto a Ty za tą kasę kupisz graty na szrocie czy w zamienniku i naprawisz po kosztach. Masz foto jak auto rozbite? może co nieco da się wycenić
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Gru 2019, 00:14

On dostał za to chyba 800 zł. Także za te pieniądze raczej tutaj nie poszaleje jeśli chodzi o naprawy. A do naprawienia jest dość sporo. Lista rzeczy:
McBali
Nowicjusz
 
Posty: 4

07 Gru 2019, 00:16

No i na samym początku upierał się że chce mieć to wsyztsko robione na oryginalnych częściach. To auto jest dla niego sporo warte sentymentalnie. I chcę mieć je w takim stanie jakie mi je dał.
McBali
Nowicjusz
 
Posty: 4

07 Gru 2019, 11:13

No lista dość długa, dało by radę kupić w tej cenie części używane ale kwestia wymiany i lakierowania co jest najdroższe. Zostaje napisać do ub mądre pismo aby dorzucili trochę, może się uda, dodatkowo naprawa auta nie w warsztacie tylko u kogoś kumatego kto pracuje po godzinach wtedy będzie mała szansa na zrobienie tego auta
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Gru 2019, 14:37

Jesli nie dostanie żadnych dodatkowych pieniędzy od ubezpieczyciela to co wtedy ?? Jestem młodą osobą, nie pracuje, więc nie posiadam takich pieniędzy żeby mu to naprawić. Może mnie pozwać do sądu w takiej sprawie?
Wiem że pytania trochę głupie, ale po prostu nie wiem co robic...
McBali
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Yaris GRMN
    Był marzec 2017 roku. Toyota Yaris WRC zdążyła już pokazać, na co ją stać, wygrywając Rajd Szwecji i docierając do mety jako druga w Rajdzie Monte Carlo. Wtedy na Salon Samochodowy w Genewie wjechał Yaris GRMN. Rasowy hot ...

07 Gru 2019, 15:19

McBali napisał(a):Może mnie pozwać do sądu w takiej sprawie?
nie ma za co podać Cie do sądu :wink: spokojnie. Popatrz ogłoszenia może w kolorze takie auto uda się gdzieś podłapać
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4